Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? Feljelenthetnek ezért? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap tettem fel egy kérdést, melyben leírom, hogy van egy 8 hónapos kistestű kan kutyusom, aki nemrég lett ivarérett. Teljesen kifordul magából, ha elmegyünk otthonról a párommal, akkor teljes hangerőn vonyít, sír, kb. úgy mintha valaki nyúzná. Pár napja kezdte ezt el, előtte semmi probléma nem volt, max. vakkantott egyet, aztán elment lefeküdni, játszani. A szomszéd néni megjegyezte már, hogy mostanában többször hallja a kutyát. Tudom, hogy rettentő idegesítő és zavaró, mert zeng az egész lépcsőház tőle. Sajnos csak jövőhétre kaptunk időpontot ivartalanításra, addig is próbál leszoktatni, de ugye az nem megy egyik napról a másikra. Már én sem szívesen hagyom el a lakást, mert tudom, hogy mit fog rendezni..

A kérdésem az lenne, hogy ameddig nem sikerül erről leszoktatni (nyilván, mivel ivarérett lett, nagyban szerepet játszik az is, hogy próbál ő lenni a dominánsabb, irányítani minket, de egyébként minden másban szófogadó, visszahívható), illetve nincs ivartalanítva és dominálni szeretne, addig a szomszédok mit tehetnek ha a kutya elkezd vonyítani egymagában? Feljelenthetnek? Vagy mit tehetnek a szomszédok? (Nyilván szeretném ezt elkerülni, és megértem, hogy abszolút nem elfogadható ez az állapot, csak szeretnék felkészülni és tisztában lenni ezekkel.)

Köszi a választ!


2013. nov. 6. 14:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Nem szeretném ha a kutya frusztrált lenne, azaz még jobban ,mert a napokban így is nyugtalan. De sajnos egyedül ez a módszer ami úgy tűnik, hogy be fog válni. Azaz a meglepetés ereje. :D Tegnap próbálgattam még 1-2 módszert, de azok nem voltak hatásosak. Ezzel így nem tudja, hogy mikor bukkanok fel, mert váratlan, nem számít rá, így inkább csendben elvonul és elfekszik míg nem jövök vissza. Bár azért messzebb még nem merek menni. Amúgy ma elvittem magammal a munkába is, hogy a szomszédoknak ne kelljen a kutyát hallgatni míg nem találok valami megoldást. (Szerencsére családi vállakozásban dolgozom, és nem okozott gondot a főnökségnek, hogy ott a kutya, és mivel jólnevelt semmi probléma nincs is vele.) Szóval azért átérzem a szomszédok helyzetét, és igyekszem leminimalizálni, hogy bármiféle probléma legyen ebből az egészből.

Amúgy miért nem jó ha a helyére küldöm? Amint elindul a helye felé, onnantól nem zaklatom, vagy szidom. Hanem ismét kimegyek. Ha a helyén van, vagy odaküldtem és ezáltal ott tartózkodik onnantól békén hagyom, épp ezért, hogy ott biztonságban érezze magát. :)

2013. nov. 6. 16:16
 32/51 A kérdező kommentje:
Jelekh amúgy te tipikusan az az ember vagy, aki elmondása szerint szereti az állatokat, de amint valamiféle probléma merülne fel, akkor gondolkodás nélkül ajándékoznád el, vagy dobnád az utcára. És igazad van, neked inkább ne is legyen kutyád..
2013. nov. 6. 16:21
 33/51 anonim ***** válasza:

A Cerberos Kutyaiskola rehabilitáció-szocializáció foglalkozásai pont ilyen problémákra vannak és nem is drágák.Mérettől,kortól függetlenül bármilyen kutyát szívesen fogadnak.Érdemes lenne eljárni vele.

Az országban több helyen is van ilyen foglalkozásuk.Mi is jártunk,nagyon jó.Nem a hagyományos értelemben vett kutyasuli,hogy ül meg fekszik a kutya,hanem egyénileg foglalkoznak a problémás kutyákkal,az óra előtt közös játék van,tehát más kutyákra is szocializálódik.

[link]

2013. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
18%
Rosszul látod, pont a problémák megelőzése miatt nem is vennék lakótelepre kutyát. Nem is hallottál még ilyet, hogy valaki előre gondolkodik igaz? Látom...
2013. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan, mint h nem ülök autóba, mert balesetet miatt meghalhatok. Mindenki tisztában van vele, mégis beülnek nap, mint nap.

Nevelés/szoktatás kérdése, h a kutya ugat-e otthon vagy sem. Nyilván vannak fajtájukból adódóan alapból beszédesebb kutyák, de egy-két vakkantásba még senki nem halt bele. Az enyém itthon csak fekszik és pihen, amíg dolgozunk.

2013. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak a sok okos miatt:

Ha én felhvom a rnedőrt, h csókolom biztosúr, a szomszéd rohadt hangosan hallgatja a tv-t, akkor bizony kijön, csendhábortás miatt.


Jelen esetben viszont kérhet a szomszéd (vagy bárki a közelben) BIRTOKVÉDELMET a jegyzőtől, amebyne a kérdező (azaz a kutyája) lesz a birtokhábortó. Ugyanis birtokhábortást nem csak úgy lehet elkövetni, h valakinek a lakóingatlanába mennek be, hanem akkor is, ha a zavartalan birtoklásától megfosztják.

2013. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
76%
Jelekh, azt a helyi rendeletet amire hivatkoztál használhatnád a mellékhelyiségben, ha nem olyan kemény papírra lenne nyomtatva, ugyanis alkotmányellenes.
2013. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédnak semmi köze hozzá, hogy én tartok-e kutyát, csak épp a normális mértéknél jobban nem zavarhatom vele. Ha mégis zavarom, akkor jön az amit Little Red írt.
2013. nov. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Egy szó mint száz Jelekh remélem nem egy helyen lakunk:)
2013. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
47%
Nem gondolnám:) Elnézést kérek mindenkitől, akinek a lelkébe tapostam, tényleg nem a feszültséget akartam szítani, csak néha nézzétek azért meg a másik oldalt is. Csók mindenkinek!
2013. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!