Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem hajlandóak...

A szüleim nem hajlandóak törzskönyves kutyát venni? Azt mondják jó a menhelyi ingyenes is!

Figyelt kérdés

Sikerült kiharcolnom, hogy kaphassak egy kutyát. Aminek gondját is viselném, már évek óta bennem van, hogy szeretnék egyet, és nem hagynám ott a sarokban magára, nem tegnap találtam ki, hogy kell egy kutya, aztán majd vigye el apám sétálni, mert 2 hét múlva megunom...

Szóval ez most komoly.

És én előre gondoltam, és sokat-sokat olvastam a témában, olvastam kutyás könyveket is, meg kérdeztem az összes kutyás ismerősöm kifaggattam, hogy hogy csinálják, mit adnak enni, mikor kell elvinni... Szóval felkészültem a témában. Vinném kutya iskolába, meg mindig sétálni, de ez most lényegtelen! Nem beszélek mellé!


Én törzskönyves kutyát(dobermann) szeretnék, ami nem 5 ezer forint, minden oltás, chip, jó tenyésztőtől. És ugye hogy zeek a tenyésztők sokat foglalkoztak a kutyákkal, a szukával, és nem a 200ftos konzervvel etették a kiskutyákat, vagy a szukát, ezért nem fogják oda adni 10 ezerért a kölyköt.

És ugye meg kell fizetni azt, hogy a tenyésztő vállalja, ha betegsége lesz, vagy bármi baja, akkor felelősséget válla érte, hogy a kutyának van valami örökletes gondja akármi. De ezt gondolom itt nem kell senkinek magyaráznom.

Szaporítóktól nem kell kutya 20 ezerért, aztán ha valami baja lesz, akkor a szívem szakad meg, ha az orvoshoz kell elrohanni vele majd éjjel 2 kor!


És a szüleim nem hajlandóak fajtatiszta TK,s kutyát venni jó tenyésztőtől!

Az a mondat hagyja el folyton a szájukat, hogy: "annyi kutya van a menhelyen, ingyen... minek kell neked egy drága?"

De nem értik a lényeget, én fajtatisztát szeretnék, ami még nem élte át a sok szörnyűséget, amit az emberek tettek vele, kihajították, megverték, éheztették, és utána kimentették, és menhelyen tengődött, és akkor utána hozzám került!

De akkor is csak azt hajtogatják, hogy "Annyi menhelyi kutya van, ami nem drága, és minek fizessünk kutyáért..."

Én meg azt mondom erre, hogy "jó! Holnaptól tiltsák be a tenyésztőket, a Törzskönyvet elégetni! Nem létezik "fajtatiszta" kutya, fajta kiállítások többet nem lesznek! csak sima kutya! És mindenki aki kutyát szeretne CSAK menhelyről szerezheti be!"


Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!



2013. okt. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
81%

Én megértem a kérdezőt, 15 éves voltam, amikor beleszerettem a bullmasztiffba. Nekem egyáltalán nem lehetett kutyám, amíg otthon laktam, de ha ultimátumot adtak volna, h lehet kutya, de ez a fajta nem, akkor inkább nem lett volna kutyám!


Mennyi idős vagy? Diák munkát nem tudsz vállalni?

2013. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
50%

Én is sokáig könyörögtem német juhászt szerettem volna,de bichon-t kaptam.De örültem,hogy lehetett kutyám és nem rinyáltam! Te meg a menhelyről bármilyen kutyát választhatsz annyi van!

A te kezedbe egy Dobermann nem való!

Legyen egy menhelyi kutyád és amikor már tapasztaltabb leszel lehet egy dobid.

Munkakutyák nem valóak gyerekek kezébe.

2013. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
90%

éjel kettőkor lehet rohanni a tk-s kutyával is az orvoshoz ^^


Legalább a szüleid a menhelyeket akarják támogatni.. sok szülőnek az az első hogy ott van 20ért ugyan olyan dobberman akkor minek a másik ebből a szempontból jó.

Elég fiatal lehetsz elsőre én nem igazán ajánlanék ilyen kutyát, lehet jobb is hogy csak később tudsz hozzájutni amikor már érettebb leszel.

2013. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gyerek 17 éves! "jaaaa hogy 18 alatt vagyok! és gyerek vagyok még..."

De nem a pénzről van szó, mert mondom drága laptopot kaptam szülinapomra, amikor

1. nem is kértem

2. nem akarok programozó lenni.

3. akkor is kutyát szerettem volna, de meglepetésből laptopot kaptam...

Nem az a bajuk a szüleimnek, hogy rámenne a ház egy törzskönyves kutyára, hanem, hogy "de egy kutya nem egy "tárgy" azon mit kellene már "megfizetni"...

2013. okt. 9. 14:58
 15/65 anonim ***** válasza:
44%

Én rohadtul nem tudom megérteni ezt a hozzáállást, nekem a kutya az kutya. Van nekem is preferenciám belső tulajdonságokat illetően, de hogy csak egy fajta kell? Te tul.képp nem is a kutyákat szereted akkor, hanem a dobermannokat, mert az menő, meg amúgy is mennyire állat lesz már a ház körül grasszálni vele, az emberek majd csak a tátják a szájukat, mi?

Ha erre vágysz, emeld fel a hátsó feledet, aztán húzzál el diákmelóra, ha meg megvan a pénz, olyan kutyát vehetsz, amilyet akarsz. Elkényeztetett kis majom.

2013. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
62%
Dehogynem vagy gyerek, iszonyatosan az vagy még. Nem a korod miatt, hanem a borzasztó bugyuta hozzáállásod miatt.
2013. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
60%

Kispalike, nem kell lenézni valakit csak mert beleszeretett egy fajtába és te nem tudod, hogy az milyen érzés. Sok emberrel megesik és még csak nem is menő fajtával...

Kérdező, akkor add el a drága laptopod... De dolgozni is elmehetsz.

2013. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
85%

"Te tul.képp nem is a kutyákat szereted akkor,..."


Öhm, nálam is csak egy fajta jöhetett szóba, ahogy írtam és de, a kutyákat is szeretem, de olyat nem akartam, ami nem illik hozzám. Sem a kutyának, sem nekem nem lett volna jó.

2013. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy írták már, egy dobermann 100-nál kezdődik. Ha elhoztok egy kutyát ingyen vagy jelképes összegért, ebből a pénzből több hónapra elegendő tápot tudtok venni, kifizetni oltásokat, fekhelyet stb. stb és nem pluszban jönnek rá még ezek a költségek. Gondolom nagyon fiatal vagy, önálló kereseted nincs, akkor kénytelen vagy alkalmazkodni hozzájuk. Amúgy meg nem minden menhelyi élt át sok rosszat mielőtt gazdihoz kerül, de ha így is lenne, ez miben zavar? Inkább örülj, hogy végre nyugodt életet és biztonságot tudsz adni neki a rosszak után. Szerintem ne tiltakozz ennyire, ha elmész több menhelyre eléggé esélyes, hogy beleszeretsz egy kutyába, aki kedvesen odamegy hozzád és bújik.
2013. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
73%
Már elnézést,nem vagy csecsemő,mit visítasz itt egy kutyáért.Ha kell,irány a diákmunka,ne azon az alapon húzd le a szüleidet,hogy bezzeg a laptop.Ez az ő dolguk,saját döntésük.Ha annyira akarod,dolgozz meg ėrte,ahogy mindenki más,vagy lottózz.
2013. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!