Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elítélnétek azt a Dobermann...

Ti elítélnétek azt a Dobermann gazdit akinek a kutyája vágott fülü, farkú?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Dobermann-t.Nekem vágott füllel tetszik.És nem menőzésből ,mert "húú de félelmetes".Csak mindig is így tetszettek,sokkal karakteresebb a fejük.Szomszédainknak mindig is voltak Dobijai (vágott fülü,farkú)egyszerűen én így találom őket dobisnak.Vágatlanúl meg olyan vizsla,kopó szerűségek,ha a farka nincs is vágva,de a füle fontos lenne.


Az egyik tenyésztőnél láttam fotókat 2013-asak és megvan vágva a kölykök füle. Beküldött gazdis fotók voltak.Szerintem van neki vmi kapcsolata vagy nem tudom.Mivel ugye Magyarországon ez tiltott.


Azért kérdezem,hogy nem-e ítélnének el más gazdák,hogy vágattam a fülét a kutyámnak :/

Az előítéletektől mindig is tartok,mivel az ember állandóan kiszúrják aki kicsit másmilyen.


2013. szept. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
4%
Sajnos az elöitéletre számithatsz. Ilyenek az emberek...
2013. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
17%
persze, mindenkinek más tetszik, de ne szabályozzuk már be, hogy milyen legyen...
2013. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Amúgy én is úgy vagyok,hogy ha már veszek egy jó helyről egy fajta kutyát akkor az olyan is legyen amilyen szeretném.Nem tudom ez mért állatkínzás,jó aláírom biztos fájhat.De ha belegondolunk és egészségügyi szempontból csinálnák akkor már nem "állatkínzás"?
2013. szept. 20. 19:46
 14/56 anonim ***** válasza:
51%

persze, hogy nem állatkínzás

el ne hidd egy percig is, hogy ezt azért vezették be, merthogy szegényeknek mennyire fájhat

ez is egy pénzforrás gondolom, hogy legyen mire büntetni másokat

2013. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
77%

Farkat vágni nem tilos. A fület pedig mindig akad doki, aki levágja. Ismerek most 5 hónapos dobit fül-farok vágva. Van törvény, hogy tilos, de sehol egy árva szó sem, hogyha valaki nem tartja be, milyen jogi következményei lennének. Melyik szerv lenne rá jogosult, hogy kiszabjon bármilyen büntetést ?Milyen büntetési forma és fokozat járna érte?

Van egy törvényünk, és nincs mellette végrehajtási rendelet.

2013. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy vágva van, vagy azzal, hogy nincs vágva, mert a kutyák szépek így is úgy is. Sajnos az emberek több mint a fele mindig biztos a maga dolgában, és könnyű szerrel oktat ki bárkit. De ne vedd a szívedre! A te kutyád, és ha akarod, levágatod. Ők meg az övéjükkel azt csinálnak, amit akarnak.
2013. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
17%
Nekem nem szimpatikus a plasztika a kutyánál,csak azért,mert úgy szebb vagy akármi.Valahogy önző dolognak tartom összevagdalni az ebet,ha annak a kutya számára nincs semmi haszna,egészségvédő vagy betegséget megelőző hatása.
2013. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem vagyok híve az ilyen dolgoknak.A te kutyád így nekem ebbe nincs beleszólásom de én biztos nem kurtítanám csak azért,mert nekem úgy tetszik.

Az előítéletekre pedig számíthatsz.Az embereknek mindig kell valami amiről véleményt mondhatnak még ha nem is kérdezték őket.

2013. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jobban tetszik a kupírozott fül. De nem a félelemkeltés miatt, hanem mert szerintem ez valahogy a fajta részévé vált, nem vagyok benne biztos hogy sokan felismernének egy vágatlan dobermannt az utcán.


Ami meg a törvényt meg az állatkínzást illeti... inkább a szaporítok ellen találtak volna ki valamit vagy támogatnák a menhelyeket, előrébb tartanánk azzal.

2013. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélnélek el.

Mondjuk nekem a dobik és a rotik hosszú farokkal tetszenek. A spanimnak sincs levágva. Olyan cuki, állandóan csóválja.

Viszont a dobik füle nekem is vágva tetszik. Akkor dobi a dobi. Egyébként tényleg olyann mint egy erdélyi kopó.

Mondjuk a sajátomnak nem lenne szivem felnyíratni a fülecskéjét. De ha látok egyet aminek fel van, nincsenek rossz gondolataim. Inkább gyönyörködöm a kutyában.

2013. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!