Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? Feljelenthetnek ezért? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy kérdést, melyben leírom, hogy van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom, aki nemrég lett ivarérett. Teljesen kifordul magából, ha elmegyünk otthonról a párommal, akkor teljes hangerőn vonyít, sír, kb. úgy mintha valaki nyúzná. Pár napja kezdte ezt el, előtte semmi probléma nem volt, max. vakkantott egyet, aztán elment lefeküdni, játszani. A szomszéd néni megjegyezte már, hogy mostanában többször hallja a kutyát. Tudom, hogy rettentő idegesítő és zavaró, mert zeng az egész lépcsőház tőle. Sajnos csak jövőhétre kaptunk időpontot ivartalanításra, addig is próbál leszoktatni, de ugye az nem megy egyik napról a másikra. Már én sem szívesen hagyom el a lakást, mert tudom, hogy mit fog rendezni..

A kérdésem az lenne, hogy ameddig nem sikerül erről leszoktatni (nyilván, mivel ivarérett lett, nagyban szerepet játszik az is, hogy próbál ő lenni a dominánsabb, irányítani minket, de egyébként minden másban szófogadó, visszahívható), illetve nincs ivartalanítva és dominálni szeretne, addig a szomszédok mit tehetnek ha a kutya elkezd vonyítani egymagában? Feljelenthetnek? Vagy mit tehetnek a szomszédok? (Nyilván szeretném ezt elkerülni, és megértem, hogy abszolút nem elfogadható ez az állapot, csak szeretnék felkészülni és tisztában lenni ezekkel.)

Köszi a választ!


2013. nov. 6. 14:19
1 2 3 4 5 6
 51/51 A kérdező kommentje:
nekünk is elő kellene keresni, hogy mégis mit írtak össze benne...de ahhoz képest senkit nem zavar a szomszéd srác sem, hogy majdnem minden délután 2-3 órát basszusgitározik, szombat reggel 8-9kor is akár. Szerintem valamelyik szomszéd csőrét eddig is zavarta valami velünk kapcsolatban, most pedig talált egy okot, amiért "zaklathat" minket...:(
2013. nov. 8. 13:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!