Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyatartók, ugye...

Kedves kutyatartók, ugye elolvassátok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 09:07
1 2 3
 11/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
4%

Amelyik kutyának nincs származási lapja valamilyen oknál fogva, de a szülőknek van, az fajtatiszta akkor is.

Az az elnevezés, hogy "fajtajellegű keverék" ilyen szó nem létezik.

Aki itt azt írja, hogy fajtajellegű keverék akkor az nézzen körűl Dunakeszin a BM kutyatelepen és akkor meglátja mennyi Dobermann Roti és Németjuhász-Spaniel, Mali és még solrolhatnám mennyi fajtatiszta kutyákkal dolgoznak.


Ott kefejtheti igazán a rendőrőknek a tudását, hogy ők csak fajtajellegű keverékekkel foglalkoznak.

Nem tudom a rendőrők, mennyire díjaznák az ilyen szólást.

2013. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Akiteki ***** válasza:
73%
Azért mondjuk el, mert tudjuk. Ez így működik.
2013. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Zsuzsabazsa,szerinted a rendőrök rendőrtisztit végeztek vagy állatorvosit/állattenyésztőit?


Amennyiben az utóbbit,akkor tisztában vannak azzal,hogy tk nélkül,nem fajtatiszta.

Amennyiben rendőrtisztit végeztek,pont lekakilják milyen papírja van a kutyának,munkára lett képezve.

Egyébként a rendőrségi kutyákat sem egy koszos szaporítótól kerülnek ki,hanem zömmel tenyésztőtől vagy menhelyre kerülés után.


Senki nem megy el Józsi bácsihoz,aki 30 ezerért árul német juhászokat,hogy neki az kell.

Se munkavizsga,se ösztönre való bizonyíték...


De néhány válaszod alapján számomra világos,hogy nem mindig fogod fel,amit az ember érthetően leír.Szóval nem magyarázom tovább,gyanítom felesleges.

2013. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Akitekivel és a többiekkel maximálisan egyetértek. Zsuzsabazsa: az sosem volt titok, hogy a munkára használt kutyák nem a kennelekből kerülnek ki, hanem külön erre szelektálják őket. Ott egész más tulajdonságok számítanak, de ezt szerintem teljesen fölösleges idekeverni. A kidobott kutyák 98%-a nem a fegyveres testületek kutyái közül kerül ki.
2013. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Olyanról, hogy ízlés, hallottál már? Mindenkinek joga van olyan kutyát szeretni, amilyet akar. Semmi közöd hozzá.
2013. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
20%

tegnap 16:09


Látom te nem voltál BM leadáson, ezzel szemben én voltam és adtam le kutyát a BM-nek. A rendőröket nem érdekli van e származási lapja vagy nincs, egy a lényeg, hogy a kutyának legyen fogáskészsége és apportos legyen.

Ezeket a kutyák előképzettek és a kutyasulikból kerülnek BM leadásra.

Azért azt te se gondold, hogy egy keverék kutyát bevesznek, ami úgy néz ki mint egy általános menhelyes.

Lényeg a lényeg fajtatisztának kell kinéznie.

2013. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan ezért hívják az ilyet fajtajellegű keveréknek. Mert fajtatisztának néz ki, de nem igazolt a származása. Ismertem olyan golden retrievert, aki ránézésre gyönyörű példánya volt a fajtának, a gazdi viszont ismerte az anyját, aki egy németjuhász keverék volt. Az, hogy egy kutya kinéz valamilyennek, nem jelenti, hogy olyan is.
2013. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
14%

Ilyen szó nincsen, hogy "fajtajellegű keverék."

Régen mit gondolsz mi a fitty fenének állítottak ki "B" származási lapot egy fajtajelleget magán hordozó kutyának. mert annak nézett ki. Hiába voltak ismeretlenek a szűlők, még ha talált kutyáról volt is szó, akkor is megkapta a "B"-t. Éppen csak nem lehetett tovább tenyészteni.

Sőt mondok egy még érdekesebbet. Még ettőlis régebbit.

Amikor egy B lappal befedeztettél egy A származási lappal rendelkező kutyát. Ezt be is vezették a MEOE ba, továbbá a többi utod ha fedezett, de már csak származási lappal rendelkezővel, akkor a B-s szűlő bekerűlt az apa-nagyapa-dédapa-ük rovatba, addig míg ki nem esett és már nem szerepelt benne. Innentől a Törzskönyv teljesen tiszta lett.

Ilyen szót én csak ezen a gyakorin olvasok, hogy "fajta jellegű keverék, sem a MEOE-ban sem az MNJK-ban sem sehol nem hallotam."

Egy kutya vagy keverék vagy fajtatiszta vagy két fajtával keresztezett.

Sőt ha nagyon beleakarunk mélyedni akkor sorolj fel olyan kutyát amiben nincs semmilyen más fajta belekeverve, hanem önálló fajta.

Amikor kijön egy új fajta, azokat is mind keverékeknek lehet mondani, mert több kutyából vegyitik össze.

2013. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

AKkor a törvényt is biztosan csak viccből hozták, hogy ezentúl így lesznek az oltási könyvek:

"2013. január elsejét követően az eb oltási könyvébe vagy útlevelébe az eb fajtája csak akkor írható be, ha a tulajdonos rendelkezik államilag elismert (a MEOE nem az) tenyésztő szervezet által kiadott származási igazolással.

Ha ilyen nincs, akkor üresen kell hagyni a rovatot vagy ….jellegű, keverék vagy ismeretlen fajtájú bejegyzést kell beírni.

A fenti előírást alkalmaznunk kell, megértését kérjük.

A segítségét kérjük viszont abban, hogy gondolja át, mikor a legközelebb oltási könyvet vagy útlevelet fogunk kiállítani ebe(i) részére, akkor a fenti lehetőségekből (üresen marad, valamilyen fajta – jellegű, keverék vagy ismeretlen fajtájú) melyiket alkalmazzuk.


További eredményes együttműködést kívánva:


dr. Menyhárt Péter és dr. Pásztory Csongor"

2013. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
20%

vagy ….jellegű, keverék vagy ismeretlen fajtájú


Látod ott a vessző a jellegű után.

Pl: Bernáthegyi jellegű, keverék vagy ismeretlen fajtájú.

2013. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!