Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem hajlandóak...

A szüleim nem hajlandóak törzskönyves kutyát venni? Azt mondják jó a menhelyi ingyenes is!

Figyelt kérdés

Sikerült kiharcolnom, hogy kaphassak egy kutyát. Aminek gondját is viselném, már évek óta bennem van, hogy szeretnék egyet, és nem hagynám ott a sarokban magára, nem tegnap találtam ki, hogy kell egy kutya, aztán majd vigye el apám sétálni, mert 2 hét múlva megunom...

Szóval ez most komoly.

És én előre gondoltam, és sokat-sokat olvastam a témában, olvastam kutyás könyveket is, meg kérdeztem az összes kutyás ismerősöm kifaggattam, hogy hogy csinálják, mit adnak enni, mikor kell elvinni... Szóval felkészültem a témában. Vinném kutya iskolába, meg mindig sétálni, de ez most lényegtelen! Nem beszélek mellé!


Én törzskönyves kutyát(dobermann) szeretnék, ami nem 5 ezer forint, minden oltás, chip, jó tenyésztőtől. És ugye hogy zeek a tenyésztők sokat foglalkoztak a kutyákkal, a szukával, és nem a 200ftos konzervvel etették a kiskutyákat, vagy a szukát, ezért nem fogják oda adni 10 ezerért a kölyköt.

És ugye meg kell fizetni azt, hogy a tenyésztő vállalja, ha betegsége lesz, vagy bármi baja, akkor felelősséget válla érte, hogy a kutyának van valami örökletes gondja akármi. De ezt gondolom itt nem kell senkinek magyaráznom.

Szaporítóktól nem kell kutya 20 ezerért, aztán ha valami baja lesz, akkor a szívem szakad meg, ha az orvoshoz kell elrohanni vele majd éjjel 2 kor!


És a szüleim nem hajlandóak fajtatiszta TK,s kutyát venni jó tenyésztőtől!

Az a mondat hagyja el folyton a szájukat, hogy: "annyi kutya van a menhelyen, ingyen... minek kell neked egy drága?"

De nem értik a lényeget, én fajtatisztát szeretnék, ami még nem élte át a sok szörnyűséget, amit az emberek tettek vele, kihajították, megverték, éheztették, és utána kimentették, és menhelyen tengődött, és akkor utána hozzám került!

De akkor is csak azt hajtogatják, hogy "Annyi menhelyi kutya van, ami nem drága, és minek fizessünk kutyáért..."

Én meg azt mondom erre, hogy "jó! Holnaptól tiltsák be a tenyésztőket, a Törzskönyvet elégetni! Nem létezik "fajtatiszta" kutya, fajta kiállítások többet nem lesznek! csak sima kutya! És mindenki aki kutyát szeretne CSAK menhelyről szerezheti be!"


Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!



2013. okt. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz ötlet, hogy járjon ki párszor egy állatotthonba, ott hozzánő majd egy példány... De a lepontozók tudják.
2013. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

Dobit én sem ajánlanám első kutyának.Nagyon kemény fajta, nevelési gyakorlatra nem jó.

Ahogy előttem is írták: majd ha igazán beletanulsz a kutyázásba, úgy már megveheted álmaid kutyusát.Én a helyedben valami kisebb testűvel kezdeném (nem yorkie, meg társai).

Nekem az első kutyám egy spániel volt; ő inkább édesanyám kutyája volt, de mellette beletanultam a nevelésbe.Most 21 évesen 2 amstaffot tartok.

Az én álomkutyám egy orosz agár, de tudom, hogy ameddig nincsenek meg a fajta tartásához való optimális körülmények, addig nem vehetek ilyen kutyát.

2013. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nekem is van egy álomkutyám, a corgi. Úgy gondoltam, ez a kutya kell nekem, de az ára 200-300 ezer ft. Már ezért is elszomorodtam (szép szóval, nem vagyunk gazdagok, sőt..). Aztán elkezdtem nézegetni menhelyeket, és egyértelműen onnan lesz kutyám. Szerinted a probléma az, hogy a kutya sok mindent át élt, rossz élete volt. Látszik, hogy éretlen vagy. Ez pont, hogy nagyon jó. Hiszen ez a kutya csak törődésre vágyik! És sokkal jobban szeretni fog, mint egy dobermann, akit még kérdéses is, hogy tudsz-e irányítani. Személy szerint nekem nem is kéne már más, csak menhelyi kutya. Nem a fajtát kell szeretned. A kutyát.
2013. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlanám elsőnek a dobermannt... Ha ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogyan néz ki, vegyél inkább egy törpe vagy közép pincsert.
2013. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim válasza:
Kedves kerdezo! Te nagyon nem ismered a kutyakat. Egy vizsla is tud agressziv lenni es nem csak meghunyaszkodo. Nekem pl. van egy nagyon dominans vizsla kanom (szerencsere csak kutyakkal szemben), de volt amstaffom, akit meg kenyerre lehetett kenni. Sajnos nem lehet altalanositani, mert minden kutya kulon egyeniseg. Nem tudhatod, hogy a te dobid eppen milyen szemelyiseg lesz, es ameddig nem vagy gyakorlott addig -a fajta alap jellemeit figyelembe veve- nem valo elso kutyanak. Szandekosan ne keresd a bajt. Az a tenyeszto, aki errol nem probal lebeszelni, az vagy nem tenyeszto, hanem szaporito, vagy olyan tenyeszto, akit csak a penz erdekel, de innentol kezdve a ketto egy es ugyanaz. Nem nem es nem. Tudom, hogy rossz ezt hallani, de ha a kutya is megmakacsolja magat es nem, nem es nem akar visszajonni vagy rad hallgatni, akkor is kivered a hisztit vagy majd tudod mi az erett, logikus, kovetkezetes megoldas?? A kutyasuli nem minden, ne feledd ott joforman teged tanitanak :) , es a szabalyokat otthon is, a csalad minden tagjanak be kell tartani, kulonben a kutyad abszolut kezelhetetlen lesz.
2014. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!