Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ismerik el itt jobban...

Miért ismerik el itt jobban azokat a gazdikat akik panelben tartják a kutyáikat mint azokat akik kertben?

Figyelt kérdés

Még olyan kérdésnél is felmerült ez az összefeszülés a panelosok és a családi házasok között ahol ez nem is volt téma. Miért lett divat sarazni azokat akik kertben tartják a kedvencüket? Miért lett az az általánosan elterjedt nézet hogy a kerti kedvencek az egész életüket a kertben élik le, sosincsenek sétáltatva, és a gazdájukkal nincs is olyan szoros kapcsolata mintha a házban élne. Azt meg ma reggel olvastam az egyik hozzászólótól hogy ezek a szegény kutyák csak a kerítésen keresztül láthatnak másik kutyát. :O

Szerintetek igazuk van ezeknek az embereknek? Egy panellakás jobb akár egy nagytestű kutyának is mint egy családi ház kertje?


2014. jan. 10. 09:16
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes gazdi vagyok, szívem szerint bent altattam volna a kutyámat, de dupla szőre van, és szerencsétlen nem bírja a benti létet a fűtés miatt, menne ki egy fél óra után, mert melege van.

Épp ezért be is szokott jönni napjában többször (ideális egy kutyaajtó lett volna, de az az ajtó miatt nem volt megoldható), naponta megyünk sétálni, ma reggel 2,5 órát voltunk lent, elég sok kutyával találkoztunk, futkosott a réten, meg dobáltam neki a labdát.

Ha jön vendégségbe a testvéremék panelkutyája, az neki nyaralásszintű, sajnos őt nem tudják elengedni a pórázról, így legalább a kertünkben szabadon rohangálhat. Amikor ránézek testvéremék kis ölebjére (társasági kutya keverék) amint napozik a kertben a napozóágyon vagy futkározik az én kutyámmal, mindig kicsit sajnálom. És nem azért, mert nem lehetne egy panelkutyának jó élete, de azért egy kert nagyon jó tud lenni, addig is szabad levegőn van a kutya.

Összefoglalva én látom a kert előnyeit és látom a rossz példát a kerti kutyákra is (a környékünkön sok a csak kertben tartott, nem lemozgatott kutya), ugyanakkor a panelesekre is ugyanúgy vannak jó és rossz példák.

2014. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

talán az még nem lett hangsúlyozva, hogy vannak olyan panelesek is, akik ugyan leviszik a kutyát, de mennek egyet a tömb körül flexin és annyi, ők a negatív példa.

Tök mindegy, hogy hol van a kutya, úgyis a gazdin múlik.

5 hónapig volt benn velünk este a kutya, nem adott sok pluszot, mert ő szenvedett, és nem akart bejönni a kertből (melege volt a lakásban), én meg azt néztem esténként, hogy a kutya menne ki. Most karácsonykor fél napokat volt benn egyhuzamban, kevésbé fűtöttünk, meg sok volt a vendég, ennek ellenére este spurizott ki.

2014. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Bullterrierjeim vannak.Kertes házban lakunk egy kis faluban.Kutyák gyakorlatilag bármikor kimehetnek a kertbe,de nagyobbrészt itt vannak bent velünk.Ők ezt választották,de ez egy amúgyis nagyon embercentrikus fajta.

A falunkban,de az ország más falujában is legtöbb helyen azt lehet tapasztalni,hogy vagy láncon van a kutya egész életében,vagy ugyan szabadon a kertben,de a büdös életben nem viszik ki sétálni.Gyakorlatilag egyedül mi sétáltatunk minden áldott nap kutyát,ki is röhögnek érte a parasztok.Ha végigmegy az ember a falun,a kutyák hörögve,őrjöngve tépik a kerítést vagy a láncukat.Eléjük löknek minden nap valami moslékot vagy legjobb esetben 180 ft/kg árfekvésű "tápot"azt annyi.Ja meg vágáskor megkapják a tyúkbelet.Ha szaporulat van,azt szépen élve elássák,ez teljesen elfogadott.Kóbor kutyákat gyilkolják,mérgezik.

