Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MEHGARAPOTT a kutyám! Ti mit...

MEHGARAPOTT a kutyám! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves shih tzu-m és 3 hónapja BARFozunk.Ma kapott először csirke fejet és kb.1 óráig ette.A végén viszont egybe akarta lenyelni a fej maradékát és ezért el akartam venni tőle,hogy ne történjen baj és erre MEGHARAPOTT,többször,teljes erőből!!! Ilyen még sosem történt,eddig mindig elvehettem a kajáját előtte,az alap engedelmes vizsgánk is meg van!Büntetésből bezártam,de nagyon meg vagyok rémülve.
2013. dec. 21. 19:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
89%
Biztos harapott és nem csak megkapott? Nagy a különbség. Mindenesetre ez figyelmeztetés, hogy többet kell gyakorolnotok, rágyúrni kicsit a tekintélyre. Persze, hogy a husit jobban védi, ezért kell vele gyakorolni.
2013. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Pontosan mit értesz gyakorlás alatt?Mit javasolsz,mivel kezdjem?
2013. dec. 21. 19:55
 13/37 anonim ***** válasza:

Hát én a kutyám szájából bármit kivehetek!Sosem mordult még rám,és nem is merné megtenni!Pedig nem egyszer húst vagy csontot vettem el tőle.

Tanítsd meg rá,hogy te vagy a falkavezér még akkor is ha ő eszik!Ha elkezd morogni,nyomd le a földre és addig ne engedd fel míg abba nem hagyja!

2013. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kaja jobban bejött neki mint a táp, jobban féltette. mivel egy kistestű kutyáról van szó én fél kézzel elkapnám a grabancát, felemelném és a másik kezemmel elvenném a kaját tőle. Amúgy csirkefejet és ilyeneket kézből add neki, ha ki akarja venni a kezedből letiltod és nem adod oda, csak akkor veheti el amikor te engeded.

Amúgy most elvetted tőle vagy sem? Azaz ebben a párbajban ki "nyert"?

2013. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
5%
azért harapott meg mert nyersen adtad neki a húst és a nyers hús válthatja ki nála ezt a kis agresszív viselkedést. Olyan ez mint a görényeknél, olvastah hogy a görénynek is csak főzve érdemes adni a húst mert a nyers hús kiváltja belőle a vad ösztönöket, szerintem itt is ez volt a baj
2013. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
83%
Nem kell feltétlenül rögtön belenyúlkálnia a kájába. Először mielőtt adsz neki kaját, csinálj úgy, mintha ennél belőle és csak ezután add oda a "maradékot". Ugyanis mindig a falkavezér eszik először. Aztán ha utána is morog tényleg le kell nyomnod az ujjaiddal a nyakánál a földhöz, persze nem erősen, csak h ne tudjon szabadulni, ez egy falkavezér "harapását" imitálná.
2013. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
89%
Semmi "vad ösztön" nem játszik szerepet, ugyanis a kutya már vagy 90 ezer éve nem vadállat, hanem háziasított. Szerintem csak arról van szó hogy nagyon bejött neki és ezért féltette jobban. Attól ijedhetett meg hogy el akarod venni tőle és nem tudja megenni.
2013. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
37%
a falkavezér nem nyulkál a kajába. mivel a zsákmányból ő eszik először, majd a maradékot átengedi a falka többi tagjának. Ezután ő már nem nyulhat hozzá. csak, hogy tisztában legyünk a fogalmakkal. nem kell mellette ülni amikor eszik, valószinűleg azért is akarta lenyelni egyben, mert ott toporogtál. hagyd őt nyugodtan enni.
2013. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
76%

pár elöttem szólónak: mi az hogy nem nyúlhatok a szájába a kutyámnak? bármi baj lehet,mint pl nekik,hogy nehogy megfulladjon!

1.Nálunk az 1 éves öcsém odamegy a kutyához amikor eszik, nyúl a tálhoz és a kutya elveszi a fejét és addig nem nyúl oda amíg a gyerek ki nem megy a konyhából! vagy volt rá példa,hogy a markából etette meg vele az összes kaját(jó,ezt csak 1x hagytam,kíváncsiságból)

2. van egy benti műanyag háza,az ágyam mellet. Lefekvéskor mindig,semmi jelzés nélkül. És?


Igenis a falkavezér akkor veszi el a kaját amikor kedve szottyan!


Bocsi az off-ért,de nem hagyhattam annyiban.


Kérdező! Keresd fel a kutyasulit újra!

2013. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
77%
Lefekvéskor mindig,semmi jelzés nélkül benyúlok a házába és megsimogatom *
2013. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!