Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatják a kutyák fél...

Elaltatják a kutyák fél órára, hogy le tudjam nyírni a szőrét, ha megkérem a Doktort?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy kutyám, akit képtelenség tisztességesen lenyírni, mert nagyon agresszív és nem hagyja magát. Nem attól félek, hogy engem megharap, hanem hogy saját magában kárt tesz. Ez egy örökös probléma nálunk, általában úgy szoktuk nyírni a bundáját, hogy 2 egység nyugtató paszta helyett 10 egységet adunk neki és így annyira lenyugszik, hogy a hátát, meg a farkát meg tudjuk csinálni, de a fejét és a lábait nem hagyja így kómásan sem. Egyszerűen beleharap egy váratlan pillanatban az ollóba, vagy a nyírógépbe és félek, hogy véletlen szétkaszabolja magát. Ezért a fejét és a lábát nem tudjuk megcsinálni soha rendesen, csak felületesen, hogy nézzen ki valahogy a kutya. De sokkal jobban le kellene nyírni az arcát, mert nem tudom megfésülni sem és így nagyon gubancos lesz a szeme alatt a szőr és ez elég egészségtelen, mert bepállik, viszket neki, és a csipáját sem tudom letörölgetni a sok szőrtől. Csak akkor tudom megfésülni, ha ráadok egy olyan gallért, amit a beteg vagy műtött kutyákra raknak, de így is csak a hátát tudom fésülgetni, az arcát nem, pedig az lenne a legfontosabb. A körmét sem hagyja levágni, beleharap a körömvágóba, a kezembe, sikítozik és a saját lábát is véresre harapdálja. Szóval gondolom értitek, hogy mekkora tortúra lenyírni szegénykémet. Pont ezért csak félévente nyírjuk, úgy, hogy teljesen rövidre, épp hogy nem kopasz a kutya, mert így le tudjuk csökkenteni a nyírások gyakoriságát, és nem kell minden hónapban kitenni a kutyámat ennek a leki és fizikai traumának. Viszont ez a nyugtató-pasztás megoldás az utóbbi időben nem válik be és az lenne a fő kérdés, hogy ha elviszem egy állatorvoshoz ( az állatorvos tudományi egyetemre akarom vinni) ott megkérhetem e a dokit, hogy altassa el kb fél órára vagy egy kicsit többre és addig lenyírjuk a testvéremmel... Vagy ilyet nem lehet kérni? Amúgy pont ezen a héten kellene vinnünk az egyetemre, hogy leszedjék a fogkövét és azt csak altatással csinálják, akkor meglehet őket kérni, hogy tovább legyen altatva a kutyus? Vagy kiröhögnek ha ilyet kérek?
2009. nov. 1. 23:33
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Nem 0 az EQ-m, hanem tizenvalamennyi :P Amúgy ez a szüleim felelőssége, mert az övék volt a kutya, aztán elajándékozták ide oda és mire az "én kutyám" lett, ilyen lett, de szerintem közel sem olvastad végig a történetet és nem értem miért én vagyok a "rossz". Nem sajnáltatom magam, egyszerű kérdést tettem fel. Amúgy ma voltam a dokinál és azt mondta jövő héten megcsinálhatjuk a kutyát. Szóval nyugalom nyugalom, vállalom a felelősséget a "kutyámért" és hogy ez az én "keresztem" ezentúl. Még ha időhiányban is vagyok, akkor is viszem ahova kell, mert egy sajnálatra méltó öreg kutyáról beszélünk. Azt pedig, hogy kinek mennyi ideje van "szórakozásból kutyázni" (mert ezt írták a másik kérdésnél) igenis igazságtalanságnak tartom. Nem azokat az embereket fikázom, akik megtehetik, hogy éjjel nappal kutyáznak, mert annyi szabadidejük van, hanem az életet, hogy milyen szar ügy, hogy én meg nem tudok. szerintem nem voltam bunkó senkivel, ha meg sajnáltatásnak haottt az egész, akkor sorry, nem annak szántam... Bár néha jó elmondani, "hú de szar nekem"... De akkor sem ez volt a célom, nem tudtam előre, hogy a másik kérdésnél a véleményemmel egy ilyen érzékeny témát érintek és rögtön vita lesz belőle...
2009. nov. 5. 17:38
 32/43 A kérdező kommentje:
De a másik kérdésnél említtem már, hogy egy rokkant öreg kutyám van és vele még kommunikálni sem lehet, nem hogy agilityzni -.-' Legalább ha belepancsolsz egy beszélgetésbe, akkor vedd a fáradtságot és olvasd végig az egészet... De a kedvedért leírom újra: süket-vak-agresszív-kutya, tehát te elviheted agilityzni, engem nem zavar, vegyük fel a kapcsolatot privátba és vidd ahova akarod "tanítani". Én a másik kérdésnél arra helyeztem a hangsúlyt, hogy igazságtalan, hogy mire befejezem a tanumányaimat és lesz elég pénzem önállósodni, addigre megőszül a hajam kb. és milyen szar, hogy most nem tarthatok normális kutyát, és gondoltam van ezzel így még más is, de úgy néz ki, hogy csak nekem olyan az időbeosztásom és a sűrű napirendem, hogy nem tudok éveket pazarolni kutyasulira.
2009. nov. 5. 17:45
 33/43 anonim ***** válasza:
Utolsó: Olvasd már végig a beszélgetést mielőtt beleugatsz. Hányingerem van a hozzád hasonlóktól. Még te beszélsz érzelmi intelligenciáról ezzel az iszonyatos pofátlansággal?
2009. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
A 17.13-as "taplónak": te miért írogatsz rosszindulatú, használhatatlan, válasznak nem minősíthető huhogásokat? Azt hiszem, nagy baj van a szövegértéseddel, de még nagyobb baj, hogy lelketlen is vagy.
2009. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkodom, hogy lehet, hogy el kellene vinnem egy rehabilitációs köpontba a kutyád... Valaki nem tudja, hogy ezeknek a kezeléseknek milyen ára van? És hogy egyáltalán milyen "pácienseket" vállalnak? Van olyan rehabilitáció extra-agresszív kutyának?
2009. nov. 7. 15:32
 36/43 A kérdező kommentje:
Juj, most látom, hogy az egészet össze-vissza írtam le :S Szóval az lenne a kérdésem, hogy nektek mi a véleményetek egy ilyen rehabilitációs központról? Hum-bug az egész vagy tényleg beválik? És úgy hallottam hogy csillagászati árak vannak... Eleve nem hiszem, hogy ilyen gyógyfürdőbe be lehetne tenni a kutyám, szerintem szétmarcangolna mindenkit :S De azért próba-szerecs alapon lehet, hogy kipróbálnánk, persze ha megfizethető...
2009. nov. 8. 17:09
 37/43 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Nem látom az illetőt, de ismerek egy pár ilyet. Mindenre van kész válaszuk.

