Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem hajlandóak...

A szüleim nem hajlandóak törzskönyves kutyát venni? Azt mondják jó a menhelyi ingyenes is!

Figyelt kérdés

Sikerült kiharcolnom, hogy kaphassak egy kutyát. Aminek gondját is viselném, már évek óta bennem van, hogy szeretnék egyet, és nem hagynám ott a sarokban magára, nem tegnap találtam ki, hogy kell egy kutya, aztán majd vigye el apám sétálni, mert 2 hét múlva megunom...

Szóval ez most komoly.

És én előre gondoltam, és sokat-sokat olvastam a témában, olvastam kutyás könyveket is, meg kérdeztem az összes kutyás ismerősöm kifaggattam, hogy hogy csinálják, mit adnak enni, mikor kell elvinni... Szóval felkészültem a témában. Vinném kutya iskolába, meg mindig sétálni, de ez most lényegtelen! Nem beszélek mellé!


Én törzskönyves kutyát(dobermann) szeretnék, ami nem 5 ezer forint, minden oltás, chip, jó tenyésztőtől. És ugye hogy zeek a tenyésztők sokat foglalkoztak a kutyákkal, a szukával, és nem a 200ftos konzervvel etették a kiskutyákat, vagy a szukát, ezért nem fogják oda adni 10 ezerért a kölyköt.

És ugye meg kell fizetni azt, hogy a tenyésztő vállalja, ha betegsége lesz, vagy bármi baja, akkor felelősséget válla érte, hogy a kutyának van valami örökletes gondja akármi. De ezt gondolom itt nem kell senkinek magyaráznom.

Szaporítóktól nem kell kutya 20 ezerért, aztán ha valami baja lesz, akkor a szívem szakad meg, ha az orvoshoz kell elrohanni vele majd éjjel 2 kor!


És a szüleim nem hajlandóak fajtatiszta TK,s kutyát venni jó tenyésztőtől!

Az a mondat hagyja el folyton a szájukat, hogy: "annyi kutya van a menhelyen, ingyen... minek kell neked egy drága?"

De nem értik a lényeget, én fajtatisztát szeretnék, ami még nem élte át a sok szörnyűséget, amit az emberek tettek vele, kihajították, megverték, éheztették, és utána kimentették, és menhelyen tengődött, és akkor utána hozzám került!

De akkor is csak azt hajtogatják, hogy "Annyi menhelyi kutya van, ami nem drága, és minek fizessünk kutyáért..."

Én meg azt mondom erre, hogy "jó! Holnaptól tiltsák be a tenyésztőket, a Törzskönyvet elégetni! Nem létezik "fajtatiszta" kutya, fajta kiállítások többet nem lesznek! csak sima kutya! És mindenki aki kutyát szeretne CSAK menhelyről szerezheti be!"


Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!



2013. okt. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:

Hát ok! várok még választ, eddig nem győztetek meg!

Nem pontozok senkit!

A szüleim szempontjából várnék választ, nem abból, hogy "neked nem való dobermann! kis taknyos vagy..." nem kellenek az oltások!

2013. okt. 9. 15:03
 22/65 anonim ***** válasza:
33%
Már elnézést,nem vagy csecsemő,mit visítasz itt egy kutyáért.Ha kell,irány a diákmunka,ne azon az alapon húzd le a szüleidet,hogy bezzeg a laptop.Ez az ő dolguk,saját döntésük.Ha annyira akarod,dolgozz meg ėrte,ahogy mindenki más,vagy lottózz.
2013. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
72%
Írtam választ is. Fogod magad, gyakorikérdésezés helyett jelentkezel egy diákmunkaközvetítőhöz, és szépen suli után elmész melózni pár órát. Összegyűjtöd a pénzt és megveszed a kutyát. Ennyire egyszerű. Minden normális tizenéves így csinálja, annak idején én sem a szüleimet gomboltam le, ha valami luxuskiadásra vágytam.
2013. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szüleid szempontjára vagy kíváncsi,egyszerű.Figyelembe vették kutya iránti vágyadat,ezért lehet kutyád.Azt viszont nem tartják ár arányosnak,hogy ennyit fizessenek érte.Vagyis kompromisszumot ajánlottak.Lehet kutyád,de ilyen meg olyan kötöttséggel.Vagy elfogadod ezt,vagy nyaggatás helyett mást találsz ki.
2013. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
23%

Öhm, nálam is csak egy fajta jöhetett szóba, ahogy írtam és de, a kutyákat is szeretem, de olyat nem akartam, ami nem illik hozzám. Sem a kutyának, sem nekem nem lett volna jó.


Értem. Tehát a Mo.-on lévő kb. másfél-2 millió kutya közül csak egy fajta egyedei illenek hozzád. Még mindig nem hoztál közelebb ahhoz, hogy megértsem, de mindegy, nem offolom szét a kérdést.