A beteg kutyát-macskát nem viszik orvoshoz.Az pénzbe kerül,olcsóbb ingyen kérni a szomszédtól másikat,ha ez megdöglik.Vittünk pl.fajtamentéshez olyan kutyát,aki 12 éves volt,évek óta nem látta állatorvos.Állítólag a tulajnak nem volt pénze.Már nem él a kutya.

Foglalkozni,játszani vele?Ugyan már!Arra lusták.Napi egyszer odalöknek neki egy-két szót,legtöbbször azt,hogy "kuss!".

Van pl.egy szomszédom,nagytestű fiatal szukája van kicsi kertben.Soha nem volt még kint sétálni,kölyök kora óta a kis udvarban van.Enni adnak neki,oltatják,nincs megkötve(ez itt már mind nagy szó),de a mozgáshiánytól ugat egész nap és éjszaka.

Tisztelet az 1-2 kivételnek,de legtöbben így tartják itt nálunk a kerti kutyákat.Ennél még a panel is sokkal jobb.

2014. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
81%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.


Azért van ez az általános hozzáállás, amit a kérdésedben leírtál, mert a lakásban tartott kutyákkal többet foglalkozik a gazda, mivel rákényszerül a sétára, és a szomszédok (és a séta) miatt a nevelésre is. ELMÉLETBEN! Azért én már futottam össze olyan gazdival, aki saját állítása szerint mind az x szobacirkálóját pelusra nevelte, és egyáltalán nem jár le velük. Meg itt is volt pl olyan kérdés, hogy "mit csináljak, a felettem lévő lakás erkélyéről csorog le a kutyapisi". Szóval azért itt is igen kemény dolgok szoktak lenni.

Ugyanakkor, a fentiekhez sokkal elvetemültebbnek kell lenni, mint ahhoz, hogy a kertben tartsuk a kutyát "díszként", ezért előbbiből kevesebb van. Arányaiban pedig több az elhanyagolt kerti eb. Ha végigmegyek a környékünkön, tucatjával látom a kerítésnél őrjöngő, szocializálatlan, le nem mozgatott energiabombákat, és az ismeretségi körömben is vannak így tartott kutyák.


Lakásban is, kertben is lehet jól kutyát tartani. A lakáskutyát többet kell sétáltatni, a kertihez viszont a séta mellett ki kell járni, sok időt kell vele kint tölteni. Szerintem lakásban a "jól tartás" könnyebb, mert a normális embert rákényszeríti a sétára, foglalkozásra - meg én jobb szeretek bekucolni a lakásba, szóval szegény kerti kutya csak sétákkor látna xD.


Szerintem az ideális az, ha valakinek van kertje, de a kutyának szabad bejárása van a házba. Erre volt már, aki azt írta, hogy túl sokat kéne úgy takarítani, de aki lakásban tart kutyát, annak is kétnaponta jó porszívózni, szóval annyira nem gáz a helyzet.


Én lakásban tartok kutyát.

2014. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
88%

Nem tudom eldönteni, hogy a kertben szabadon tartott, nem sétáltatott, alig nevelt, de magában kiegyensúlyozott kutyának, vagy a panelban agyonkényeztetett, full-stresszelt-frusztrált, a háztömböt naponta 3-szor pórázon körbesétáltatott, szintén nem nevelt kutyának van-e jobb dolga :(


A lakótelepi kutyák legnagyobb részét alig mozgatják ki...az, hogy pórázon sétálgatnak naponta 1 órát, meg esetleg a futikban kicsit elengedik bóklászni őket, ugyanolyan kevés, mint a kerti kutyáknak a "nagy kert"...de a kertben azért szabadok, tudnak magukkal mit kezdeni: jönnek-mennek-házat őriznek-ásnak-ugatnak-vadásznak :)


Ismerek nem egy mozgásigényes kutyát panelban, akiket nem mozgatnak le igazán...kis kutyákat 10 percekre hozzák ki ősztől tavaszig, vagy alomra csinálnak :(

Kertesben a környéken is van, aki a ridgebackjét széllel-bélelt kutyaházban tartotta...a házat azóta nem is látom, csak a nem sport kondijú-sovány kutyát, teleszart előkerttel :(

A két társasági kutyát kibacva "kennelbe"...pár hete hűvös estéken ruhácskában :O hátha átfagynak a vizes ruciban...

