Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatják a kutyák fél...

Elaltatják a kutyák fél órára, hogy le tudjam nyírni a szőrét, ha megkérem a Doktort?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy kutyám, akit képtelenség tisztességesen lenyírni, mert nagyon agresszív és nem hagyja magát. Nem attól félek, hogy engem megharap, hanem hogy saját magában kárt tesz. Ez egy örökös probléma nálunk, általában úgy szoktuk nyírni a bundáját, hogy 2 egység nyugtató paszta helyett 10 egységet adunk neki és így annyira lenyugszik, hogy a hátát, meg a farkát meg tudjuk csinálni, de a fejét és a lábait nem hagyja így kómásan sem. Egyszerűen beleharap egy váratlan pillanatban az ollóba, vagy a nyírógépbe és félek, hogy véletlen szétkaszabolja magát. Ezért a fejét és a lábát nem tudjuk megcsinálni soha rendesen, csak felületesen, hogy nézzen ki valahogy a kutya. De sokkal jobban le kellene nyírni az arcát, mert nem tudom megfésülni sem és így nagyon gubancos lesz a szeme alatt a szőr és ez elég egészségtelen, mert bepállik, viszket neki, és a csipáját sem tudom letörölgetni a sok szőrtől. Csak akkor tudom megfésülni, ha ráadok egy olyan gallért, amit a beteg vagy műtött kutyákra raknak, de így is csak a hátát tudom fésülgetni, az arcát nem, pedig az lenne a legfontosabb. A körmét sem hagyja levágni, beleharap a körömvágóba, a kezembe, sikítozik és a saját lábát is véresre harapdálja. Szóval gondolom értitek, hogy mekkora tortúra lenyírni szegénykémet. Pont ezért csak félévente nyírjuk, úgy, hogy teljesen rövidre, épp hogy nem kopasz a kutya, mert így le tudjuk csökkenteni a nyírások gyakoriságát, és nem kell minden hónapban kitenni a kutyámat ennek a leki és fizikai traumának. Viszont ez a nyugtató-pasztás megoldás az utóbbi időben nem válik be és az lenne a fő kérdés, hogy ha elviszem egy állatorvoshoz ( az állatorvos tudományi egyetemre akarom vinni) ott megkérhetem e a dokit, hogy altassa el kb fél órára vagy egy kicsit többre és addig lenyírjuk a testvéremmel... Vagy ilyet nem lehet kérni? Amúgy pont ezen a héten kellene vinnünk az egyetemre, hogy leszedjék a fogkövét és azt csak altatással csinálják, akkor meglehet őket kérni, hogy tovább legyen altatva a kutyus? Vagy kiröhögnek ha ilyet kérek?
2009. nov. 1. 23:33
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Nyílván azoktól kérdeztem, aki már volt ilyen helyzetben és van tapasztalata ebben a kérdésben...
2009. nov. 2. 00:12
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is válszoltam. Azt mondtam hallottam már ilyenről, hogy elaltatták ezért. De ezen az oldalon a véleményünk is elmondhatjuk ami senkit nem sértett meg mert semmi olyat nem írtam. Csak te idegeskedsz. Én félteném az öreg kutyám az altatástól.
2009. nov. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre ne vidd.Levesznek egy csomó pénzre feleslegesen,nem olyan jók,mint amilyen drágák.

Nagyon sok állatot tönkretettek már nagy pénzekért.

Olyan orvosi rendelő lenne jó,ahol kutyakozmetika is van:doki bebódítja a kutyát,kozmetikus rendbe teszi.

Ilyen pl.a Lehel út,Juhászék stb.

2009. nov. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen megértem a problémátokat : nekünk is volt egy spanielünk, ugyanez volt vele is... :-[

Minden nyírás előtt el kellett altatni (mi altatót adtunk be neki), azalatt tudtuk lenyírni és a körmeit levágni.

Vagyis évente 2x házhoz hívtunk egy kutyakozmetikust, aki rááldozta a fél napját ilyenkor a kutyánkra.

Még altatás alatt is egyikünk folyamatosan fogta a fejét, hogy hátha félálmában odakap az ollóhoz!


Ráadásul nála is kellett volna naponta fésülgetni, de nagyon nem bírta szegénykém...


Tehát mindenképpen mondjátok el az orvosnak, hogy a kutyátok extrém-agresszív minden kezelésnél, erősebb altatásra lesz szükség, vagy legalábbis jobban figyeljenek, mint az átlag kutyusoknál!


