Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ismerik el itt jobban...

Miért ismerik el itt jobban azokat a gazdikat akik panelben tartják a kutyáikat mint azokat akik kertben?

Figyelt kérdés

Még olyan kérdésnél is felmerült ez az összefeszülés a panelosok és a családi házasok között ahol ez nem is volt téma. Miért lett divat sarazni azokat akik kertben tartják a kedvencüket? Miért lett az az általánosan elterjedt nézet hogy a kerti kedvencek az egész életüket a kertben élik le, sosincsenek sétáltatva, és a gazdájukkal nincs is olyan szoros kapcsolata mintha a házban élne. Azt meg ma reggel olvastam az egyik hozzászólótól hogy ezek a szegény kutyák csak a kerítésen keresztül láthatnak másik kutyát. :O

Szerintetek igazuk van ezeknek az embereknek? Egy panellakás jobb akár egy nagytestű kutyának is mint egy családi ház kertje?


2014. jan. 10. 09:16
1 2 3 4
 21/39 Firestorm ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ideges köszönöm.Csak egyből jött ez a vagdalózás,hogy most is foglalkozik-e a benti kutyájával,amíg a gép előtt ül?Felesleges ilyenbe bele menni.Itt senki senkiről nem tudhatja mennyit foglalkozik bárki is a kutyájával,szimplán elmondások alapján.
2014. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az pont egy nagyon rossz példa volt a panelkutyával való élet mellett. Megmagyaráztam, miért. Ennyi.
2014. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Firestorm ***** válasza:
46%
Ez sajnos örök civakodási pont lesz némely kertesben élő és panelban élő emberek között.Egy kutya akkor boldog,ha a gazdájával lehet,akár kertben,akár panelban,akár kinti-benti kutyusként :)
2014. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet írta már valaki...


Lehet panelban is családi házban is jól tartani egy kutyát és ugyanez igaz fordítva is!

A lényeg a foglalkozás mennyiségén és minőségén van.


Ha ezek megvannak, akkor már a kutyának jó élete van. Mondjuk nekem az a véleményem, hogy a passzívan együtt töltött idő is idő, ha azonos feltételeket biztosítanak a kutyának (foglalkozás, lemozgatás), akkor én még mindig a benti vagy családi ház esetén kinti/benti tartásra szavaznék.

Mi panelban lakunk nagytestű kutyával, le van mozgatva, otthon csak pihen. Szeretnénk családi házba költözni, ott benti vagy kinti/benti kutya lesz.

2014. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jó válaszokat kaptam, főleg azokkal értek egyet akik szerint a gazdin múlik javarészt hogy a kutya boldog lesz-e kinti vagy benti tartás esetén. Szerintem is sok függ a kutya méretén és vérmérsékletén, természetesen egy kis csivavát én sem raknék a kertbe :D

Nekünk eddig az összes kutyusunk kint lakott a kertben, az utolsó majdnem két évtizedig, az élete másik felében a téli estéket a lakásban töltötte :) Én kerti kutyás vagyok és mindig is az voltam, felépítettünk egy nagyon jó bélelt kutyaólat, 10 lépésnyire a háztól pedig hatalmas füves mezőszerűség van, amit imádunk a többi kutyással kihasználni. Plusz ez egy kertes zöldövezet, itt nem igazán viszi be senki sem a kutyáját, csak ha fagy van. Szóval én büszke vagyok, hogy annak ellenére hogy a kutyá(i)m kint laktak a kertben neki megfelelő környezetet, tanítást és szórakozást tudtam biztosítani.

És hogy mennyire gazda függő azt az alábbi (negatív) példák is mutatják:

- A barátnőméknél a husky egy ketrecben van, az ólon kívül annyi mozgástere van hogy egy kisebb kört meg tud tenni. Ő egy nagyon depis kutyus (a gazdáiknak persze fogalmuk sincs hogy miért) néha van csak kiengedve a kertbe, az utcán pedig évente egyszer jár csak mikor elviszik oltatni.

- Panelos évfolyamtársamnál németjuhász van, csak bizonyos időközönként kap inni, hogy ne kelljen mindig levinni pisilni. Sokszor panaszkodott hogy a kutya mennyire meg van kergülve.

Szerintem mindkét kutyi peches, hiába van egyik közelebb a gazdihoz. :(

2014. jan. 10. 10:41
 26/39 anonim ***** válasza:
40%

Egy panelban tartott kutyanak kötelező foglalkozni a kutyával persze ezt is lehet rosszul de a kutya legalább folyamatosan a gazda közelében lehet.

