Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért bonyolítja túl manapság a kutyatartást?

Figyelt kérdés
Sok ember úgy bánik a kutyával, mintha egy gyerek lenne. Nem bánnak állatként vele. Felöltöztetik, tüsszent egyet, egyből rohannak orvoshoz, leugrik valahonnan, akkor is futás a dokihoz. Főznek neki külön. Szerintem ez egy picit nevetséges. Szeretem a kutyámat, sokat foglalkozom vele, de azért tudom, hogy ő nem egy kisgyerek. :)

2013. nov. 12. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"Mert sokan nem "rendeltetésszerűen", meghatározott célra, feladatra, hanem érzelmi pótléknak használják a kutyákat."


Hát, ez így kijelentve szerintem baromság. Miért kéne hogy kimondottan egy célra tartsam a kutyámat? A te megfogalmazásodban, szerinted azon emberek kutyái csak "pótlékok" akik egyszerűen örömüket lelik a játékukban, a velük való sétában, abban, hogy ő is a család része.


Én pont azokat nem értem, akik szabadon engedik a kutyájukat, majd azok a gazdájuk lábától 2 méternél távolabb el nem mozdulva, őket csöpögő orral lesve, egy labdáért remegve töltik az időt.

Nekem annyi célom van a kutyámmal, hogy jól érezze magát, játszon mozogjon tanuljon, kiegyensúlyozott legyen.


Túlbonyolítás szerintem nem a felöltöztetést jelenti. Az inkább lealacsonyítás, nem tisztelés.

Túlbonyolítás szerintem, hogy a kutyának mindent tudnia kell, egyből álljon fejre ha a gazdája úgy akarja, engedély nélkül meg se mozduljon, meg egyáltalán legyen olyan mint egy kínai váza. :D

2013. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Vagy arra a jelenségre gondolsz, amikor valaki túl sokat költ, olyan csecsebecsékre, amik egyébként feleslegesek?

Ezeknek a holmiknak van piaca (sajnos).

Mondjuk, én nyugdíjas nénikéket látok gyakran, hogy beszélnek a kutyához "gyere jászani vár a pajti ejnyebejnye"

miözben a kutya t*jik rájuk. Szerintem elég bizarr jelenség...

Mindenesetre, eltöltöttem pár évet egy nagyon kis faluban, ahol kutyák láncon, éheztetve éltek úgy hogy rájuk nem néztek max hetente 1x, akkor sem kedveskedésből.

Végülis, ha választanom kéne, melyik a rosszabb egy kutyának, hát nem tudnék dönteni.

2013. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg, az én kutyám már szinte ember. :D

Reggel ő ébreszt, többnyire 7-8 óra alvás után (3 műszakban dolgozom, így mindíg máskor), ilyenkor odabújik, szimatolni kezd az orrával az arcomba, majd türelmesen megvárja míg felkelek, közben ott szuszog szorosan mellettem. :D

Ahogy hív játékra, és rengeteg helyzetben olyan mint egy "kisgyerek".

De amúgy verem keményen,ha szükség van rá. :D

2013. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Pl túlbonyolítás szerintem:

a kutyám csak egy helyre végezze a dolgát.

hogyan tanítsam meg parancsra kakilni. :D

nem szimatolhat, csak ha engedélyt kap rá :O

nem mehet tőlem távolabb, mint 5 méter.

Ezak az "intelligencia" játékok. a kutya úgyis csak arra megy, hogy megszerezze a kaját, tehát az ösztön dolgozik benne, de attól még sakkozni nem fog megtanulni.:D

Milyen fényspray, illatosítót vegyek neki,hogy ne legyen kutyaszaga. D:

Meg ezek az "üres" fárasztások, mikor valaki cövekként állva , (demonstrálva a határozottságot) ilyen hajigálógéppel dobálja a labdát végeláthatatlanul, aztán csodálkozik, hogy miért labdamániás és labdaagresszív a kutyája. Mikor pont ő lovallja bele ebbe a viselkedésbe.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Már megbocsássatok (tisztelet a kivételnek) mentőkutyával dolgozom. Az első kutyám neveletlen volt, ha elengedtem elment messzebb tőlem mint 2 méter de nem jött vissza. A második kutyánál már határozottabb voltam tanítottam parancsokra, mert nem árt ha nevelve van, mert egy gyerekkel se folgalkoznak akkor az meglátszik, anyum óvónő. Látni kit szeretnek és terveztek és ki az aki csak úgy közbecsúszott és sír, hogy ő vele miért bánnak úgy a szülei, hogy pl a ovoda után 1 órával se jönnek érte. Kanállal és villával nem tud enni ... . A kutyának is meg kell tanulnia bizonyos dolgokat. Attól, hogy pl kistestű még nagyon csúnya amikor húzza a gazdáját séta közben. Ha meg beszámítható és visszajön akkor nyugodtan engedje el. De pl az utcában vagy egy labrador akit állandóan póráz nélkül sétáltatnak, nem egyszer támadott már rá a kutyámra aki viszont jól nevelt szocializált. A nő nem tudta megtartani amikor sikerült elrángatnia a kutyámról és húzta őt nagyon. Szóval nem tudom mit gondoltok, hogy egy kutya ne teljesítse elsőre a parancsot.
2013. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha ez az én válaszomra volt reakció, akkor félreértés történt.

