Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elítélnétek azt a Dobermann...

Ti elítélnétek azt a Dobermann gazdit akinek a kutyája vágott fülü, farkú?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Dobermann-t.Nekem vágott füllel tetszik.És nem menőzésből ,mert "húú de félelmetes".Csak mindig is így tetszettek,sokkal karakteresebb a fejük.Szomszédainknak mindig is voltak Dobijai (vágott fülü,farkú)egyszerűen én így találom őket dobisnak.Vágatlanúl meg olyan vizsla,kopó szerűségek,ha a farka nincs is vágva,de a füle fontos lenne.


Az egyik tenyésztőnél láttam fotókat 2013-asak és megvan vágva a kölykök füle. Beküldött gazdis fotók voltak.Szerintem van neki vmi kapcsolata vagy nem tudom.Mivel ugye Magyarországon ez tiltott.


Azért kérdezem,hogy nem-e ítélnének el más gazdák,hogy vágattam a fülét a kutyámnak :/

Az előítéletektől mindig is tartok,mivel az ember állandóan kiszúrják aki kicsit másmilyen.


2013. szept. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Farkat vágni sem lehet már,de 7 NAPOS korig,sokan még megcsinálják.Ebből amúgy eget rengető viták voltak,állatorvosi kamara hivatalos dokumentációját kell olvasni,abban benne van.

Fület sem vágnak már legálisan,de az is elérhető.Tenyésztőknél bevett szokás,átmenni vmelyik szomszéd országba megcsináltatni,ott legális és a kiállításokon sem tudnak belekötni.

Nemzetközi viszonylatban pedig a vágott fülű kutyákat is együtt értékelik a vágatlannal.

2013. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Én nem vágatnám, mert ennek vagyok a híve, de el sem ítélnék miatta senkit, mert másnak úgy tetszik.

(persze ha nem egy kontár módon van megcsinálva)

2013. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék fájdalmat okozni a kölyöknek.Tőlem minden fájdalom a kutyák felé messze áll! Sőt a farkát nem is szeretném vágatni.Csak a fülét.De tényleg logó füllel nem dobis :/


Kerestem másik fajtát ami hasonlít a dobira,de kiderült,hogy annak a fajtának is vágják a fülét,hogy felfelé álljon.Viszont annak a fajtánál a logó fül is jó

:) Amúgy a Beauceron az a fajta.


Dobermann még mindig nagyon közel áll a szívemhez,nem választanék más fajtát.

2013. szept. 21. 10:27
 34/56 anonim ***** válasza:
80%
Azért azt ne felejtsük el, hogy a kutya nem ember. A kutyák többsége teljesen másképp viszonyul a fájdalomhoz, és sokkal kevésbé érinti érzékenyen, mint egy embert. Az én kutyáimnak pl max átlagos lehet a fájdalomküszöbük, de amilyen sérüléseket tudnak összeszedni néha, s egészen konkrétan leszrják. A chip beültetése sem fájdalommentes (én láttam, hogy fájt a kutyámnak), mégis megcsinálják mindenfajta érzéstelenítés nélkül - ha egy emberbe ültetnének ilyet, tutira érzéstelenítenének. Ráadásul a fülvágást szerintem bódításban kell, hogy csinálják, különben a kutya mozgása veszélyeztetné a vágás minőségét. Utána pedig lehet kérni fájdalomcsillapítót, ha nem adnak automatikusan. Szóval szerintem az egész művelet minimális kellemetlenséggel jár a kutyának, nem érdemes ezen ennyit lelkizni.
2013. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy kedvenc fajtám 9-10 évvel ezelőtt szerettem bele azóta sem akarok másik fajtát. Nekik igaz csak a fülüket vágják, de el nem tudnám képzelni, hogy nekem vágatlanul legyen ilyen kutyám nem így szerettem bele. Egyébként a fajta országában a mai napig vágják a fülüket. Ha minden jól megy jövőre már nekem is lesz. Természetesen vágott füllel, vagy itthon vagy külföldön csináltatom meg. Hogy ki mit fog gondolni az nem érdekel. Mindent biztosítani fogok a kutyámnak, hogy a lehető legjobb legyen neki és ez számít!
2013. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok sok véleményt.Remélem több olyan emberrel fogok találkozni akik nem fognak ezért àllatkínzónak hívni.

Utolsó milyen fajta a kutyád?

Amúgy èn is vágott füllel és farokkal szerettem bele a dobermanba már gyerekként.

2013. szept. 22. 10:20
 37/56 anonim ***** válasza:

34-es válaszoló,azért abba gondoljunk már bele,hogy ez abszolút szükségtelen fájdalommal jár a kutyának,mert neki aztán baromi mind1 milyen a füle.Ez csak a gazda tetszését elégíti ki.

A chip pedig nem fáj,ezer meg ezer kutyát láttam chippelésnél,bátran állíthatom,hogy egy normális,nem hisztis nem elkényeztetett,nem 2kg-os fajtából való kutyának meg sem kottyan.

Ellenben a chip segít nekünk is és a kutyáknak is,szóval a fülvágással szemben,még a chip is hasznos.


Mellesleg a dobit én is csak fül vágva tudom elképzelni,de én nem csináltatnám meg.

2013. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

A chip tényleg nem fájhat,jelenleg van két kistestű kutyánk és megse kottyant nekik.


Viszont tény,hogy a kutyák fájdalom küszöbe sokkal magasabb. Mellesleg a fül vágás nem élete végéig fáj.

Úgy gondoltam,hogy a tenyésztőt kérem meg,hogy csináltassa meg a fülvágást.Gondolom ő tudja melyik dokihoz kell vinni.Meg a kötézesek kicsit bonyolultnak látszanak :D Meg látogatnám a kutyát amíg a tenyésztőnél marad.Bár nem tudom,hogy hány hónapos korig kell,hogy kötözve legyen a füle :/


Aki tudna ebben segítséget adni annak megköszönném.Természetesen majd a tenyésztővel is tárgyalok,de még pár évet várni kell hogy lehessen egy dobim.Anyagiak miatt.Mert abból a kennelből tuti nem 90 ezer ft egy dobi hobbi célra :D

2013. szept. 22. 11:34
 39/56 anonim ***** válasza:
35-ös vagyok! Dogo canario a kedvenc fajtám, ha minden igaz jövőre lesz. :)
2013. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Szép kutya :)
2013. szept. 22. 17:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!