Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem hajlandóak...

A szüleim nem hajlandóak törzskönyves kutyát venni? Azt mondják jó a menhelyi ingyenes is!

Figyelt kérdés

Sikerült kiharcolnom, hogy kaphassak egy kutyát. Aminek gondját is viselném, már évek óta bennem van, hogy szeretnék egyet, és nem hagynám ott a sarokban magára, nem tegnap találtam ki, hogy kell egy kutya, aztán majd vigye el apám sétálni, mert 2 hét múlva megunom...

Szóval ez most komoly.

És én előre gondoltam, és sokat-sokat olvastam a témában, olvastam kutyás könyveket is, meg kérdeztem az összes kutyás ismerősöm kifaggattam, hogy hogy csinálják, mit adnak enni, mikor kell elvinni... Szóval felkészültem a témában. Vinném kutya iskolába, meg mindig sétálni, de ez most lényegtelen! Nem beszélek mellé!


Én törzskönyves kutyát(dobermann) szeretnék, ami nem 5 ezer forint, minden oltás, chip, jó tenyésztőtől. És ugye hogy zeek a tenyésztők sokat foglalkoztak a kutyákkal, a szukával, és nem a 200ftos konzervvel etették a kiskutyákat, vagy a szukát, ezért nem fogják oda adni 10 ezerért a kölyköt.

És ugye meg kell fizetni azt, hogy a tenyésztő vállalja, ha betegsége lesz, vagy bármi baja, akkor felelősséget válla érte, hogy a kutyának van valami örökletes gondja akármi. De ezt gondolom itt nem kell senkinek magyaráznom.

Szaporítóktól nem kell kutya 20 ezerért, aztán ha valami baja lesz, akkor a szívem szakad meg, ha az orvoshoz kell elrohanni vele majd éjjel 2 kor!


És a szüleim nem hajlandóak fajtatiszta TK,s kutyát venni jó tenyésztőtől!

Az a mondat hagyja el folyton a szájukat, hogy: "annyi kutya van a menhelyen, ingyen... minek kell neked egy drága?"

De nem értik a lényeget, én fajtatisztát szeretnék, ami még nem élte át a sok szörnyűséget, amit az emberek tettek vele, kihajították, megverték, éheztették, és utána kimentették, és menhelyen tengődött, és akkor utána hozzám került!

De akkor is csak azt hajtogatják, hogy "Annyi menhelyi kutya van, ami nem drága, és minek fizessünk kutyáért..."

Én meg azt mondom erre, hogy "jó! Holnaptól tiltsák be a tenyésztőket, a Törzskönyvet elégetni! Nem létezik "fajtatiszta" kutya, fajta kiállítások többet nem lesznek! csak sima kutya! És mindenki aki kutyát szeretne CSAK menhelyről szerezheti be!"


Miért nem akarnak a szüleim jót nekem?

És mielőtt írnátok, nem nem vagyok elkényeztetett! Ha az lennék szó nélkül megkapnám azt a kutyát, olyan fajtát, ahonnan szeretnék!



2013. okt. 9. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Abszolút nem gondolom, hogy bárkinek joga lenne ítélkezni feletted, azért mert van egy fajta amit szeretnél. Tiszteletreméltó, hogy tenyésztőtől, tudatosan akarsz egy kutyát és még csak azért se ítélhet el senki, mert nem menhelyi keveréket akarsz,azonban 17 évesen gondold végig, hogy ténylegesen tudsz-e annyit foglalkozni a kutyával amennyit kell. Tanulás, érettségi, tovább tanulás stb. De ha mindezt végig gondoltad, ragaszkodj hozzá, legfeljebb told el pár évre a megvalósítást.

2013. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
83%
Nem szeretnének rá kiadni pénzt, nem kényszerítheted rájuk a te fontossági sorrendedet...Ha pont dobermann kell és ők nem hajlandóak megvenni, akkor van lehetőséged munkát vállalni és magad megkeresni rá a pénzt.
2013. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:

:S

Most éveket várjak? Nem akarok semmilyen tacskót, vagy palotapincsit!

