Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ismerik el itt jobban...

Miért ismerik el itt jobban azokat a gazdikat akik panelben tartják a kutyáikat mint azokat akik kertben?

Figyelt kérdés

Még olyan kérdésnél is felmerült ez az összefeszülés a panelosok és a családi házasok között ahol ez nem is volt téma. Miért lett divat sarazni azokat akik kertben tartják a kedvencüket? Miért lett az az általánosan elterjedt nézet hogy a kerti kedvencek az egész életüket a kertben élik le, sosincsenek sétáltatva, és a gazdájukkal nincs is olyan szoros kapcsolata mintha a házban élne. Azt meg ma reggel olvastam az egyik hozzászólótól hogy ezek a szegény kutyák csak a kerítésen keresztül láthatnak másik kutyát. :O

Szerintetek igazuk van ezeknek az embereknek? Egy panellakás jobb akár egy nagytestű kutyának is mint egy családi ház kertje?


2014. jan. 10. 09:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
38%
4-es: vicces, hogy azt próbálod mondani, hogy aki a gép előtt ül épp, az lusta. Te is pont a gép előtt ülsz és nem emeled fel a segged, mert nem akarod éppen. Akkor miről is beszélsz? Egy embertől sem lehet elvárni, hogy a kutya miatt a kertben élje az életét - a kutyát érdemesebb behozni a házba, mint nekünk kiköltözni a kertbe...
2014. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
85%

Marina9: "Ez egy olyan dolog, hogy hozzászokunk a természetelleneshez és egy idő után azt kezdjük nyomni. Egy kutyát panelban tartani természetellenes. Az ő természetével ellenes, úgy értem. "

Olvass könyveket Csányi Vilmostól, ő egy hangyányit jobban ért a témához, mint te, és akkor talán megérted, hogy miért nagyon is természetes a kutyát akár a kertben, akár a lakásban tartani. Csodálatos, ahogy az elkorcsosuló társadalomról lehet siránkozni, biztosan jól esik neked, de a helyzet az, hogy ez a fránya társadalom maximum változik, de szerintem pl. ez egyáltalán nem rossz irány. Egyébként meg a normális táp jó, de én még nem hallottam hozzáértő embertől azt, hogy a jól összeállított otthon főzött házi kaja rossz lenne bármilyen kutyának is.

2014. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
91%

"A panel kutyák zöme idegbajos módon megy neki más kutyáknak"


ez nem a panel kutyákra igaz, hanem az olyan kutyákra, akik:

1. kistestűek.

2. középkorú vagy idősebb(néha gyermektelen) hölgyekhez tartoznak

3. vagy nem teljesen épp elméjű a gazda

4. és ez a legnagyobb igazság: a kutyus nincs nevelve, rosszul van szocializálva, ha már 2 méterre megközeliti egy másik akkor felkapdossák.



Ami a kertes házas kutya tartást illeti:


még mindig elterjedt az szokás, hogy a kutya az csak egy kerti "dísz" van és kész. Kevés- de hál istennek egyre több- az olyan családi házas gazdi, akinek a kutyája ismeri a kerten túli világot is, és normálisan van nevelve, foglalkozva vele.


Azonban ez falun nem nagyon volt szokás, most se az, és "hülyének" is néznik sokszor az embert ha a kertesben lévő kutyát sétáltatja..


Anyukám falun lakik, kertes házban, viszont ott a falun van az állatorvosunk, így a kutyámmal összeszoktuk kötni a kellemest a hasznossal, mikor oltásra viszem. Viszont a két pont között a távolság kb a komplett falu.. (pardon, tavaly megkapta a város címet- kacc kacc... :D) szoktak is furcsán nézni az idősek amikor az útszélén viszem pórázon a kutyámat (főleg ha még ilyen köpeny szerű kabát is van rajta mert rövidszőrű :D)

2014. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Firestorm ***** válasza:
100%

Nem attól függ,hogy melyik kutya hol él,hanem attól,hogy mennyit van vele foglalkozva és rendszeresen legyen sétáltatva illetve tanítva.

Panelban élek egy közepes testű ebbel,régebben nagytestű kutyáink is voltak pl roti vagy bullmasztiff,mindegyik jól érezte magát panelban.Naponta 4x sétáltak és az utolsó séta általában este az erdőben történt (akkoriban nem volt annyi kóbor kutya és hajléktalan ott) amikor anyu ment futni,vitte a kutyákat és 1,5 órán át futottak.Szocializáltak volt,de bármikor megvédték anyut,ha arra került a sor,nem mentek neki más kutyának,macskának,embernek,gyereknek.Nevelés és tartás kérdése.

