Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatják a kutyák fél...

Elaltatják a kutyák fél órára, hogy le tudjam nyírni a szőrét, ha megkérem a Doktort?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy kutyám, akit képtelenség tisztességesen lenyírni, mert nagyon agresszív és nem hagyja magát. Nem attól félek, hogy engem megharap, hanem hogy saját magában kárt tesz. Ez egy örökös probléma nálunk, általában úgy szoktuk nyírni a bundáját, hogy 2 egység nyugtató paszta helyett 10 egységet adunk neki és így annyira lenyugszik, hogy a hátát, meg a farkát meg tudjuk csinálni, de a fejét és a lábait nem hagyja így kómásan sem. Egyszerűen beleharap egy váratlan pillanatban az ollóba, vagy a nyírógépbe és félek, hogy véletlen szétkaszabolja magát. Ezért a fejét és a lábát nem tudjuk megcsinálni soha rendesen, csak felületesen, hogy nézzen ki valahogy a kutya. De sokkal jobban le kellene nyírni az arcát, mert nem tudom megfésülni sem és így nagyon gubancos lesz a szeme alatt a szőr és ez elég egészségtelen, mert bepállik, viszket neki, és a csipáját sem tudom letörölgetni a sok szőrtől. Csak akkor tudom megfésülni, ha ráadok egy olyan gallért, amit a beteg vagy műtött kutyákra raknak, de így is csak a hátát tudom fésülgetni, az arcát nem, pedig az lenne a legfontosabb. A körmét sem hagyja levágni, beleharap a körömvágóba, a kezembe, sikítozik és a saját lábát is véresre harapdálja. Szóval gondolom értitek, hogy mekkora tortúra lenyírni szegénykémet. Pont ezért csak félévente nyírjuk, úgy, hogy teljesen rövidre, épp hogy nem kopasz a kutya, mert így le tudjuk csökkenteni a nyírások gyakoriságát, és nem kell minden hónapban kitenni a kutyámat ennek a leki és fizikai traumának. Viszont ez a nyugtató-pasztás megoldás az utóbbi időben nem válik be és az lenne a fő kérdés, hogy ha elviszem egy állatorvoshoz ( az állatorvos tudományi egyetemre akarom vinni) ott megkérhetem e a dokit, hogy altassa el kb fél órára vagy egy kicsit többre és addig lenyírjuk a testvéremmel... Vagy ilyet nem lehet kérni? Amúgy pont ezen a héten kellene vinnünk az egyetemre, hogy leszedjék a fogkövét és azt csak altatással csinálják, akkor meglehet őket kérni, hogy tovább legyen altatva a kutyus? Vagy kiröhögnek ha ilyet kérek?
2009. nov. 1. 23:33
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
62%

Koccanjatok már le a tanítás témáról. Modern kutyatartás ide vagy oda, egy idős ebnek adjuk már meg azt a tiszteletet hogy nyugodtan és békében megöregedjen. Inkább örülj neki, hogy van egy olyan jószívű ember aki befogadta és nem egy menhelyen csücsül ketrecbe zárva vagy a gyepin várva az altatóinjekciót.


Kedves kérdező, sajnálom, hogy a rossz orvost fogtad ki de a lényeg, hogy már megtaláltad a megfelelőt aki törődik vele. Egyébként ésszerű lenne előbb felhívni az orvost és megkérdezni tőle hogy kivitelezhető a dolog. Lehet, hogy még házhoz is menne ha van rá ideje.

2009. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
93%

Ha mindenki így gondolkodna mint te akkor egyetlen kutya sem kapna mégegy esélyt.


Az ilyen problémákba nem szabad belepihenni, pláne ha van rá megoldás. Nem értem miért kellene egy kutyára ráhagyni az agresszivitást? egy egyszerű ingyenes foglalkozás segíthetne abban hogy sokkal jobb kutya-gazdi kapcsolat legyen köztük, ami mindkét félnek előnyös. Semmiféle kényszer nincsen ebben, nem kell megfeszülni a gazdinak sem, egyszerűen csak heti egyszer el kell vinni egy rehabilitációra. Ennyi.



szerintem ez nem tiszteletlenség a kutyával szemben, és sokkal humánusabb, mint elaltatni szőrnyírás miatt.

