Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? Feljelenthetnek ezért? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy kérdést, melyben leírom, hogy van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom, aki nemrég lett ivarérett. Teljesen kifordul magából, ha elmegyünk otthonról a párommal, akkor teljes hangerőn vonyít, sír, kb. úgy mintha valaki nyúzná. Pár napja kezdte ezt el, előtte semmi probléma nem volt, max. vakkantott egyet, aztán elment lefeküdni, játszani. A szomszéd néni megjegyezte már, hogy mostanában többször hallja a kutyát. Tudom, hogy rettentő idegesítő és zavaró, mert zeng az egész lépcsőház tőle. Sajnos csak jövőhétre kaptunk időpontot ivartalanításra, addig is próbál leszoktatni, de ugye az nem megy egyik napról a másikra. Már én sem szívesen hagyom el a lakást, mert tudom, hogy mit fog rendezni..

A kérdésem az lenne, hogy ameddig nem sikerül erről leszoktatni (nyilván, mivel ivarérett lett, nagyban szerepet játszik az is, hogy próbál ő lenni a dominánsabb, irányítani minket, de egyébként minden másban szófogadó, visszahívható), illetve nincs ivartalanítva és dominálni szeretne, addig a szomszédok mit tehetnek ha a kutya elkezd vonyítani egymagában? Feljelenthetnek? Vagy mit tehetnek a szomszédok? (Nyilván szeretném ezt elkerülni, és megértem, hogy abszolút nem elfogadható ez az állapot, csak szeretnék felkészülni és tisztában lenni ezekkel.)

Köszi a választ!


2013. nov. 6. 14:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
80%

Kertesházban élek.. a kutyáim most is a 15nmes szobámban fekszenek. reggel óta.. és így tök boldogok.


Egy kuytának nem nap közben kell az élettér mikor alszik, hanem el kel vinni sétálni.. kirándulni amikor ébren van stb...

2013. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
33%
Röhejes mennyi önjelölt jogász és begyepesedett állatb..zi kel ilyenkor egymás segítségére. A kutya akkor sem lakásba való és pont. Akkor pláne nem ha ezzel mást zavar pont pont. Ezen nincs mit vitatkozni. Az összes ilyen majmot megnézném, mikor hajnali kettőkor elkezdem mellette fúrni a falat ütvefúróval, és tolnám mondjuk egy óra hosszáig. Kíváncsi lennék, akkor lobogtatnák-e a törvény vonatkozó paragrafusait, hogy márpedig nekem ezt szabad. Kétlem...
2013. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
73%
Pedig a kutya lakásba való és pont! :)
2013. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan le lehet pontozni, teljesen hidegen hagy. Kedves Diesel. Utánanéztem, a helyileg hatályos ebrendelet szerint nálunk a lakók 2/3-ának beleegyezése szükséges a tartáshoz, de ettől a házirend eltérhet. A házirendben pedig az van, hogy az összes lakó egyöntetű beleegyezése szükséges a tartáshoz ergo egy lakónak is vétójoga van. És ez így helyes.
2013. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
59%

Röhejes, hogy meglepőnek találod a "kutyák" kategóriában, hogy ide olyan emberek járnak, akik szeretik az állatokat, azon belül is főként a kutyákat. Ejj micsoda fordulat!

Szerintem meg tiltsuk ki az embereket a társasházakból, mert a részeg fiatalok behánynak a liftbe, a csöves összehugyozza a lépcsőházat, a bunkó szomszéd meg minden szombat hajnali 6-kor fúrja a falat.

Ja és akkor még nem is beszéltem arról, hogy bömböltetik a tv-t, ordibálnak a feleségükkel stbstb. Tiltsuk ki mindet a p*csába!

Ja és el ne felejtsük, a kutya helye a kertben van a 2 négyzetméteres kennelben, vagy a méteres láncon. Nehogymá' a kanapén heverésszen, hát szenved ott szerencsétlen.

2013. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
De értsd már meg hogy nem mondhat ellen az önkrendelet a törvénynek.. az meg azt mondja hogy lehet kutyád, csak nm-re határozza meg hogy mennyi hely kell neki. És ez így nem helyes.. mert ez az ország parasztokkal van tele aki abban éli ki magát hogy végre megvétózhat valamit.. és ha nem zavarná akkor se engedi mert neki ehhez joga lenne (de szerencsére nincs)
2013. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
63%
Persze lehet ezt kifigurázni, ezzel szemben a fent említettekkel soha semmi gondom nem volt még kutyával annál több. Egyébként rosszul gondolod, szeretem az állatokat, de azt utálom, ha a pihenésben zavarnak és erre nincs mentség. Mert még a szomszédot meg tudom kérni, hogy ne fúrjon egy kutyát nem, hogy hajnal kettőkor ugyan kussoljon már. Én sem azért járok ide, mert állatgyűlölő vagyok elhiheted. Csak nem szeretem azon kutyatulajdonosokat, akik csak a maguk igazát tudják szajkózni, mondjuk én is, de legalább nem zavarok másokat.
2013. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
49%

Tudod okostojás, a kutyának van gazdája akit meg lehet kérni hogy ne ugasson a kutya... A kutyát meg lehet tanítani hogy ne örjöngjön.. És szarok én más nyugalmára egyébkét...


