Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem hajlandóak...

A szüleim nem hajlandóak törzskönyves kutyát venni? Azt mondják jó a menhelyi ingyenes is!

Figyelt kérdés

Sikerült kiharcolnom, hogy kaphassak egy kutyát. Aminek gondját is viselném, már évek óta bennem van, hogy szeretnék egyet, és nem hagynám ott a sarokban magára, nem tegnap találtam ki, hogy kell egy kutya, aztán majd vigye el apám sétálni, mert 2 hét múlva megunom...

Szóval ez most komoly.

És én előre gondoltam, és sokat-sokat olvastam a témában, olvastam kutyás könyveket is, meg kérdeztem az összes kutyás ismerősöm kifaggattam, hogy hogy csinálják, mit adnak enni, mikor kell elvinni... Szóval felkészültem a témában. Vinném kutya iskolába, meg mindig sétálni, de ez most lényegtelen! Nem beszélek mellé!


Én törzskönyves kutyát(dobermann) szeretnék, ami nem 5 ezer forint, minden oltás, chip, jó tenyésztőtől. És ugye hogy zeek a tenyésztők sokat foglalkoztak a kutyákkal, a szukával, és nem a 200ftos konzervvel etették a kiskutyákat, vagy a szukát, ezért nem fogják oda adni 10 ezerért a kölyköt.

És ugye meg kell fizetni azt, hogy a tenyésztő vállalja, ha betegsége lesz, vagy bármi baja, akkor felelősséget válla érte, hogy a kutyának van valami örökletes gondja akármi. De ezt gondolom itt nem kell senkinek magyaráznom.

Szaporítóktól nem kell kutya 20 ezerért, aztán ha valami baja lesz, akkor a szívem szakad meg, ha az orvoshoz kell elrohanni vele majd éjjel 2 kor!


És a szüleim nem hajlandóak fajtatiszta TK,s kutyát venni jó tenyésztőtől!

Az a mondat hagyja el folyton a szájukat, hogy: "annyi kutya van a menhelyen, ingyen... minek kell neked egy drága?"

De nem értik a lényeget, én fajtatisztát szeretnék, ami még nem élte át a sok szörnyűséget, amit az emberek tettek vele, kihajították, megverték, éheztették, és utána kimentették, és menhelyen tengődött, és akkor utána hozzám került!

De akkor is csak azt hajtogatják, hogy "Annyi menhelyi kutya van, ami nem drága, és minek fizessünk kutyáért..."

Én meg azt mondom erre, hogy "jó! Holnaptól tiltsák be a tenyésztőket, a Törzskönyvet elégetni! Nem létezik "fajtatiszta" kutya, fajta kiállítások többet nem lesznek! csak sima kutya! És mindenki aki kutyát szeretne CSAK menhelyről szerezheti be!"


Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!



2013. okt. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
100%

18:17-es vagyok

70-80 ezer ftért Tk-s Dobermann-t nem igazán kapsz annyiért egy fullos németjucit esetleg.

100 ezer alaphangon hobbi célra,nem olcsó kutyafajta!

Ja és sok izületvédő kell nekik,meg megfelelő táplálás.

Utána olvastál te ennek? Mert gyorsan növő fajta és nem mindegy milyen fehérjetartalmú tápot kap illetve az izületvédők havi 7-8 ezer ft.

Nem tudom kupíroztatni akarod e a fülét,de az sem olcsó,mellesleg,hogy külföldön kell megcsináltatni mivel itt tiltott ez.Plussz ilyenkor Kálciumot kell adni a kutyának,hogy biztosra álljon a füle.


Remélem ezekkel tisztában vagy, én tudom ezeket,mert benne vagyok a témába mivel Dobit szeretnék.

Pár éve lehet volt 80 ezer ft-ért is Dobermann,de évről évre drágúl minden így a kutyák ára is!