2009. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
52%
Kutya-gazdi foglalkozás egy vak és süket kutyának?? Ezt hogy tervezted? Szagparancsok lesznek?
2009. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Hát igen 11:05-nek igaza van. Nagyon rossz a látása és nagyon rosszul hall, mondhatni süket is és vak is, és ehez a párosításhoz ráadásul van egy olyan személysége, hogy ha fizikailag minden rendben lenne vele, akkor sem lenne nevelhető, de így egyáltalán nem befogadó képes, nehéz vele kommunikálni.
2009. nov. 2. 13:21
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Tisztelet a hozzáállásodnak! Nagyon együtt érzek veled, nekem is van öreg, vak és (majdnem) süket spániel kutyusom. (Igaz, ő hagyja magát nyírni.) Amiért írok: nekünk két olyan állatorvosunk is van, akiket nagyon szeretünk, és biztos vagyok benne, hogy megtennék valami kíméletes altatóval. Remélem Pesten is találsz olyan dokit, aki megoldja a problémádat. Hosszú, nyugodt hátralévő életet kívánok a kutyusodnak.
2009. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Volt a nagymamámnak egy szamojédje, aki séta közben mindig összeszedett pár toklászt, egyszer, amikor már nagyon öreg volt, az ujjai közé befúródott egy és nem vettük észre, végül ki kellett műteni, de öreg volt már és az állatorvos nem akarta elaltatni mert kockázatos lett volna a kora miatt, viszont a lábujjába érzéstelenítő szurit sem kaphatott, így kellett megműteni szegényt, hárman fogtuk, hogy ne balhézhasson. :( Szóval szerintem nem áltatnák el a tiédet.
2009. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
13:49! Nagyon szépen köszönöm :'( Csak ismételni tudom önmagam, örülök, hogy nem vagyok egyedül problémámmal és hogy van, aki megért :') Örülök, hogy beszélhettem a gondjaimról és hogy elolvastátok és válaszoltatok is :) A kérdésre a választ szerintem nem tudja senki, úgy hogy megyek és szerencsét próbálok :) Majd elmesélem, hogy sikerült, és mégegyszer köszönöm mindenkinek, a két kedves spánilesnek is :):) És azoknak is, akik nem értettek velem egyet, de legalább elmondták a véleményüket :)
2009. nov. 2. 19:54
 28/43 anonim ***** válasza:
A 13.49-es vagyok: írd majd meg, mi történt, találtatok-e megoldást?
2009. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Rendben, még a ezen a héten megyünk, én is kiváncsi vagyok, hogy mi lesz :S Nem lenne jó, ha kinevetnének, de attól félek, hogy nemet mondanak :S akkor nem tudom, mit fogok csinálni, minden esetre beszámolok nektek :)
2009. nov. 3. 23:23
 30/43 anonim ***** válasza:
39%

Én egy másik kérdésből találtam ide, és elég szomorú...(hogy élnek ilyen emberek a világon, mint te)... Abban a kérdésben előadtad a szegény szenvedő tanulót, és itt is sajnáltatod magad, ahelyett hogy megoldást keresnél a problémára. A kutya személyisége, meg nem azért olyan, amilyen, mert éspont, hanem mert unatkozik, és ugyebár nem érsz rá foglalkozni vele. Meg nem is kell, mert öreg és olyan amilyen. Pf...

Lehet, hogy az érettségi és a többi vizsga ad egy bizonyos számú IQ-t, de az IQ-nak semmi köze az EQ-hoz. Azaz érzelmi intelligenciához. Tanulhatsz, akármennyit, ha nincs mit hozni otthonról, akkor ez 0 marad életed végéig.

2009. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!