Amúgy egy fél tabletta Andaxint ti is be tudtok adni a kutyának (párizsiba becsomagolva) és gyorsan lenyeletitek vele, mikor vágni akarjátok a szőrét!

2009. nov. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
74%
Te jó Isten fél andaxin még engem is földhöz csapna, nemhogy egy kutyát! Ha annyira altattatni szeretnéd, kérdezd csak meg az orvost, nehogy innen szedd össze, hogy mit adj be neki. Egyébként idős korban kockázatosabb az altatás, lehet megmondja, hogy ő elaltatja, de aztán ne cirkuszoljatok neki, ha valami baja lesz.
2009. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

00:18! Nem idegeskedem, csak valamelyik nap kellene mennem az egyetemre és előre ki vagyok bukva kicsit... Bocsi, nem akartam senkire se a frászt hozni, csak nem szeretem, amikor okoskodnak olyan dologban, aminek nem ismerik a teljes történetét és fontos részletes dolgokat...

00:19! Köszi a választ, de nekem megér akár milliókat is, hogy jobban érezze magát a kutya, nekem az a tapasztalatom az egyetemmel, hogy csak ott vizsgálják meg rendesen akár órákig a kutyát... A lehel utcai klinikán benn tartották a kutyát egész éjszakára, azt mondták, hogy kivizsgálják éjszaka, ez került 34ezer Ft-ba úgy, hogy nem jöttek rá semmire, és diagnosztizálták az epilepsziát, miközben csak magas volt a vérnyomása a kutyának, és felírtak egy olyan epilepsziás gyógyszert a kutyának, amit ha egyszer beadok neki soha többet nem lehet vele leállni, mert abba bele is halhat.. Hát nem váltottam ki a gyógyszert, hanem elvittem a kutyát a saját kutyadokimhoz, aki adott vérnyomáscsökkentőt és láss csodát, a kutya másnap tökéletesen jól volt.. :P Szóval nálam a lehel utcai klinika nem is létezik... Az egyetemen meg a múltkor órkáig vizsgálgatták a kutyám és ez tetszett és így is kevesebbet fizettünk, mint a lehet utcában.

00:21! Köszönöm, hogy írtál, örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal. Akárkinek beszélek róla, hogy milyen nehéz a helyzet a kutyámmal, azt felelik: "ilyen nem létezik, ugyan már, meg kell nevelni!", szóval jó hallani, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, bár sajnállat titeket is, de akkor is örülök :D

2009. nov. 2. 00:34
 17/43 A kérdező kommentje:
00:27 Ne aggódj nem adok a kutyámnak semmilyen gyógyszert amíg az állatorvos rá nem bólint és természetesen amíg el nem olvastam a betegtájékoztatót ;) És akkor is mindíg kevesebbet adok az javasoltnál, mert elég kicsi a kutyám (3 kiló)... Ebből is volt gond, amikor egyszer egy ismerős kozmetikus le akarta nyírni a kutyát és úgy lefogta, hogy majdnem eltörtek a bordái... :(
2009. nov. 2. 00:39
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan elaltatják neked ha egy normális, kis, barátságos, amolyan vidékies állatorvosi rendelőben ahol nincs állandóan tömeg és a doki nem kap arra is idegsokkot ha valaki csak megszólítja. Viszont egész biztosan ki kell fizetned az injekció árát de mivel írtad hogy bármennyit kifizetsz érte ez nem jelenthet gondot.

Nem ide tartozik de én teljesen meg voltam elégedve a Lehel úti állatkórházzal, a kutyám kitűnő ellátást kapott hiszen kezelés előtt laborban tesztelik a kutyából levett mintákat. Ezért olyan iszonyat drága. Neked is ugyan ennyit kellene fizetned rendes kórházban ha nem lenne tb-od. Az viszont hogy nem jöttek rá mi a baja valóban öö vicces ha szabad ilyet mondani.