2013. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%

1 éves tünemény dobi keverék

[link]

2013. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként egy dologról senki sem beszélt: miért gondolod, hogy a menhelyi kutyákat feltétlenül kínozták? Vagy megtörtek lennének lelkileg? Miért kell neked egy "új lap"-os kutya? Amit a családunk egyik tagja fogadott örökbe, a világ legbújósabb, legemberszeretőbb kutyája, pedig ő 1 éves koráig az utcán élt.
2013. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanezt akartam én is írni.Saját tapasztalatból tudom,hogy egy menhelyi kutya ragaszkodóbb,alkalmazkodóbb és hálásabb,mint egy jó körülmények között felnevelt kölyök.

Dobermann is szokott gazdikereső lenni.

2013. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
69%

nagyon sok ember szerete bmw-t vagy audit de amíg nincsenek meg a megfelelő körülmények beérik mással is vagy bkvznak ez van..


És amilyen akaratos és hisztis vagy tényleg nem mondanálak 17nek.

Én 22voltam az első teljesen saját kutyámnál és nem bántam meg hogy eddig vártam.

2013. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
70%

Én 26 évesen vettem magamhoz az első kutyámat. Menhelyről.

Nincs lelki törése, sőt. :D

Imád játszani, barátságos minden kutyával, okos. Itthon bújós. Amikor fajtiszta kutyával találkozunk, max annyi az eltérés, hogy ők máshogy néznek ki.

Cesar Millan mondta ha jól emlékszem, hogy a fajtiszta kutya is ugyanolyan kutya mint a többi, csak más "csomagolásban". Ha tényleg kutyát szeretnél, örülnél hogy választhatsz egyet menhelyről. De ilyen akaratos hiszti, arról tanúskodik, hogy nem is tudod igazán mit akarsz, csak "doberman doberman" mert valamiért most az tetszik.

2013. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
83%
Fajtamentés? Dobi is, olcsóbb is, és meg is mentettél egy állatot.
2013. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, a válaszaidon most már egyértelműen látszik, hogy te csak egy elkényeztetett tinédzser vagy, aki ha nem kap meg valamit azonnal értetlenül hisztériázni kezd ahelyett, hogy felemelné a seggét és megszerezné magának amit akar.

Bár, ezt már az elején is láthattam volna. "Nem hajlandók", meg "szó nélkül megkapnám amit akarok"... El vagy te tévedve, kérés nélkül kapsz több százezres dolgokat, talán egy laptop fontosabb a tanulásban/életben való előrejutásban mint egy kutya. Egyetem előtt persze, hogy ezt preferálták a szüleid, tudod hány olyan embert ismerek akinek nincs, és a két kezét összetenné ha kapna egyet? Vagy magának össze tudna rá spórolni? És tudod én mennyire örültem volna egy menhelyi kutyának 17 évesen? Elköltöztem, most 22 vagyok és 1 éve tartok kutyát. Legyél egy kicsit türelmesebb, ne követelj mindent azonnal, és egyelőre felejtsd el a kutya témát mert éretlen vagy hozzá. Ezt tudom tanácsolni végigolvasva a fejleményeket.

2013. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
47%

Lusta voltam végigolvasni, ne haragudj, ha ismétlek valakit.


Szerintem kompromisszumos megoldás lehetne, hogy önkénteskedsz egy állatotthonban, ott szívedhez fog nőni több (!!) példány is, egyiket hazaviszed.


Ha lehetne kutyám, akkor nem is tudnám hirtelen, melyiket hozzam haza.

Egy "soron" segítettem a legtöbbet nyáron, és öt jelöltem is lenne onnan.

Kettő azért mert játékosat, kettő azért mert idősek és szeretethiányosak, az ötödik azért mert nagyon kedves állat, az fogott meg benne, hogy séta közben szemkontaktust tart.

2013. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim válasza:
100%

csak nekem tünt fel hogy többen ajánlották a laptop (Ami ugye nem is kellett) eladását, de a kérdezö mintha nem is látná? Miért nem adod el a gépet és veszel kutyát?


"Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!"


és az elkényesztetett nem azt jelenti, hogy a szüleid akármekkora kiadást be birnak vállalni, hanem hogy ezt is ( mint korábban gondolom még sokmindent) ki birtad könyörögni..

2013. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!