Nem a munkakutyákra gondoltam, hanem a hobbykutyásokra. Mindegy, a környezetemben rengeteg ilyet látok.

Az alap engedelmesség, és szocializáltság elengedhetetlen.

És, ami a hobbykutyásokat illeti, sokan jobban járnának ha megmaradnának ezeknél az alapdolgoknál, de az legalább rendesen meglenne, és nem bohóckodnának, úgy előadva a dolgot, mintha azt a kutyakiképző egyetemen tanultak volna.

2013. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"hobbykutyásokra"


Én már eleve nem tudom értelmezni a "hobbykutya" szót.


Engem ez az amerikai "hobbygyerekre" emlékeztet.


Szex és New York- szindrómás szingli nők szoktak negyvenhez közel, mikor a biológiai óra már vészesen ketyeg, gyereket vállalni.

Férj ugye nem kell, mert szinglinek lenni a divat, ezért elballagnak egy spermabankba, "legyártatnak" egy gyereket, akit majd egyedül, apa nélkül nevelnek fel.

Legalábbis ez van a tervben.

Hisz az ő elképzelésük szerint a gyerek célja az anyuka szórakoztatása.

Belőlük lesznek az elkényeztetett nyimnyám örök gyerek "férfiak". A nők meg csodálkoznak, hogy hová tűntek a férfiak és miért csak nagyra nőtt fiúkat kapnak párkapcsolatba.

2013. nov. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
szerintem meg az a gáz,hogy a gyereket is egy tüsszentés után viszik az orvoshoz, ki van nyalva a seggük, nem mehetnek állatok közelébe és had ne soroljam.
2013. nov. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Bánszki Csilla ***** válasza:
Szerintem ezt csak az tudja, akinek van ilyen kiskutyája. Amíg nekem nem volt én is túlzónak tartottam az egyik ismerősünket, aki ennyire babusgatta a kutyájukat, de amióta nekünk is van, rájöttem, hogy ugyanolyan vagyok, azokat csinálom amit azelőtt soha nem gondoltam volna, hogy pl itthon maradok szilveszterkor, csakhogy ő ne féljen egyedül, és hogy öltöztetem, de nem kellene másokat megítélni és olyanról okoskodni amihez nem ért, nem élt meg, hogy egy ilyen kiskutya igenis mennyire igényli a törődést, gondoskodást, nem azért szeretgetem mert nincs kin kiélnem, hanem mert igényli. Az öltöztetésre is a sok nagy okos egyből, hogy jajj szegény kutya, közben azt nem látja, hogy ő maga hozza nekem a pulóvert mielőtt sétálni indulunk, ha olyan nagy kínzás lenne, akkor biztos nem hozná oda...
2014. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 -Evetke- ***** válasza:

Ezek a kutyák még mindig jobban élnek, mint a kidobott, agyonvert kutyák. Én is ismerek sok így tartott kiskutyát.

na és?

ezek az emberek szeretik a kutyájukat, csinálhatnák jobban is, de ki nem??

ezek a kutyák még így is jobban élnek, mint láncravert, agyonvert, kidobott társaik.

ezek a gazdik így is sokkal értékesebbek, mint akik az egyedüllétet nem kutyával, hanem itallal oldják


Az orvoshoz járás lelkiismeret kérdése. A gazdi látja legjobban a kutyáját, nem a kívülálló. Ezerszer inkább orvos, mint a itt tegye fel a kérdéseit, hogy pl. leállt az ebzet szíve, mit csináljak??


Főznek neki külön. Ez miért baj? Ha ennyi idejük van, miért ne fordíthatná a kutyára? Ez nem azt jelenti, hogy gyerekként kezeli.


Nagyon könnyű másokat bírálni és mások felet ítélkezni.

2014. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!