Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon lelkiismeretfurdalásom...

Nagyon lelkiismeretfurdalásom van meghalt a kutyám hibásnak érzem magam?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs miért irok nincs kivel megbeszélni a bajom. Elnézést ha hiba lesz a szövegbe.


Na febr.9én magamhoz vettem egy 5 éves csivava kislányt ő házban volt velünk a másik 2 éves fiú csivimmel.viszont elkerítve van egy lány németjuhász + keverék fiú kutya.


Ma vacsoráztam + a cicáknak tettem ki maradékot a kiskutyám kiakart menni tehát kiengedtem.10 perc múlva hívtam volna be de nem jött pedig nagyon szófogadó erre megpillantottam a n.juhászt. Itt már éreztem hogy baj van. Később egy kis zugba találtam meg a drágámat. Nagyon fáj az elvesztése sajnos amikor megtaláltam nem lélegzett, a hasán egy óriási dudor lett gondolom belső vérzés plusz a kis teste nyálas volt. A németjuhászrá gyanakszom de eddig ha elől is volt soha nem bántotta. Engem emészt a lelkibánat mert miért engedtem ki.plusz a másik kiskutyám szomorú még könnyezett is ugye nem hal bele a bánatba. Hogyan tegyem túl magam? Nagyon nehéz nincs senki mellettem, ők nem szeretik ennyire a kutyákat.


2013. okt. 24. 23:10
1 2
 11/19 anonim válasza:

Ne szapuljátok már szerencsétlent, nem akart rosszat. Épp eleget szenved anélkül is, hogy ráborítanátok a hatalmas egótokat.


A másik csivavának nem lesz baja, a szomorúságba végképp nem fog belepusztulni, el fogja felejteni sokkal előbb is, mint te.


Viszont utána kell olvasnod, vagy tanácsot kell kérned, hogy hogy lehet a német juhászt és a csivavát 100%-os biztonsággal összeszoktatni.


Gondolom ezért írtál ide, de látod, ezt a sok okos nem tudja neked leírni, én se. Próbálj utánaolvasni máshol a neten, vagy még inkább egy kutyakiképzőt megkérdezni.

2013. okt. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom elképzelni, hogy a nj csak játszani akart a kiskutyával. A mi nagyobb kutyánk is néha bedurvul, ha nem szólok rá, egyszerűen elsodorja a kicsit, nem azért mert vad, hanem mert annyira szeretne játszani, tele van kedvvel. A miénk még csipkedni, odakapdosni is szokott, persze finoman, de azért mégiscsak egy nagy kutya szája, és hirtelen mozdulatai. Akaratlanul csíphette meg a csivit pont rossz helyen. De ez csak az én tippem.
2013. okt. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia. Sajnálom ami történt, de itt az egész család ludas szerintem.

Első körben kérdezem, hogy a két nagykutya non-stop be van zárva? Mert akkor ne csodálkozz rajta, ha agresszívek.

Nem ártana kortól függetlenül a nagyokat mindennap elvinni sétálni, ha nagy a korkülönbség akkor külön külön, az öregebbel kevesebbet, a fiatalabakkal többet menni. Ha érnék őket ingerek, és letudnának fáradni sokkal jobb lenne az ő életük is.

Nem lenne rossz, ha eltudnád érni náluk, hogy egy idő után egyszerre tudd vinni a 3 kutyát sétálni, úgy együtt lennének felügyelet alatt, és össze szoknának.

nem tudom, hogy szoktál e közös programokat csinálni a kutyákkal, de ha nem akkor nem ártana ilyeneket beiktatni. Közös játékok, közös gyakorlás, meg hasonlók.

Amúgy, én úgy vélem, hogy ha a nj mindig be van zárva, de akkor pont kinn volt, hogy a nj ölte meg a csivit, mert nálunk is volt sajnos olyan, hogy a szomszéd macska átjött, és az én nj-m elkapta, és semmi külső nyom nem volt rajta, egyszerűen csak megfogta, és gondolom elroppant a gerince, vagy más fontos belső szerv.

Az is lehet, hogy mivel pont etetted a macskákat, és kiszabadult a nj, elkezdte enni a macskák kajáját, odament hozzá a csivi, és a nagy odakapott az étel miatt. Lehet, hogy rögtön meg se halt, mert mint mondtad elbújt a kiskutya. szomorú, de ezen nem lehet változtatni, és a nj-t sem lehet hibáztatni, mert ha az ő mozgásigényének, meg igényeinek megfelelő tartásban részesülne, akkor valószínű, hogy nem lett volna baj.

