Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Apám eladta...

Adnátok tanácsot? Apám eladta a kutyám!

Figyelt kérdés

Kaptam egy ösztöndíjat, amivel Svédországba mehettem ki. Ki is használtam, és ott voltam egészen mostanáig, szeptember végétől. Na már most, van/volt egy kutyusom (egy border) akit itt kellett hagynom, tudom, hogy ezzel kalkulálnom kellett volna. De ezt a lehetőséget 18 éves fejjel vétek lett volna kihagyni, a kutya meg kibírta volna ezt a 3-4 hónapot. Oda akartam adni egy barátnőmnek, aki szintén kutyázik. Minden le volt beszélve, akkor anyám közbelépett, hogy ő szeretné, ha náluk hagynám (ha 2-3 napra mentem el, akkor mindig rájuk bíztam az ebet, öcsém futni járt vele és minden egyéb, már csak a golden kutyánk miatt, mert nagyon függnek egymáson a borderrel. EZ eddig okés. Belementem.

Csak míg én elvoltam, anyáék házassága megromlott, apám mindenben ideges volt. Idegesítette, hogy ugatnak a kutyák, hogy a border futkos az udvarban, vagy odaviszi neki a játékot és fogta egyik-napról a másikra eladta a kutyát, anyám és az én tudtom nélkül. Nem hajlandó megmondani, hogy hova. És én visszaakarom szerezni, még ha ki is kell fizetnem a tartási költségeket.


2014. jan. 24. 11:31
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Még nem hajlanak rá, hogy visszaadják, de egyeztetés alatt a dolog. Én nem is hibáztatom őket, egyáltalán... itt az egészben apám a hunyó, a főhibás. Részben pedig én is, amiért hátrahagytam a kutyát és elmentem ki külföldre.
2014. jan. 30. 19:09
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Na, ha megvan a hely, akkor már minden sínen van, innentől kezdve ha minden kötél szakad, akkor akár vissza is lophatod, hiszen papíron sosem került el tőletek :)

Mondjuk szar lehetett ott hagyni, én tuti nem távoztam volna a kutya nélkül... És ez nem leszólás akar lenni, én köztudottan agresszív állat vagyok :D Remélem, belátják, hogy nálad van a helye.

2014. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én elhiszem hogy megesett a szíved a gyerekeken de próbálj meg kicsit más szemmel átértékelni a dolgot:

- tájékozatlanul vettek egy kutyát, mindenféle utánanézés nélkül

- 25 ezer forintot kifizettek, jó ti nem vagytok szaporítók, de ugyan ennyi esély lett volna rá hogy egy kutyagyáros zsebébe dugják a pénzt

- annyi nem volt bennük, hogy vásárlás után elvigyék állatorvoshoz


Nem k_csögölésből, de én 100% hogy nem hagynám ott a kutyámat ha a helyedben lennék, mert ő hozzám tartozik, én neveltem fel, az én társam és lennének kételyeim... A gyerekek pedig túl fogják tenni magukat rajta, egy hét és már valami új hóbortjuk lesz. Ez jó ötlet, hogy segítesz nekik felnevelni az esetleges új kutyát, így a tiédnek is lesz játszótársa.

Nézzetek szét a Brit pászkorkutyamentésnél: [link]

Vagy esetleg itt: [link]

2014. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény? Mi lett szegény kutyával?
2014. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Szia!

A kutyám visszakaptam, közben a szüleim is válni kezdtek és most anyuval el is költöztünk. A családnak visszafizettem a kutyáért kiadott pénzt+tartási költségeket. Kb. 2 hete befogadtak egy kölyök bordert, akit jelképes áron (oltás+chip) árultak, mert nem bírtak vele. Most rendszeresen járok is a családhoz és egész jó a viszonyunk és segítek is nekik a kutyával. :)

Szóval attól eltekintve, hogy széthullott a családom (ami amúgy már érett) és megromlott a kapcsolatom apámmal, minden jól végződött.

2014. márc. 29. 20:13
 46/46 Akiteki ***** válasza:
Legalább ennyi jó jutott. Örülök, hogy hazakerült a kutyusod.
2014. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!