Hiába szeretem a kutyákat, de akkor is, ez olyan, mint amikor valaki nagyon szeretne egy drága BMWt, vagy Audit, vagy ferrarit, de azt mondják neki, "nesze, itt egy zsiguli!"

Nem lesz ugyan az az érzés!

2013. okt. 9. 16:40
 34/65 anonim ***** válasza:
66%

Hát én nagyon szeretnék egy BMW vagy egy Ford Mustangot, de egy frankó kis VW-el járkálok. Ezt is fenn kell tartani, nem a legolcsóbb cuccot veszem ha kel valami, még kevesebbet is fogyaszt, mint az álomkocsi.

De.

Az autó nem kutya. A kocsi egy eszköz, hogy kiszolgáljon minket, a kutya pedig egy társ hosszú-hosszú évekre, ezért sem jó a hasonlatod, amivel a szüleidet pocskondiázod.


És igen, elkényeztetett vagy, mert mindent megkapsz kérés nélkül is (lásd pl a laptop).


Képzeld, imádom az állatokat, van egy álom kutyafajtám, de 200 alatt nem fogok hozzájutni a büdös életbe soha. Ellenben nagyon sok más fajtával kiegyeznék, sőt még keverékkel is, igaz, hogy mopsz, yorki meg a társai szóba sem jöhetnek, de ez már ízlések és pofonok.

Tudod, én már 22 éve könyörgök kutyáért, nem kaptam meg. De nem siránkozok itt mindenkinek, hanem várom azt a pillanatot, hogy lehetőségem legyen tartani egyet. (ami 99%, hogy nem az álomfajtám lesz)

Ezt kell tenned neked is, majd ha lesz önálló életed, akkor olyan kutyát veszel onnan, ahonnan akarsz.

Én a te korodban nagyon sok mindenről lemondtam volna, hogy lehessen egy kutyusom, bármilyen!

2013. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el mert törzskönyves kutya kell és nem akarsz menhelyit. A te dolgod. Viszont könyörgöm 17 éves vagy!? Azon rinyálsz, hogy a szüleid nem vesznek neked törzskönyves kutyát? Állj már a lábadra. Menj el dolgozni szedd össze a pénzt és vedd meg a kutyát. Így legalább bizonyíthatod, hogy tényleg akarod. Én is maximum két fajtát tartanék. Ők állnak a szívemhez a legközelebb. Viszont ha valamiért hozzám kerülne egy keverék nem adnék túl rajta csak mert nincs TK-e. Szeretni ugyan úgy tud.
2013. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
95%

Itt rinyálsz egy rakás vadidegennek, hogy brühühü drága laptopot kaptál 200 ezres kutya helyett és neked nem kell vacak "zsiguli" csak dobermann,és állítod, hogy nem vagy gyerekes. Aha értem, szóval hogy is van ez?

Félreértés ne essék, nem azt ítélem el, hogy fajtatiszta kutyát szeretnél tenyésztőtől, az nagyon becsülendő dolog, ha valaki nem 20 ezerért akar szaporítótól kutyát és abszolút meg tudom érteni, hogy tetszik a dobermann és az az álomfajtád. Igenám, csakhogy amíg nem te keresed a pénzt, addig nem is te döntöd el, hogy azt mire költik a szüleid. Ők úgy vélik(megjegyzem nagyon helyesen), hogy egy menhelyi kutya is van olyan jó és szerethető, mint egy drága pénzen vásárolt, így erre nem akarnak áldozni. Fiatal vagy még, később annyi dobermannod lehet, amennyit nem szégyellsz. Én ha a te helyedben lennék most áldanám a szerencsémet, hogy a szüleid egyáltalán bármilyen kutyát megengedtek és ellátogatnék egy menhelyre. Elkerülhetetlen, hogy ne tetsszen meg ott legalább egy kutya, amivel összeillenétek, ha meg mégsem, akkor neked nem is való állat, mert nem a kutyákat szereted, hanem a gondolatot, hogy neked menő kutyád lesz.

