Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? Feljelenthetnek ezért? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy kérdést, melyben leírom, hogy van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom, aki nemrég lett ivarérett. Teljesen kifordul magából, ha elmegyünk otthonról a párommal, akkor teljes hangerőn vonyít, sír, kb. úgy mintha valaki nyúzná. Pár napja kezdte ezt el, előtte semmi probléma nem volt, max. vakkantott egyet, aztán elment lefeküdni, játszani. A szomszéd néni megjegyezte már, hogy mostanában többször hallja a kutyát. Tudom, hogy rettentő idegesítő és zavaró, mert zeng az egész lépcsőház tőle. Sajnos csak jövőhétre kaptunk időpontot ivartalanításra, addig is próbál leszoktatni, de ugye az nem megy egyik napról a másikra. Már én sem szívesen hagyom el a lakást, mert tudom, hogy mit fog rendezni..

A kérdésem az lenne, hogy ameddig nem sikerül erről leszoktatni (nyilván, mivel ivarérett lett, nagyban szerepet játszik az is, hogy próbál ő lenni a dominánsabb, irányítani minket, de egyébként minden másban szófogadó, visszahívható), illetve nincs ivartalanítva és dominálni szeretne, addig a szomszédok mit tehetnek ha a kutya elkezd vonyítani egymagában? Feljelenthetnek? Vagy mit tehetnek a szomszédok? (Nyilván szeretném ezt elkerülni, és megértem, hogy abszolút nem elfogadható ez az állapot, csak szeretnék felkészülni és tisztában lenni ezekkel.)

Köszi a választ!


2013. nov. 6. 14:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
45%
A mi házirendünkben igenis benne van. És át is érzem, hogy miért. Én is néha a falra tudnék mászni, mikor a kb..tt kutyák belehugyoznak a liftbe, valamint éjjel kettőkor halaszthatatlan vonyítanivalójuk támad. Élből megtiltanám társasházban bármiféle hang kiadására alkalmas állat tartását fővesztés terhe mellett. Mert ha én megtisztelem a szomszédom azzal, hogy nem zajongok akármikor az ő állata se tegye már... Bocsánat kicsit demagóg vagyok, de meg tudnám érteni a kérdező szomszédját, ha feljelentené.
2013. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint kizárt dolog, hogy az ivarérettség lenne a probléma 8 hónapos, a házban éppen tüzelő szuka mellett legyen szíves fáradjon ki a barlangjából láthat még egyéb csodákat is...
2013. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
A házirendbe benne lehet, csak az éppen nem ér semmit, mivel az nem írhatja felül sem a törvényt sem az önk rendeletet.. és mindekettő azt mondja hogy ilyen nincs :)
2013. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

Arról van szó hogy csak akkor ha elmennek otthonról.. kétlem hogy csak akkor érzi a tüzelő szuka szagát..


Ez egy szimpla szeparációs szorongás( szeparációs stresz, lehet sok féle képpen hívni). Nem lett megfelelően hozzászoktatva a kutya ahhoz, hogy egyedül hagyjátok és azért csinálja.

2013. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
48%
Véleményem szerint pedig inkább vonyítson a kutya, mint átjáróházban kellene élnem bunkó és még bunkóbb lakótársakkal...
2013. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta, hogy ha otthon vannak és éppen nem foglalkoztatják, akkor is le-föl korzózik...erre gondoltam
2013. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
64%
Diesel és azt honnan veszed, hogy mifelénk mi van az önkormányzati rendeletben? Az összeset ismered az országban?
2013. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
30%
És félreértés ne essék, imádom az állatokat, de a legnagyobb állatkínzásnak tartom, ha valaki lakótelepen kutyát tart. Ezt komolyan büntetni kéne. Azt megszabják, hogy egy halnak mekkora és milyen akvárium kell, azt miért nem, hogy egy kutyának mekkora élettér? Elhiszem, hogy sokan odáig vannak a kis ölebükért, de attól még magukon kívül mást is figyelembe vehetnének.
2013. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
67%
Nem, viszont a törvényt nagyjából igen.. és azt meg az önkormányzati rendelet nem írhatja felül ;)
2013. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
67%

jelekh, ha csöndben maradtál volna......a többit tudod.


Emberkínzás a lakótelep.......szerintem nem lenne szabad embereknek így élniük:)

2013. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!