Mellesleg nem gyógyfűrdőbe kell vinni, hanem szocializációra, egyénire nem tudom merre élsz, de nincs csillagászati ára. Havi 10 ezer ft.

2009. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Budapesten és Kecskeméten a Cerberos Kutyaiskolában a szocializáció-rehabilitáció foglakozás INGYENES,kortól függetlenül bármely kutyát lehet vinni,vannak a foglalkozásokon sokszor tizenok éves kutyák is.

Nagy tapasztalatú,problémás kutyákra szakosodott profik.

[link]

Itt minden infot megtalálsz.

2009. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy a Cerberos ingyenes lenne, sajnos :( legalábbis Kecskeméten. Talán a menhelyi kutyáknak az, illetve azoknak, akiket közvetlen a kutyasuliból fogadnak örökbe. Ettől függetlenül aranyat érnek :)

Egyébként, miért nem veszel a kutyusodra egy szájhámot? Akkor nem tudna ide- oda harapni. Nameg azt írtad, 3 kilós kutyáról van szó. Az azért nem olyan sok, hogy ne lehessen lefogni, szerintem. Persze, ha a fogkő- eltávolítással együtt megcsinálják, akkor így a legegyszerűbb és humánusabb :)

Ha meg szabad kérdezni, mennyire idős a kutyus?

2009. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
A szájkosár nem megoldás, mert két idegbetegség közben szétkarmolja saját magát, vergődik és nem lehet 1-ről a 2-re jutni... amúgy nem lehet lefogni, pont azért mert olyan kicsi és egy rossz mozdulat és már el is törik a bordája... Amúgy már lenyírtuk, szóval fél évig nincs probléma a szőrével :) De a kérdést hivatalosan is lezárom, ami annyit tesz, hogy ne válaszoljatok többet :D Kivéve a spámieles, ő írhat ha szeretne :P
2009. nov. 14. 18:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!