Vagy pedig menj el dolgozni és keresd meg rá a pénzt, ha ennyire ragaszkodsz hozzá. Vagy annyira már nem is kell, hogy tegyél is valamit érte, csak a hisztizés megy?

2013. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 A kérdező kommentje:
200 ezer? Nekem nem kiállítási kutya kell! Már 70-80 ezerért is lehet kapni normális helyről hobbi kutyát. Ezt nem én találtam ki, végig olvastam sok ilyen kérdést, itt, és ugye itt szakértők vannak. :)
2013. okt. 9. 18:07
 38/65 anonim ***** válasza:
100%
elég alacsonyan számolja az átlag gyakoris válaszoló a fajtatiszta, minőségi kölykök árát... én azt mondanám, hogy alsó hangon is 100, de inkább 150-200ezer között mozog egy minőségi kölyök. talán egy-két magyar fajtánál fordul elő, hogy 100 alatt van az ára.
2013. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem gondold végig 17 vagy mindjárt érettségi tovább tanulás vagy mész dolgozni,ha eleinte olyan munkád lesz ami mellett nem tudsz foglalkozni eleget a kutyával mi lesz? Vagy ha kollégista leszel? Egyik bnőmnek is van egy kutyája,nem várt módon koliba kellett mennie,így hétvégente jár haza és akkor foglalkozik a kutyával,szerencséje,hogy kertesben laknak,de a szülők nem viszik sétálni szegény kutyát.Ő vmi vizsla keverék.

Gondold el ha neked is koliba kell menni,egy dobermann nem fog kibírni 5 napot nulla mozgással,foglalkozással!

Komoly problémák lehetnek.

Vagy ha olyan lesz a munkabeosztásod ami mellett a kutya vállalhatatlan?

Előbb a kutya érdekeit nézd,ha már minden fix és van időd,pénzed akkor legyen egy Dobid addig is olvasgas.

Én írtam ennél a kérdesédnél,én is Dobermannt szeretnék,de mivel most munkát keresek és bizonytalan az egész addig nem szeretnék kutyát, a másik meg szüleim nagytestűt panelba nem engednek,így el is kell költöznöm,hogy lehessen ezért lesz ez még 2-3 év mire lehet ilyen kutyám.A mostani kutyámmal is rengeteget foglalkozok (kistestű).

Azt se tudom vele mi lesz ha lesz munkám,bár a tesóm szerencsére segítene nekem amíg rendeződik a dolog.Ha vmi lehetetlen munkabeosztást adnak az lesz gáz.Bár az én kutyám már 11,5 éves.


Szóval hidd el jobb ha már minden fix, utólag elég rossz lenne,hogy 1,5-2 évig rendesen tudsz foglalkozni a kutyussal aztán utána a munka/egyetem miatt meg eléggé hanyagolva lenne.


Szerintem várjál még, bár még mindig nem javaslok nulla kutyástapasztalattal Dobermannt,de pl kiállításokra eljárhatsz,persze beszélgetni más mint ha egy saját lenne,de több típusú dobit megismerhetsz.

A tenyésztők jót rosszat is elmondanak a fajtáról :)

Van egy tenyésztő ismerősöm sokáig úgy volt olyan fajta kutyám lesz aztán a jellembe nem passzolt hozzám (amúgy Orosz fekete terrier lett volna) meg panelba nem ajánlották.


Szóval csak türelem,sok utána olvasás :)

2013. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
77%

Micsoda sorscsapás laptopot kapni, meg álltalában mindent megkapni úgy hogy semmit nem dolgozunk érte. :D

Nem olvastam el a kisregényt, de igaza van a szüleidnek.

Jó a menhelyi kutyus is.

Bár, annyit üzennék nekik, ha lehet, hogy próbáljanak kevésbbé elkényeztetni, mert így idióta lesz belőled.

2013. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!