Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elítélnétek azt a Dobermann...

Ti elítélnétek azt a Dobermann gazdit akinek a kutyája vágott fülü, farkú?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Dobermann-t.Nekem vágott füllel tetszik.És nem menőzésből ,mert "húú de félelmetes".Csak mindig is így tetszettek,sokkal karakteresebb a fejük.Szomszédainknak mindig is voltak Dobijai (vágott fülü,farkú)egyszerűen én így találom őket dobisnak.Vágatlanúl meg olyan vizsla,kopó szerűségek,ha a farka nincs is vágva,de a füle fontos lenne.


Az egyik tenyésztőnél láttam fotókat 2013-asak és megvan vágva a kölykök füle. Beküldött gazdis fotók voltak.Szerintem van neki vmi kapcsolata vagy nem tudom.Mivel ugye Magyarországon ez tiltott.


Azért kérdezem,hogy nem-e ítélnének el más gazdák,hogy vágattam a fülét a kutyámnak :/

Az előítéletektől mindig is tartok,mivel az ember állandóan kiszúrják aki kicsit másmilyen.


2013. szept. 20. 19:29
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Igazából a tiltás csak egy kis csont, amit az állatvédőknek dobtak, simán megkerülhető. Ahelyett, hogy a kutya jogsit, vagy a kötelező ivartalanítást foglalnák végre törvénybe. Ugyanis a törvény csak azt tiltja, hogy valaki ESZTÉTIKAI okokból csonkítson. Namármost utólag hogyan bizonyítod be, hogy a műtét azért volt, mert a gazdának úgy jobban tetszik és nem azért, mert mondjuk hetente begyulladt? Szerintem semmit nem változtatott a dolgokon, akik eddig vágatták ezek után is fogják, és akik nem szeretnék azok eddig sem tették. Csak nézz körbe egy kiállításon, hogy hány vágatlan fülű dobit látsz, és ez bizony nem csak az idősebb kutyákra vonatkozik...
2013. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:

Én is hülyeségnek tartom ezt a tiltást,mert aki nagyon akarja így vagy úgy megcsináltatja.

Bizonyítani meg lehetetlen tényleg,hogy most mi miatt lett vágva a kutya füle.Annyira meg már úgy se mennének bele,hogy az állatorvost felkeressék és kikérdezzék valóban egészségügyi okok miatt lett vágva, külföldről lett behozva vagy illegális módon itt az országban lett csinálva.Szóval amit írt az egyik válaszoló,hogy van egy törvényünk csak éppen semmire nem jó.(bár szerintem sok ilyen van :D)

Amíg nagyban megy a szaporítás,állatbántalmazás és a menhelyek dugig vannak.Addig nincs olyan ember vagy szerv ami ezzel foglalkozna,hogy most annak a Dobermannak vajon miért van vágva a füle.Szóval a törvény úgy szar ahogy van.Bár M.O-tól nem sokat vártam :D

Ez a kötelező pórázosdi is az ember vagy betartja vagy nem,sok ismerősöm sétáltat póráz nélkül és közteresek sose büntették max szóltak,hogy ha gyerek jön akkor hívja közelebb.De ezt is olyan hangnemben,mint vmi barát aki figyelmezteti :D


Meg érdekes 2012-ig legális volt a kupírozás,aztán hirtelen meg állatkínzássá vált.Nem értem én ezt.

2013. okt. 2. 15:32
 53/56 anonim ***** válasza:

mondjuk a póráz dolgot tényleg szigoríthatnák, meg a szájkosarat

engem már volt, hogy majdnem megharapott városban fényes nappal nyugdíjas nénike kis ölebe, amikor sétáltatta...

2013. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

engem mikor meg akart harapni még neki állt feljebb.


ez a tiltás a tipikus látszattevékenység. én nem hiszem hogy ez valaha változni fog. inkább örüljünk hogy ilyen látszatrendeletekkel tömik be az "állatvédők" száját akik ahelyett hogy a valódi veszélyben levő kutyákkal foglalkoznának, ezek a látványos ügyekkel foglalkoznak. Megjegyzem hogy ezzel a témával könnyebb egyesületi pénzekhez jutni, viszont költeni alig kell rá. Ellenben ha veszélyben levő kutyákkal foglalkoznak annak van bőven költsége. Szóval érthető ha ez a téma. Ez is csak a pénzről szól... Ki munkával keresi a kenyerét ki valamilyen ügyeskedéssel. Ki így ki máskép.

2013. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:

Csak ahhoz értenek,hogy mindenkit büntessenek ezerrel tök mind1 miben.Csak pénzhez jussanak és abban igazad van,hogy csak látszatot keltenek.


Az ebadó bevezetésénél is úgy volt,hogy a menhelyeknek megy majd a beszedett pénz.Ja ez is csak plussz pénz volt amit az államnak kellett fizetni,de hogy egy menhely se látta a beszedett pénzt az is biztos!


Törvényeket hoznak,de a feltételeket nem teremtik meg.Így meg semmit sem ér egy darab törvény sem!

2013. okt. 2. 19:05
 56/56 anonim ***** válasza:

ja, neked is igazad van de én most itt arra gondoltam mikor létrehoznak valami egyesületet majd megpályáznak valamit s végeznek egy minimálköltséges tevékenységet (pl. felszólalni a fülvágás ellen) a többi pénzt meg zsebre vágják. Az egy módszer állami pénzekhez való hozzájutáshoz civilként. S nem csak állatvédelemmel csinálják, sok téma van, drog, meglopottak, stb stb.

De neked is igazad van birságolásokkal is ugyanez megy hivatalos részről. A chippelés is egy nagy üzlet ezért tették kötelezővé. Persze ez se áll meg nem csak a kutyáknál, pl. az autósokat is így fejik hivatalosan, a zöldkártya is csak egy adó, a mindenféle bírság stb.

Pl. egyirányusitanak egy utcát majd kiállnak s fejik azt aki nem vette észre...

Nem az igazi bűnözőket kergetik mert arra ugye költeni kell...

2013. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!