Ismerősnél kennelben voltak uszkárok (talán azok)...elpusztultak, vettek goldent. Tavaly nyáron a fiatal kutyát sétáltatták-futtatták naponta...ősz óta a kis kert kis részét lekerítették neki, séta hétvégén, hét közben esetleg pórázon fél óra...a kertet felújították, kutya ott nem lehet, szét ne rombolja újra, gyerekek nincsenek kint a sötétben, nem játszanak vele...ilyeneknek minek kutya???

Szerencsére egyre több kutyást ismerek, aki a kert ellenére ha pórázon is, de naponta sétáltatja...sokan kétszer is viszik szabadon futtatni a kert ellenére :)

Lakásokból is sokan futtatják rendesen, kirándulnak, suliznak.


Kutyám alapból kerti kutya...inkább kinti-benti :D

Nyártól késő őszig csak kint volt, mivel csupa homok volt, nem szerettem, ha bejött...egy ideig kiküldtem, aztán már be sem jött :D

Késő ősztől éjjel bent alszik kora nyárig ismét, ha nagyon hideg van vagy nyálkás-esős, akkor nappal is lehet bent, ha akar :)

2-szer sétálunk alapesetben, mostanában ez borult és a két sétát egybe vontuk sokszor...

A lakásban csak alszik akár 3 napig is semmi sétával ;)

A kertben is szeret lenni: diót zabál, házat őriz, pofázik orrvérzésig :D Jelölget, legel, vadászik, nézelődik

2014. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"A panel kutyák zöme idegbajos módon megy neki más kutyáknak, az én, illetve ismeretségi köröm kerti kutyája meg egyből játszana, de ha nincs játék, egy szóra felhagy a próbálkozással, és simán elmegy az idegen kutya mellett"


Ez butaság :D

A panelkutyák közül a kistestűekre a túlféltésből, a nagy testűekre a tudatlan gazdák miatt jellemző az agresszió...kerti kutyáknál meg a szocializáció hiánya a fő ok. Rengeteg kerti kutya támadt már ránk kapun kirohanva vagy önsétáltatva...se séta, se nevelés, se szocializáció nincs legtöbbnél

2014. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezném, miért nem hasznos a válaszom?
2014. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Firestorm ***** válasza:
100%
Off: Vannak sajnos olyan emberek,akik ész nélkül lepontozzák a másikat,szóval ne foglalkozz velük.
2014. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nekem is jelenleg lakásban tartott kutyám van. Régebben kertes házban laktam ott is bent voltak a kutyák velem.

Személy szerint szeretem a kutyáimat velem egy légtérben tartani. A lakásban tartott kutyáknak több információjuk és több titkot tudnak meg a gazdi életéről, mint a csupán a kertben tartottak.

A kerti kutya gazdája, ha hazatér /most nem térek ki arra, hogy megsétáltatja esetleg, vagy megeteti/ üdvözli a kutyáját, aztán eltűnik a házban, oda ahova ő a lábát nem teheti be. Nem látja, hogy bent mi folyik, mit csinál a gazda. Ezzel szemben a lakásban tartott kutya ezeknek a titkoknak a birtokában van. Látja mikor a gazda leveszi a kabátját, látja hova akassza, látja mit hoz haza a szatyorba, hova teszi. Látja mikor kezet mos, tudja, hogy ő is jár vécére /érzi/. Szóval ismeri a napi szokásait az embernek és ehhez igazodik is. Tehát a lakásban tartott kutya több információval rendelkezik az emberről mint a csak kint tartottak.

2014. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!