Volt szomszédom aki szólt(délután 2kor) hogy este dolgozik nem tud aludni.. és hangosak a gyerekek a medencébe.. mondom baxdmeg az a dolga a gyereknek hogy hangos legyen a medencébe.. szerezzél füldugót ha nem tetszik..


Ha egy kutya szobatiszta, nem folyamat ugat csak néha akkor azzal nem értem mi a baj egy panelba? allergiás vagy ? ez van.. Én a madártollra vagyok allergiás tiltassam ki az összes madarat budapestről? vagy a kertemből?

2013. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Huh, nem gondoltam, hogy a kérdésemmel ilyen vitát indítok el. De szeretnék reagálni egyes hozzászólásokra. -Igaz, hogy nem vagyok nagy kutyaszakértő, de véleményem szerint (lehet, hogy tévedek, de akkor javítsatok ki), pont azért csinálja ezt a kutya, mert míg otthon vagyunk vele, addig a falkavezér (azaz mi) ott vagyunk és nem megengedett hogy így viselkedjen ahogy. De amint elmegyünk, onnantól a "feljebbvalók" nincsenek ott, és tudja, hogy akkor ő az egyedüli domináns ha szuka járna arra, avagy érzi a szukát és így most ő lehetne nyeregben. De nyilván ez csak az én véleményem.

-Társasházi szabályok kutyára vonatkozóan. Hát, nem tudom, hogy lenne ilyen szabálya a háznak, de a közös képviselő is itt lakik a házban, s amikor idehoztuk a kutyát, egy kérdése sem volt, vagy hozott szóba ilyesmit, hogy megkérdeztük-e stb. Így gondolom nincsen kutyatartásra kimondottan szabály.

-Aki azt írta,hogy eddig rosszul szoktattuk, hogy nem volt ennyit egyedül, és azért ilyen..hát, mióta nálunk van ugyanúgy járunk dolgozni, kb. ugyanúgy jövünk - megyünk ahogyan eddig, attól a perctől kezdve, hogy ő velünk van, és az első napokat kivéve, eddig nem volt ilyen probléma vele. (Mert 2 napja kezdődött.)

- Valaki írta, hogy nem való lakásba kutya, mert kint a helye és ez állatkínzás, annak üzenném, hogy egy 4 kg-os, rövid szőrű kutyust nem is tudom hogyan lehetne kirakni?! Mert az lenne az állatkínzás!! Hidd el, vannak olyan kutyák amelyikeknek jobb bent mint kint. És nyugodj meg, napi 4-5x levisszük sétálni legalább fél órákra, és leginkább póráz nélkül a megengedett helyeken, épp ezért, hogy futkozhasson.

-Egyénként már 2 órája gyakorlom vele, hogy kiállok az ajtó elé, amint nyöszörög, vagy nekiáll vonyítani, rögtön berontok és letiltom, rendre utasítom. Majd ismét magára hagyom azzal a lendülettel. ha megint elkezdi, megint berontok és a helyére küldöm. Csak akkor megyek be, ha legalább 5 perce csend van, és megjutalmazom, dícsérem. 5-10 perc múlva megint kisétálok, és megint kezdek előről mindent. Úgy tűnik bejött, most jött el az, hogy fél óra múlva gondolok egyet és kisétálok. Az utolsó alkalmakkor már nem adott ki egy hangot sem, sőt legutoljára már a kanapén fekve várt és akkor sem ugra-bugrált mikor beléptem, hanem megvárta míg én köszöntöm és dícsérem. :) Remélem 1-2 nap és visszarázódik minden a régi kerékvágásba, de kitartónak kell lenni az biztos! Azért írtam ezt le, hátha lesz még valaki hasonló helyzetben. Azért megírom, hogy végül használt-e ez a módszer. :) Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem a szomszédok is látják, hogy igyekszem/igyekszünk a párommal, főleg, hogy eddig semmiféle probléma nem volt a kutyával. Nem pisil a lépcsőházba, nem zajongott, rendszeresen sétáltatjuk, és még pár hónapja egy másik szomszéd azt is megjegyezte, hogy volt amikor hallotta, hogy milyen szépen tanítgatjuk..mondjuk eddig a többi szomszéd nem is szólt, csak a mellettünk lakó idős néni...:/

2013. nov. 6. 16:04
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

a helyére ne küld(mert rossz élmények fűzhetik majd a helyéhez és az a lényeg hogy a helyén jól érezze magát)


És ne felejtsd el dícsérni ha abbahagyta. Ne frusztráld szét a kutyát:)

2013. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!