Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ha zavar a...

Mit lehet tenni az ha zavar a szomszédban lévő kutyatenyészet?

Figyelt kérdés
3 éve az önkormányzathoz fordultam és nekem adtak igazat. Természetesen felebezett megyei bíróság újra nekem lett igazam, felebezés legfelsőbb bíróság megint javamra ítéltek. Az ítélettel azonos időben szerzett egy elismert ebtenyésztő szervezettől engedély és most már ő a legtisztább "MESTERTENYÉSZTŐ". Hová fordulhatok még?????
2009. nov. 18. 19:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Nem tudom,miért kéne valakinek elköltözni azért(arról nem beszélve,hogy az ingatlan ilyen szomszédok mellett nem eladható)mert pár fanatikus kutyaimádó a minimális együttélés szabályait figyelmen kvül hagyva ilyet művel.

Mestertenyésztők:ismerek személyesen jópárat,nem egy közülük iszonyú körülmények között tartja az állatait.Van ugye egy-két csilivili kiállítási díszkutyája,a többi rossz körülmények között tengődik.Saját magam is ismerek ilyeneket.

A MEOE a plecsnik kiadása előtt nem ellenőrzi a tartási körülményeket meg semmit,bárki lehet bármilyen mestertenyésztő.

A mestertenyésztői cím nem garancia semmire.

2009. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

A számból vetted ki a szót. Teljesen ugyan ez a helyzetem. Van 1-2 ilyen olyan győztes kutyája és azokkal villog.A többi kutya sanyarú sorsa viszont nem érdekli csak az évi 3 szaporulat meglegyen. Gondoljatok bele 3 fialás évente, szegény kutya. Saját kutyámból kiindulva,( mert van) 1 azaz egy kutyának nem tudok elég szeretetet adni akkor ő 40-nek?

Ezen a telepen élnek olyan kutyák melyet emberi kéz talán évek óta nem érintett. Napi egyszer oda lökik nekik azt a moslékot és ennyi.Tisztelet a kivételnek.

2009. nov. 24. 09:56
 33/42 anonim ***** válasza:

Ez sajnos olyan dolog, mint az, hogy lakásban 1-nél több kutya csak alapos utánajárással tartható... ELVILEG. Gyakorlatilag a közös képviselő magasról tesz a témára.

Ez esetben meg a MEOE tesz a dologra.

Sajna ez magyarország, én ebben az egész helyzetben CSAK a kutyusokat sajnálom, mert akárki nyer ők biztos vesztenek. Ha te nyersz, valószínűleg meghalnak, vagy hosszas menhelyen tengetett hónapok után új helyre költöznek, ahol végül jó lesz nekik, ha szerencséjük van, de sosem lesznek olyanok, mint egy baba korától pátyolgatott eb. Ne értsetek félre, nekem is menhelyi kutyám van, és a LEGJOBB kutya a világon (nekem), de újra és újra, még így évek után is találkozunk olyan dolgokkal, helyzetekkel, amiktől megrémül. És nem tehetek semmit, mert nem tudom mi történt vele, elméselni nem tudja. :(

2009. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Winner of Royal Hill ***** válasza:
0%

Szerintem a kérdező hazudik:(

Egy évben egy kutya max.2szer fialhat,háromszor semmiképp. Nem szép dolog a nagyotmondás...

A nagyotmondás elgjobb ellenszere a nagyothallás...

2009. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Oké! Bocsánat a 3 fialásért de a 2 fialás az oké? A videót is nézze meg mindenki. Az oké? Így kell kutyákat szaporítani ? És miért ugatnak ha rendesen el vannak látva és jók a körülmények? Az én kutyám miért nem sír egész nap. Lehet ,hogy kapott szeretetet és megfelelő ellátást?
2009. nov. 24. 19:56
 36/42 anonim ***** válasza:

40 kutya ??

Megszámoltad őket ?? Tudod én csak azt nem értem hogy ha ilyen körülmények között tartja a kutyáit , akkor nem lehet mestertenyésztő ... sőt! Ez nevetséges.

Hogyan ...mégis?? Ha valaki oda megy hozzá biztosan nem fog tőle vásárolni , ha látja hogy így vannak tartva , na és már rég fel lett volna jelentve nem is 1x !

És mégis miért mondják sokan hogy mestertenyésztő ?? Tudjátok hogy mi az ?

Egy ilyen ember nem lehet az , akit ti annak HISZTEK az a szaporító!

Csak ez félig meddig a tenyésztők lejáratása is !!

2009. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Igen számoltam. És az önkormányzat is átszámolta. A legnagyobb gond az, hogy csak egy bizonyos része látható a telepnek a kedves vevő számára. Az egy két győztes kutyája és a kicsik láthatók. És azt szerintem még ő sem tudja melyik eb a szülő. A vevő az teljesen kiszolgáltatott. És a törzskönyv sem megoldás mert azt senki nem ellenőrzi melyik kutya mennyit fialt. És ekkora létszámnál lehetetlen ellenőrizni. Az orvos csak bemondásra adja.
2009. nov. 25. 16:18
 38/42 anonim ***** válasza:

Utolsónak:igen,tudom mi a mestertenyésztő,küllembírói végzettségem lévén.

Ehhez a címhez bizonyos számú győztes kutya kell adott tenyészetből,de lehet más gazdánál is.

És a mestertenyésztői címeket anélkül osztja a MEOE,hogy megnézné az adott telepen uralkodó körülményeket,CSAK a győztes címeket kell igazolni.

Jópár ilyen "mestertenyésztőtől"mentettek már sok kutyát,sőt volt olyan,aki ellen állatkínzásért eljárás indult és a mai napig viseli az aranykoszorús mestertenyésztő címet,nem vonták vissza tőle.

2009. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
54%

Hát érdeks a sztory.

Ha lovakat, meg egyéb haszonállatokat tart, akkor valószínűleg lakóövezeten kívül életek, és ott nincs megszabva hogy hány kutyát tarthat.

2009. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező , ha tudsz próbálj meg jobb minőségű videót , vagy inkább közelebbit ,na meg fotókat és szépen menj el egy állatvédő csoporthoz !

Tegyél feljelentést 100is ha kell !!

Nem értem , külömben az én állatorvosom már biztos feljelentette volna .. az övé meg nem .. :S milyen emberek vannak !

2009. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!