Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Apám eladta...

Adnátok tanácsot? Apám eladta a kutyám!

Figyelt kérdés

Kaptam egy ösztöndíjat, amivel Svédországba mehettem ki. Ki is használtam, és ott voltam egészen mostanáig, szeptember végétől. Na már most, van/volt egy kutyusom (egy border) akit itt kellett hagynom, tudom, hogy ezzel kalkulálnom kellett volna. De ezt a lehetőséget 18 éves fejjel vétek lett volna kihagyni, a kutya meg kibírta volna ezt a 3-4 hónapot. Oda akartam adni egy barátnőmnek, aki szintén kutyázik. Minden le volt beszélve, akkor anyám közbelépett, hogy ő szeretné, ha náluk hagynám (ha 2-3 napra mentem el, akkor mindig rájuk bíztam az ebet, öcsém futni járt vele és minden egyéb, már csak a golden kutyánk miatt, mert nagyon függnek egymáson a borderrel. EZ eddig okés. Belementem.

Csak míg én elvoltam, anyáék házassága megromlott, apám mindenben ideges volt. Idegesítette, hogy ugatnak a kutyák, hogy a border futkos az udvarban, vagy odaviszi neki a játékot és fogta egyik-napról a másikra eladta a kutyát, anyám és az én tudtom nélkül. Nem hajlandó megmondani, hogy hova. És én visszaakarom szerezni, még ha ki is kell fizetnem a tartási költségeket.


2014. jan. 24. 11:31
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Hát Facebookon nem vagyok fent, de akkor tán megkérek valakit akit fent van. Koszi!! Nemsokára indulok is a dokihoz és viszek mindent, amim van a kutyához(papírok). TK-ra nincs név írva, mert már ki volt a kutyának kérve, mikor mi elhoztuk, de a chipszám rajta van.
2014. jan. 24. 11:58
 12/46 anonim ***** válasza:
60%
Az apád a saját tulajdonát adta el. Max a tenyésztővel tudsz lépni a szerződés alapján.
2014. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
96%
Ha lesz facebookon, dobd be ide a linket, terjedjen csak.
2014. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
90%
A törzskönyvön mindenképp szerepel legalább egy tulajdonos. Elsőként a tenyésztő. Ha nem írattátok át, akkor csak ő. Így a megoldás kulcsa is ő lehet.
2014. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
97%

Eszem megáll, hogy milyen emberek vannak.....eladja a kutyát, mert idegesíti...


Őszint részvétem az apád miatt, soha ne hagyd magad, mert az egész életed meg fogja keseríteni az ilyen ember:(

2014. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
31%

Persze, és a fas°zbúkkal ezt éri el majd:

[link]


Kérdező, ezt a problémát csak te tudod megoldani. Nyilván addig kell csesztetni az apádat, amíg el nem mondja, mit csinált vele, hova adta el, vagy esetleg elaltatta-e. Szóval: kattanj le az internetről, és intézkedj, esetleg még megmentheted a kutyád.

2014. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%

Remélem ha már ilyen apád van, legalább az új gazdi segítőkész lesz a témában, ha sikerül megtalálni. Nekem két borderem van, pontosan tudom mivel járnak, de másét sem lennék soha képes csak úgy eladni, nem hogy a sajátjaimat... Hányingerem van az ilyen emberektől.

Mindenképpen hívd fel a tenyésztőt, ha lelkiismeretes ember, akkor segíteni fog amiben csak tud, illetve igen, keresd meg az állatorvost is. Akkor van leginkább szerencséd ha a gazdi neve és címe már át van írva rajta.

Az a baj, hogy jogilag nem igen támadhatod meg az új gazdát, ha nem tudtok megegyezni. Anyukáddal és a tenyésztővel dugjátok össze a fejeteket és keressetek kiskaput a szerződésen, amiért apud nem adhatta volna el (pl. a tenyésztő elővásárlási joga, avagy az hogy csak is az ő tudtával és beleegyezésével lehet túladni a kutyán, stb.). Nézzétek át alaposan a szerződést, hátha bukik valamin.

Ezen felül az új gazditól lehet kérni az új szerződést is, amivel apukád átadta neki a kutyát, mert ha ennyire nem törődöm alak, akkor lehet még szerződést sem írtak róla, gondolom számlát sem adott apud, tehát jogilag nem tudja a ti papírotokkal szemben igazolni, hogy a kutya mostmár az ő kutyája...

Ha visszakerül hozzád a kutya, akkor is legyen az az első, hogy oltási könyvben és chipen is átiratod magadra a kutyát!

2014. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy a tenyésztő szerződése nem hiszem, hogy ügyvéd segítségével készült, szóval lehet, hogy jogilag egy kalap sz*rt sem ér. Mint ahogy egyébként az örökbefogadási szerződések is tök érvénytelenek, a hivatalos forma az ajándékozási szerződés, asszem talán két tanúval, vagy ilyesmi, azzal foglalkozik a bíróság, kevesebbel nem. Ennek is utána nézni, ha esetleg jogi útra terelődik a dolog, de legjobb lenne anélkül megoldani.


Egyébként ha már átiratták a chipet, akkor a doki valószínűleg nem adhat ki adatokat csak úgy egy (jogilag) vadidegennek. Úgyhogy hacsak a doki nem vállalja a kockázatot, hogy esetleg bajba kerül, szerintem az a jobbik eset, ha nem íratták még át.

2014. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
96%
Huu..felment bennem a pumpa. Apáddal meg közölném hogy sose akarjon megöregedni mert bevágod egy öregek otthonába és azt is elfelejted hogy hol van. Szembeköpném az ilyen "embert" Attól hogy ő ideges ne a kutyán vezesse le.
2014. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
58%
Apád ugyanaz a kategória, mint akit "idegesít" a gyereksírás és a kicsit a falhoz csapja. Mit neki, ha belehal, utána meg hazudozik. Utolsó senki az ilyen, alkoholista és drogos alakok tesznek ilyet! Ne hagyd annyiban, menj és keresd meg a kutyádat! Ha más nevet adott neki az új gazdája, akkor is veled fog menni, rád fog hallgatni, mert téged ismer. Az állatok nem felejtenek.
2014. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!