2013. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
93%
Elhiszem, hogy ő az álomkutyád, de ha vesztek egy pörgős egyedet, az álom, nagyon hamar rémálommá válik. A Dobi egy külön kategória, még a kutyák között is. makacs, hisztis, öntörvényű, és nem a legkönnyebben képezhető fajták közé tartozik. Én azt tudom neked javasolni, hogy egyezz bele a kis mentvénybe, tanulj meg mindent vele a pórázkezeléstől, a jutalmazásig, időközben kialakul benned az, hogy milyen tipusú dobit szeretnél, mert már lesz egy kutyád, és lesz viszonyitási alapod. Ha ügyesek vagytok, nagyon sok sikerélményed lesz, és ha a szüleid látják, hogy lelkiismeretes vagy, és tényleg nagyon komoly az elhatározásod, én biztos vagyok benne, hogy akkor megfogják neked venni az álomkutyádat. És neked is sokkal könnyebb dolgod lesz, mert már akkor megvilágosodik a cél, megismersz egy csomó kutyást, kiképzőt, és gyakorlatot szerzel. Ráadásul addigra már lesz egy okos általad kiképzett kiskutyád, aki majd nagyon sokat segit neked a dobi nevelésében. Üdv: Egy dobermann tenyésztő:)
2013. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
83%
A laptopot ad el+ sporolt pénz+ eladod a régi cuccaidat ami már tuti nem kell. Voalá van pénz kutyára.
2013. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Én annó (10 éve) ugyanilyen helyzetben voltam, megengedte anyukám, hogy legyen kutyám de szó sem lehetett törzskönyvesről. Én ezt úgy oldottam meg, hogy kerestem diák munkát és két nyár alatt összeszedtem rá a pénzt. Most 8 éves a kutyám és abszolút megérte :)


Valahol egyébként mai szemmel nézve persze igaza volt anyukámnak is de én is csak ezt az egy fajtát voltam képes magam mellé elképzelni. Persze azóta sokat változtam és lett is azóta 2 másik kutyám is ( egyik se az a fajta amit elsőre vettem mert hamar tisztázódott bennem, hogy bár imádom a fajtát (collie) de nem hozzám való) Soha nem bántam meg a döntésemet, hogy ő az én kutyám lett de az ember érik és változik amit 16-17 éves fejjel tökéletesnek gondoltam mára elég messze van attól.

2013. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
83%

Szüleid úgy látják,hogy a kutyáért ennyi pénzt kiadni "fölösleges"

Nekem a nagyszüleim mindig is menhelyről hoztak kutyát,mert az ingyen van.Szeretik a kutyákat,rendesen foglalkoznak velük,de ők pénzt a vételárra nem költenek.

Valószínű a te szüleid is ilyenek.A legtöbb ember nem tudja miért is kerül 100-200 ezer ftba egy kutya.Így jobb esetben menhelyről hoznak ki egyet,rosszabb esetben inkább csak 10-20 ezret adnak érte.


Szerintem örülj,hogy megengedték,hogy legyen kutyád vkinek egy 5 kg-os menhelyi keveréket sem engednek meg.


Első kutyának mint már írták a Dobermann nem alkalmas,mert kifogja használni a tapasztalatlanságodat!

Egy kevésbé erőteljesebb fajtával szerintem könnyebb lenne!

Első kutyánál szinte mindenki bénázik,ezért első kutyának jobb lenne neked egy könnyebb fajta,hogy megtapasztald mivel jár egy kutya.Utána hidd el könnyebb lesz a dobival.


Senki nem tilt el az álomfajtádtól,de később is lehet,nem kell most rögtön.

2013. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid megengednék,hogy benti kutya legyen? Mert ha nem akkor alapból elfelejtheted a dobit. Ha semmilyen más kutya nem érdekel akkor várj addig amíg el nem költözöl és nem te döntesz a dolgaidról. 17 évesen már nem kell sokat várnod, ha leérettségiztél már mehetsz is,ami még 1 év. Én többet vártam a kutyámra és szerintem sokan vannak még így. Volt már valaha kutyád? Mert az, hogy ismerősöket kifaggatsz és utána olvasol az nem ugyanaz mintha saját tapasztalatod lenne. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet első kutyának dobi, nekem is corso volt az első kutyám, elméleti tudással indultam neki, suliba se vittem (ami persze nem követendő példa) mégis meg tudtam nevelni és semmit nem csinálnék másképp a mostani tudásommal (második corso nevelése után) sem. Én sem akartam menhelyi kutyát, viszont most, hogy a kedvenc fajtám már megvan és "lenyugodtam" elkezdtek érdekelni a menhelyi kutyák és biztos, hogy a következő kutyám onnan lesz majd. Olyan lehetőség is van, hogy ideiglenesezel egy menhelyi kutyát, így bele tudsz kóstolni a kutyázásba, lesznek tapasztalataid, meg tudod mennyi idő megy el rá és ezt hogyan tudod megoldani és ki tudja lehet, hogy akár örökbe is fogadod mert annyira megszereted...:)
2013. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!