Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nagyon nehezen...

Ha egy kutya nagyon nehezen fogadja el, hogy nem ő megy elöl, akkor egyértelműen falkavezérnek érzi magát?

Figyelt kérdés

Kutyám most 6 hónapos, kezdetektől fogva tanítom lábnál menni, de rettentő lassan halad a dolog, pedig amúgy kifejezetten értelmes. Minden létező módszert bevetettem már, de még mindig egy csomószor rá kell szólnom, megfordulnom, stb. Főként akkor kezdene rohanni, ha beérünk az utcánkba hazafelé, ugyanis játszani akar a kistesóimmal. És olykor (eddig vagy 3szor), ha mondjuk betelik a pohár, megbököm az oldalát, vagy elé teszem a lábam, elkezd valami elképesztő táncot járni, ugrál rám, morog, kapkod a kezem után (nem harap meg lényegében), és hányja-veti, tépi magát a pórázon. Ha ilyenkor lefektetem a földre, akkor hamar elengedi és megadja magát, de továbbra is ugyanolyan szinten marad a séta: lábnál jön - előremegy - rászólok - visszajön - lábnál jön - előremegy...stb.

Viszont minden más téren jó haladást érzek. Mivel 2 hétig nem voltam itthon, alaposan elkanászodott, de 4 nap alatt sokat fejlődött. Behívás megy, ha kutyák ugatnak a kerítés mögött, elég egyszer korrigálnom és leállítja magát (ez nagy cucc ám, mert az elején őrjöngve ugrott nekik), nem félti sem a kajáját, sem a játékát, a parancsszavakra is szinte mindig hallgat, egyszóval úgy érzem, jó úton járunk. Csak a sétánál áll fenn ez a probléma.

Azért olyankor próbálkozik be, mert érzi, hogy olyankor "gyengébb" (-> idegesebb, türelmetlenebb) vagyok? Néha szerintem, ha nem is vallom be magamnak, kissé elegem van belőle hogy reggel-este végig kell játszanom az araszolósdit...Szerintetek ez lehet a baj? Vagy túl magasak az elvárásaim?



2013. szept. 12. 11:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg izgatott. És azt a harapdálós hisztit is azért vágja le? :)
2013. szept. 12. 11:47
 12/23 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, azért pacskolom le (ez jó szó :D), mert különben képtelen vagyok leszerelni az ugrálását (amiről tudja hogy tilos), olyan mintha megbolondulna.
2013. szept. 12. 11:49
 13/23 anonim ***** válasza:
Fontos még az is,hogy séta előtt és alatt mozgasd le,amennyire tudod,úgy a pórázon közlekedés is jobb lesz,mintha energiától duzzadna,mert a sima séta nem alkalmas a kutya lefárasztására.
2013. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ja igen olvastam Cerberost és tükörsulit is. :)
2013. szept. 12. 11:50
 15/23 A kérdező kommentje:
Ennyi idősen már futtathatom?
2013. szept. 12. 11:50
 16/23 Imola Ágnes ***** válasza:
Tudja jól a kutyám, hogy nem lehet feszes a póráz. Ha a környékemen van, folyamatosan dícsérem, míg laza a póráz,ha kezdi húzni, kajával magamon tartom a figyelmét...kicsit melós, de összeköti, ha továbra is húz kicsi korrekció pórázból. Nálunk már elég, ha megcsörren a nyakörv, rögtön lassít, így kisujjból adott korrekció is leállít egy 45 kilós rotit.
2013. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát,ha energiával teli kamaszodó ebről van szó,akkor talán mindkettőről szó van /pozíció és energia/Nekem is bemutatta ezeket a figurákat,mint ugra bugra,póráz rágicsa stb.teljes cirkuszielőadás.A hisztiről nem vettem tudomást,viszont a pórázszabályt teljesen betartottam.Ha oda akart menni,azaz húzni pl.kutyához,csak ezzel a módszerrel engedtem.Igaz az elején annyi kompromisszum volt,hogy csak akkor fordultam,amikor húzott és laza pórázzal mehetett.Később teljesen betartattam,hogy a lábam elé nem tipeg.Közben azt mondogattam magamban,mint egy mantrát,hogy én tovább bírom,tovább bírom..Sokáig tartott,pedig suliba is jártunk.
2013. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Lehet bringával valamennyit futtatni,de balesetveszélyes,ha a pórázon közlekedés még nem tökéletes.
2013. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17-es, hogy érted ezt a pórázszabályt? Ha húzni kezdett egy kutya felé, fordultál, aztán vissza, aztán ha megint húzott, megint fordultál és aztán megint vissza? :) Szóval csak laza pórázon mehetett oda?
2013. szept. 12. 13:10
 20/23 anonim ***** válasza:

Miért várod el egy 6 hónapos kölyöktől, hogy úgy viselkedjen, mint egy felnőtt kutya? Az, hogy tanítod neki, hogyan is viselkedjen pórázon, helyes. De idő kell, amíg a kutyába rögződni fog.

Ebben a korban még jóformán mindent ezerszer ismételni kell velük.

Amúgy nálam is a pórázos séta áll egy "mehetsz" szóra történő, póráz távolságig való laza bármerre menésből, és egy "lábhoz " igazodásból. Az utóbbit forgalmas, sok emberes helyen használom.

Minden kutyám igen gyorsan megtanulta , a póráz meddig ér.

2013. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!