Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nagyon nehezen...

Ha egy kutya nagyon nehezen fogadja el, hogy nem ő megy elöl, akkor egyértelműen falkavezérnek érzi magát?

Figyelt kérdés

Kutyám most 6 hónapos, kezdetektől fogva tanítom lábnál menni, de rettentő lassan halad a dolog, pedig amúgy kifejezetten értelmes. Minden létező módszert bevetettem már, de még mindig egy csomószor rá kell szólnom, megfordulnom, stb. Főként akkor kezdene rohanni, ha beérünk az utcánkba hazafelé, ugyanis játszani akar a kistesóimmal. És olykor (eddig vagy 3szor), ha mondjuk betelik a pohár, megbököm az oldalát, vagy elé teszem a lábam, elkezd valami elképesztő táncot járni, ugrál rám, morog, kapkod a kezem után (nem harap meg lényegében), és hányja-veti, tépi magát a pórázon. Ha ilyenkor lefektetem a földre, akkor hamar elengedi és megadja magát, de továbbra is ugyanolyan szinten marad a séta: lábnál jön - előremegy - rászólok - visszajön - lábnál jön - előremegy...stb.

Viszont minden más téren jó haladást érzek. Mivel 2 hétig nem voltam itthon, alaposan elkanászodott, de 4 nap alatt sokat fejlődött. Behívás megy, ha kutyák ugatnak a kerítés mögött, elég egyszer korrigálnom és leállítja magát (ez nagy cucc ám, mert az elején őrjöngve ugrott nekik), nem félti sem a kajáját, sem a játékát, a parancsszavakra is szinte mindig hallgat, egyszóval úgy érzem, jó úton járunk. Csak a sétánál áll fenn ez a probléma.

Azért olyankor próbálkozik be, mert érzi, hogy olyankor "gyengébb" (-> idegesebb, türelmetlenebb) vagyok? Néha szerintem, ha nem is vallom be magamnak, kissé elegem van belőle hogy reggel-este végig kell játszanom az araszolósdit...Szerintetek ez lehet a baj? Vagy túl magasak az elvárásaim?



2013. szept. 12. 11:29
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
"Vagy túl magasak az elvárásaim?" Utolsó: ezt kérdeztem én is.
2013. szept. 12. 14:29
 22/23 anonim ***** válasza:

Így is lehet fogalmazni.

De a lényeg ugyanaz, te csináld továbbra is a forgolódást és igen, ha 10 méteren belül 10x kell megfordulnod, mert megelőz, akkor 10x fordulsz meg.

2013. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez az egész felesleges időpazarlás és a dolgok túlbonyolítása. Lassan már attól is pánikrohamot kapnak az emberek ha a kutya levegőt mer venni, mondván biztos nem tisztel!

Nekem 3 kutyám van, életükbe nem kellett még mellettem jönniük pórázon séta közben de érdekes módon mégsem jutott eszükbe, hogy ők a főnökök. A pórázon való húzást egyszerűen meg lehet oldani. Ha húz akkor megrántod és rászólsz. Lehet leszólni, de egyszerű és működik, a kutyának meg nem lesz semmi baja tőle. A séta azért van, hogy a kutya szórakozzon és mozogjon. Meg van a lábnál követés pórázon vagy póráz nélkül, amit kiképzés közben csinálunk és egy engedelmességi gyakorlat. Majd pár év után te is rájössz, hogy egy csomó dolog amit ajánlanak, meg amit kitalálsz baromira felesleges és lemorzsolódik. Most nem oszt nem szoroz hogy a kutya laza pórázon megy vagy a lábad mellett. Megtanítani, hogy ne menjen eléd, viszont sok idő, amit tölhetnél mással is.

Különben meg csak 6 hónapos kutyád és valószínűleg sok energiája van. Inkább öbbet kéne mozgatni. Plusz a kutyáknak is vannak érzelmeik és nem várhatod el tőlük, hogy robotként viselkedjenek.

2013. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!