Viszont láttam már agresszív kistestű panelos kutyákat is,ami a gazdi hibája,hiszen nem kutyaként neveli,hanem gyerekként és még a szellőtől is óvja.

Láttam kertesben élő láncra kötött agresszív kutyát,aki egy vizsla volt és volt egy pici házikója amiből a negyed teste kilógott.Láttam olyat amelyik az életben nem járt utcán,nem volt sétáltatva és nem ismert más kutyákat.

Viszont mamámék pumija kerti kutya volt úgymond,napközben nyáron és tavasszal szeretett kint lenni,de estére bement a házba,télen pedig szinte az egész napot kint töltötte,csak annyira mozdult ki,amíg elvitték sétáltatni illetve ha mentek kirándulni vele és nagyon boldog élete volt míg élt mama és papa,azóta az a kutyus 18 éves veterán,jó helyre került szintén kertesbe.

Bocs,hogy így elnyújtottam,de a lényeg,hogy lényegtelen panel vagy kertes,az számít,hogy foglalkozva,tanítva és gondoskodva legyen a kutyusról.

2014. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
22%
#11-es: nem mondom, hogy lusta, én konkrétan gép előtt dolgozom, mégis kijárok az enyémhez órákra minden nap. Csak vicces, hogy azt hozza fel érvként, hogy a kinti kutyával nem lehet együtt lenni, mikor ő a gépnél ül... érted. Bezzeg a lakáskutya az most is a lábánál fekszik. Ja, de ha a lábadnál fekszik, míg gépezel, akkor most foglalkozol vele? Mert nekem az nem "foglalkozás" meg együtt levés. Tehát a kutya akár kinn is lehetne.
2014. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
12-es kár hogy nem olvastad végig a hsz-emet. Nem panaszkodom, ez így zajlik és így normális. Nekem a ló másik oldalára való áteséssel van a bajom. Mikor egyértelmű, hogy mindkét módon lehet szerető gazdinak lenni, az egyik tábor elkezdi irtani a másikat. Mert együtt a kettő nem győzhet, valamelyik nézetnek felül kell kerekednie. Ez beteges.
2014. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
65%

Nekem kinti kutyám van, és nagyon jó kapcsolatunk van. :)

Igen, esőben, hóban vizes lesz a bundája, de amikor bemegy a házikójába, ott jól felmelegszik és hamar meg is szárad. Az pedig tévhit, hogy hogy télen nyirkos a bundája, ha épp nem veti bele magát a hóba, vagy rohangál a hóesésben ugyanolyan jó száraz marad a bundája.

Az is hülyeség, hogy aki, kint tartja a kutyáját, nem megy ki hozzá. Órákat töltök vele, játszunk, rohangál, sétálunk, tanítgatom. :)

2014. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Firestorm ***** válasza:
88%

Ha alszik a kutya akkor ne várd már el Marina,hogy felkeltse a kedves gazdi,hagy pihenjen az a kutya.

Nem értem minek kell kötekedni,ugyanúgy lehet sz.r sora kertben vagy panelban egy kutyának és fordítva is igaz.

Régen szokás volt a falukban,hogy a kutya csak van,ha lefialt akkor agyon ütötték,megfojtották a kölyköket,volt,hogy a kutya éhezett vagy kapott egy kis száraz kenyeret,koszos,mocskos,büdös és beteg volt a kutya.Ugyanezt meglehet panelban is csinálni,hogy abszolút nem foglalkoznak a kutyával tojnak bele,hogy él-e vagy hal.Volt olyan,hogy az egyik gyerek a staffiját (panelos) fél éven át a wc-ben tartotta csak azért,hogy ne romboljon a kutya.1éves korára lett szobatiszta a kutyája és természetesen teljesen szocializálatlan.

Szóval hagyjuk ezeket az ellentéteket...

2014. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Firestorm: én is ezt írtam, úgyhogy nem értem, miért olvasod a fejemre... Pontosan így gondolom én is. Úgyhogy nyugodj már meg.
2014. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
46%
Ja,mert eltüntettem a nevem a hsz-ek mellől,így nem látszik. A 9-es hsz az enyém, amiben pont ezeket írtam. Köszi a kiegészítést. :)
2014. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!