Amíg kert kutyak 90%at nem setaltatjak mert ott a kert ott tud futni ha akar.. nem egy ilyet hallani.

2014. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Firestorm ***** válasza:
100%

Ez azért mostanában eléggé változik jó irányba.

Itt a környékükön is vannak kertesek,és egyre többször látom,hogy hozzák ki a kutyát kicsit sétálni,játszanak vele kertben.

Tehát nem szabad általánosítani.

Régen a parasztok kutyákkal mentek ki nyájat őrizni,terelni.Azok a kutyák nem voltak pórázon nem támadtak állatokra egész nap a gazdival voltak és a gazdi elsődleges szempontja az volt,hogy először a kutya eszik aztán ő.Azoknak a vidéki kutyának volt a legjobb élete szerintem :)

Ez nem tudom,hogy jött ide,de jól esett leírni:)

2014. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ugyanúgy szeretni egy kertben tartottat is, el lehet vinni sétáltatni, le lehet fárasztani és nem csak hagyni, hogy "ááh, majd a kertben ő lemozgatja magát". Élő példa rá anyukámék kutyája. Kinti ugyan, de jól nevelt, kutyaiskolába járt, anyukámék alkalmazzák az ott tanultakat azóta is.


Sokan vannak, akik elhanyagolják a kertben tartott kutyáikat sajnos, ilyet is ismerek, nem egyet, nem kettőt. Rengeteget.


Elmondhatom, hogy engem mi zavar a legjobban, a kertben tartott kutyákkal kapcsolatban? Hogy nagy százalékuk nem oda való! Nem is kell, messze menni, az ismertségi körömben is akad rögtön példa erre. Pl... Télen-nyáron, hóban-fagyban kint tartott vizsla. Nem kinti-benti. Csak kinti. Sőt, kennelbe van bezárva. Vagy pl. egy beagle szuka. Nincs beengedve egy percre sem, túletetik házi koszttal, tésztát kap és hasonlók.


Sajnálom őket, hogy a gazdáik nincsenek tisztában a kutya igényeivel és kirakják őket, pedig nem állandóan lenne kint a helyük.


Egyébként azt tévhitnek tartom, hogy kirakod a kutyát, mert "há, nagy a kertünk!" és akkor ő majd a feles energiáit úgy fogja levezetni, hogy körbe körbe szalad, mivel megteheti. Nem, nem fog. FOGLALKOZNI KELL VELE. A nagy kert önmagában nem megoldás SEMMIRE.


Ez az egész nem attól függ, hogy kertes-e vagy panel. A gazdi milyenségétől.

2014. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 -Evetke- ***** válasza:
100%

Azért terjedt el, mert sok kerti kutyás úgy gondolja, hogy "elég nagy a kert." Aki panelben lakik, talán jobban késztetve érzi magát, hogy vigye a kiskutyát sétálni, meg talán jobban utána is járt dolgoknak, pl. beszerzésnél, hogy milyen kutya legyen (sok kertikutyás úgy gondolja, kertben bármi jó lesz), és miközben utánajár, sokminden mást is megtud, és így talán odafigyelőbb gazdi lesz.


Biztos van ellenpélda is, aki paneles. Erről nincs tapasztalatom.


Én kertes környéken lakom. Itt senkit nem láttam, hogy kivitte volna a kutyáját sétálni, pedig itt mindenhol van kutya. Szüleim viszik a kutyájukat ide-oda napi rendszerességgel, és én is viszem az enyémet erre-arra, kutyasuliba, meg ahova csak tudom. Szerintem itt minket néznek nemnormálisnak, hogy minek meg hova viszem már megint azt a kutyát :)

2014. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Én "panelos" gazdi vagyok. Sokáig emiatt nem is akartam kutyát. Aztán mégis lett. Nagyon jól elvan. Pedig nagytestű, nagy mozgásigényű fajta. Meg lehet oldani a lemozgatását, nekem kell több energiát belefektetnem. Tény hogy könnyebb lenne reggelente csak kinyitni az ajtót is kiengedni a kertbe aztán dobni pár labdát, vagy akár nappalra kint hagyni. Én úgy gondolom, igen jobb talán ha van kert, de lakásban is lehet boldog kiegyensúlyozott kutyát nevelni. Mint ahogy mi magunk is inkább választanánk kertes házat mint panelt, ha megtehetnénk...
2014. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!