Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MEHGARAPOTT a kutyám! Ti mit...

MEHGARAPOTT a kutyám! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves shih tzu-m és 3 hónapja BARFozunk.Ma kapott először csirke fejet és kb.1 óráig ette.A végén viszont egybe akarta lenyelni a fej maradékát és ezért el akartam venni tőle,hogy ne történjen baj és erre MEGHARAPOTT,többször,teljes erőből!!! Ilyen még sosem történt,eddig mindig elvehettem a kajáját előtte,az alap engedelmes vizsgánk is meg van!Büntetésből bezártam,de nagyon meg vagyok rémülve.
2013. dec. 21. 19:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
46%
az ember NEM falkavezér, hanem vezető, gazda.
2013. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%
és az ember a kutyával alá-fölérendeltségi viszonyban áll.
2013. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%
A kutya az alárendeltem. Akkor és azt veszek el tőle amit és amikor akarok. Aki ennyit nem tud megcsinálni a kutyájával, az ne nevezze magát hű de jó gazdának. Nekem egy bullmasztiffom van, elég f***szán nézne ki ha harapdálna ha a közelébe megyek evés közben. Triviális példa: elfelejtettem az immunerősítőt beletenni a kajába, és már odaadtam neki. Nem rettegve várom míg megeszi és utána tukmálom rá valahogy, hanem szó nélkül elveszem a tálat, beleteszem amit akarok, és visszaadom. Mert ilyen egy falkavezér, és még életben is vagyok, tehát valahol ez lehet a normális.
2013. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás alatt azt értem, ha valóban félti, akkor "elég" bizalmat építeni. Vagyis akár szóval (pl. kérem) akár szó nélkül gyakorolni, hogy átengedje a kaját. Amikor utoljára ilyen gondunk volt, pár hónapos korában, akkor szimplán úgy szüntettem meg a morgást, hogy amikor nem morgott, kapott egy-két jutifalatot a tápjába, így megszokta, ha hozzányúlok a kajájához, akkor ő csak jól jár.

Az érzékeny/félelmi agresszióra hajlamos kutyáknál szerintem ez a megközelítés válik be.

Ha dominánsabb a kutya, megint más a helyzet, akkor helyre kell tenni. Bár szerintem itt is érdemes lenne először egy ilyen megközelítéssel próbálkozni, ha megfélemlíted a kutyát, az könnyen kettős kimenetelű lehet.

2013. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%

igazából már nem tudsz tenni semmit, a mi kutyánk (havanese) is szokott morogni meg hasonló amikor azt a bőrcsontot adjuk neki, egy hétig meg van zizzenve, a szoba másik végében van a csont, meg akarjuk simogatni a kutyát és elszalad a csontért, mert azt hiszi el akarjuk venni, pedig soha nem szoktunk tőle elvenni dolgokat, csak ami nem az övé.. (azóta nem kap csontot, de egyszer karácsonyra vettem neki 5öt, úgyhogy sokáig elég volt)


Ha legközelebb is csirkefejet kap, és megpróbálsz hozzányúlni, biztos megint ez történne. Nem engedelmesség hiánya miatt, nem azért, mert nem tart téged a vezérnek, hanem mert rákattan a kajára.

Két megoldás van a jövőre nézve:

1. legegyszerűbb: nem adsz neki többet

2. Mielőtt megpróbálod elvenni, hangosan rászólsz, megpróbálod elhívni (nem fog odamenni, de azért hívd el) aztán odamész, rászólsz, megcsapod a popóját (be fogja venni a szájába) terítesz vagy tekersz egy ruhát a kezedre a biztonság kedvéért, megint rászólsz, hogy adja oda (ilyenkor már tudni fogja, hogy mit kéne csinálnia, valószínű hátrahúzza a fülét, ha nem akkor csapj rá megint a fenekére-persze ne nagyot, csak érezze) aztán vedd ki a ruhás kezeddel a szájából.


Nekünk be szokott válni a 2.- a zárójelbe a mi kutyánk reagálását írtam le


De azért egy darabig nem adnék neki, és szuggerálnám sokszor, hogy megbánja és hízelegni kezdjen.

2013. dec. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Tegyél rá egy pórázt. Amikor eszik, ne nyúlj a táljába hanem hívd magadhoz. Ha nem jön vagy morogni kezd na akkor berántasz neki a pórázzal! Amikor odamegy hozzád rá szólsz hogy marad, te pedig odamész a tányérjához megfogod megnézegeted a husit, majd visszarakod. visszamész a kutyához, és jól megdicséred, és visszaengeded enni. Persze ehhez ismernie kell a fegyelmező munkát. Sok sikert!
2013. dec. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Neveld meg a kutyát, ilyet nem szabadna csinálnia. Az enyém kölyökkorába morgott rám utoljára amikor egy csontot elakartam venni tőle. Akkor helyreraktuk a dolgokat, kapott két taslit (nem nagyot, sztem meg sem érezte csak meglepte a hirtelen reakció), nah azóta akkor és úgy nyúlok a kajájába ahogy akarok. Hülyén érezném magam ha bármikor is félnem kéne hogy a kutyám megharap. A rémületet felejtsd el nagyon gyorsan, a kutya megérzi és rögtön oda a tekintélyed.
2013. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ahogy elképzelem az esetet, hogy a kutya másfél órát nyammog egy csirkefejen, majd te beparázva meg akarod menteni, erre ő megharap. :D Nem tudom, sírjak-nevessek egyszerrre.

Nem értem amúgy, miért kell elvenni a kutyától a kaját ha már eszik. Nem valószínű, hogy olyan béna lenne, hogy megfulladjon. :D

Ha mégis el akarsz tőle venni valamit, akkor azt lassan kell, szemben a kutyával. Semmi hirtelen mozdulat, hogy legyen ideje az agyacskájának felkészülni, hogy tőle most bizony el lesz véve a kaja.


Az enyém nem mindíg rágja meg a húst, néha nagyobb darabokat egyszerre lenyel. tegnap pl pár óra múlva kihányt egy két tenyérnyi marhahúst (közepes testű kutya). Szóval darabolhatod neki apróra a húst, ha úgy jobbnak érzed a dolgot, de ha egyben lenyel egy egy falatot, biztosan kijön, fulladás nélkül így, vagy úgy.

2013. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Ja amúgy csirkenyakat kis rágás után egyben, fejet, ő is fél darabokban nyel le kb, és nem fulladt még meg. :D

Tegnap volt először , hogy hányt, de lehet azért is, mert a marha nehezebb, mint a szárnyas hús.


Mondjuk, még mindíg nem vagyok benne biztos, hogy ez nem e egy troll kérdés. :D

2013. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez csak ilyen BARF image rongáló kérdés semmi több...

De látom hirtelen csomo Ceaser Millan jelent meg az oldalon az alfagördítéseivel... végre egy téma amit láttak a tv-ben ^^


Menj el kutyaiskolába és meséld el a problémádat ha azt tanácsolják hogy fektesd az oldalára, nyomd le, verd orba stb akkor menj másik iskolába ahol nem ezt mondják ^^

Ez a probléma messzebbre mutat mint magár a kaja elvételére.


És büntetésből nem tudsz bezárni kutyát, leginkább mert kaja után úgy is pihen, de ha büntetésként élné meg akkor se tudná hogy mért kap büntetést..

2013. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!