Az sem jó a kutyák kapcsolatának, ha a nagyok mindig azt látják, hogy a kicsikkel mennyit van foglalkozva, benn lehetnek a házban, őket meg akkor éri inger, ha etetve vannak. Csak úgy képzeld már magad bele az ő helyzetükbe.

Ami történt megtörtént, de a következő bajt ellehetne kerülni akkor, hogy ha tényleg több időt töltenél a nagyokkal is, és sok közös programot szerveznél nekik.

Látni fogod a különbséget.

2013. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Simán lehetett a németjuhi,elég ha csak ráfog a szájával,már reped a mája és elvérzik.Az oka meg a kirakott kaja,feletti vita lehetett.
2013. okt. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
91%

Sajnálom a kutyádat, de most a saját károdon tanulsz remélhetőleg!

Nem tudom felfogni, hogy ha két kutyát lecarnak az emberek a kertben, akkor hogyan képesek utyuliputyulizni a házban két másikkal??? Mert ők kicsi és cukimukik, nekik a seggüket is ki kell nyalni, a kintiek meg elvannak bezárva, hisz házőrzők???

Mikor fogják már fel az emberek, hogy NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI!!!!

Sétáltassátok a kintieket is naponta, neveljétek őket és szoktassátok össze a megmaradt csivavával.

Csak is a Ti felelősségetek!!!

2013. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 hell-ikon ***** válasza:

Lazán elképzelhető az a forgatókönyv, hogy -amennyiben a kutyák által is hozzáférhető helyen volt a macskák kajája- a kaján vesztek össze a kutyák, és a két (mert ha jól értem két nagyobb, kint tartott kutyátok van) nagy közül valamelyik erősebben mart, rontott rá a csivire, mint az fizikailag elviselni képes volt. Az, hogy a német juci reagált a hívásra még egyenlő azzal, hogy ő volt a bűnös. Így utólag meg már mindegy is, hogy melyik volt.


Amit tehetsz, -én legalábbis ezt szoktam- hogy szépen megtanítod mindhárom kutyának, hogy a másik kajája, tányérja tabu mindaddig, amíg azt ő ott nem hagyja ÖNSZÁNTÁBÓL. Mert bizony meg lehet nekik tanítani, ráadásul a német juhász is és csivava is elég értelmes ahhoz, hogy ezt gyorsan megtanulják. (Nekem is német juhászom és csivavám van plusz még két macskám, egyik sem tolakszik a másik tányérjához addig amíg, az önként ott nem hagyja - az esetek 99,9%-ában üresen-).

Egész egyszerűen le kell tiltani, ha látod amint a másik tányérjához megy miközben az még eszik. Ha otthagyta a tányért akkor oda mehet, de addig nem.


Én lazán magukra merem őket hagyni a kajával, mert tudom, hogy nem lesz belőle balhé. S mindezt úgy, hogy a csivi alig másfél éve van nálam, már felnőttként került hozzám, enyhén "idegbetegen". Azóta sokat javult a társas viselkedése mind emberekkel, mind kutyákkal és a nálunk érvényes általános szabályokat is megtanulta jóval hamarabb, mint azt remélni mertem volna.

2013. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 hell-ikon ***** válasza:

Most nézem mit írtam:

"német juci reagált a hívásra még egyenlő azzal"


..még _nem_ egyenlő azzal...-t akart írni, bocsi.

2013. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szeritem a németnyulász felvette a csivavat és megcibálta mint egy plüsst. Bizzunk benne legközelebb többeszed lesz. Nem kellene ennyi állatot tartanod.
2013. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, és nem elég, hogy bűntudatod van, még a hülyegyerekek is idejönnek.

Szerintem normális, hogy ha már olyan tapasztalataid voltak, hogy nem bántotta, akkor ez esetben miért bántotta volna?

Ne gyötörd magad, bár mondani könnyű, de sajnos teljesen át tudom érezni a helyzeted.

Majd ha kicsit jobban leszel, akkor pedig megpróbálhatod összeszoktatni (illetve megpróbálhatjátok, a családoddal) a két kutyát, de fő az óvatosság. Sajnos néha a lendület viszi a kutyát, valószínűleg most is ez történt.

2013. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!