2009. nov. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Velünk úgy volt, hogy a kutya a nap folyamán többszir amolyan "rohamot" kapott, ami annyiból állt, hogy félre biccentette a fejét, és oldalasan ment, mintha víz ment volna a fülébe... De mivel rossz kifejezést használtam (roham), a Doktornő nem volt hajlandó leszállni a témáról, hogy "Epileptikus roham!"... Hát nem az volt, és hiába mondtam, hogy nem roham volt és szerintem csak megfájdult a kutya feje, a Doktornő kifejezetten okoskodott és úgy kezelt, mintha hozzá nem értő lennék vagy kategórikusan hülye, hiába értek többet a kutya anatómiájához, mint az átlag ember... (persze nem vagyok állatorvos, de mindíg ráérzek mi a kutyám baja...), aztán azt javasolta a Doktornő, hogy tartsák bent éjszakára, hátha lesz még egy "rohama". Kérdeztem, minek, ha lesz ilyen állítólagos "rohama", akkor mit fognak többet tuni csinálni, mint én, erre azt mondta figyelik. -.-' Mondom és ez mennyibe kerülne, azt mondta 17 ezer (ha jól emlékszem, meg valami vizsgálatokat is csinálnak rajta azt mondták...így a végösszeg valami 30-valahány ezerre jött ki). Többször is hozzá tette a nem túl szimpatikus (bunkó) Dr.nő, hogy neki tök mindegy, hogy ott hagyom e vagy sem :O Aztán úgy döntöttem, ott hagyom, hátha mégis okosabbak lesznek, mint én, de ahogy döntést hoztam, elérzékenyültem, mert sajnáltam a kutyát és sírva fakadtam, erre a Dr.nő elkezdte forgatni a szemét, mintha egy komplett hülye lennék, akkor elegem lett és otthagytam a kutyát és haza mentem. Reggel amikor mentem a kutyáért, adtak egy papírt, hogy mennyi "vizsgálaot" csináltak, de mielőtt megnézhettem volna, ráragasztotta ragasztóstifttel egy ba*zi nagy blokkot (!?!?) így nem láttam semmilyen vizsgálati eredményt. Amikor hazaértem, megpróbáltam leszedni a blokkot és kiderült, hogy üresek a rublikák, vagyis nem vizsgálták ki a kutyát, ami nem csak azért bosszantó, mert fölöslegesen fizettem egy vagyont, hanem mert nem látták el a kutyát. Mire hazaértem a kutyával, megint jelentkezett ez "roham", felhívtuk őket, azt mondták mennyünk vissza. Mire visszaértünk az éjszakás Dr.nő hazament és egy férfi orvos volt csak ott. Elolvasta a jelentéseket, amire annyi volt írva, hogy "epileptikus rohamok jelentkeztek a kutyánál" erre közölte a Dr Úr nagy okosan, hogy a vizsgálatok (?!?!?!?!) eredményei igazolják, hogy a kutya epilepsziás, felírt egy gyógyszert, elmondta, hogy a kutya élete végéig adagolnom kell, különben meghal (!?!) és még külön fizetnem kellet, hogy a képembe hazudott... Aztán elvittem az állatorvosi egyetemre (az előbb rosszul mondam, mert a saját dokink csak később nézte meg a kutyát) és ott kb két órát voltunk a vizsgálóban, ahol többször több féleképpen megnézték a kutya vérnyomását, meg mérték a lázát, menézték a nyirokcsomóit, a szemét, az orrát, a fülét, mindent... Aztán az ottani Dr.nő felírt egy vérnyomáscsökkentőt, amit aznap beadtam a kutyának és már aznap nem volt több "roham". Aztán elvittem a saját Dokinkhoz a kutyát, elkezdtem mesélni mit történt, és ahogy megemlítettem, hogy félrebiccentette a kutya a fejét, rögtön közbe vágott, hogy "A vérnyomásával volt gond?", én meg csak néztem, hogy ő a legjobb orvos, egy két szóból tudta, mi volt a gond... Szóval ennyit a Lehel utcai klinikáról, még ha jó orvosok is vannak ott, én mindíg a "rossz" orvost fogom ki, és elegem van abból, hogy hülyének nézik az embert és lehúzzák egy csomó pénzzel. Viszont az egyetemre azóta is járok a kutyámmal és mindíg odafigyelnek ránk, akár órákig vizsgálgatják a kutyát és ez nekem nagyon szimpatikus. Még soha nem diagnosztizáltak félre és annyira nem is drága, legalábbis nekem minden pénzt megér a kutyám egészsége, hamár ennyire szar élete volt, egy kis figyelmet igazán megérdemel.
2009. nov. 2. 09:21
 20/43 anonim ***** válasza:
74%

Minden és bármikor kutyát lehet tanítani!

Arra is megtanítottátok hogy agresszív legyen ugyanígy az ellenkezőjére is meg lehet!


Rehabilitációs foglalkozások vannak Budapesten Kecskeméten és Miskolcon ráadásul INGYEN!



Szerintem egy jobb érzésű orvos nem altat ilyen indokkal, mivel komoly kockázati tényezők vannak pláne idős korban!

2009. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!