Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Apám eladta...

Adnátok tanácsot? Apám eladta a kutyám!

Figyelt kérdés

Kaptam egy ösztöndíjat, amivel Svédországba mehettem ki. Ki is használtam, és ott voltam egészen mostanáig, szeptember végétől. Na már most, van/volt egy kutyusom (egy border) akit itt kellett hagynom, tudom, hogy ezzel kalkulálnom kellett volna. De ezt a lehetőséget 18 éves fejjel vétek lett volna kihagyni, a kutya meg kibírta volna ezt a 3-4 hónapot. Oda akartam adni egy barátnőmnek, aki szintén kutyázik. Minden le volt beszélve, akkor anyám közbelépett, hogy ő szeretné, ha náluk hagynám (ha 2-3 napra mentem el, akkor mindig rájuk bíztam az ebet, öcsém futni járt vele és minden egyéb, már csak a golden kutyánk miatt, mert nagyon függnek egymáson a borderrel. EZ eddig okés. Belementem.

Csak míg én elvoltam, anyáék házassága megromlott, apám mindenben ideges volt. Idegesítette, hogy ugatnak a kutyák, hogy a border futkos az udvarban, vagy odaviszi neki a játékot és fogta egyik-napról a másikra eladta a kutyát, anyám és az én tudtom nélkül. Nem hajlandó megmondani, hogy hova. És én visszaakarom szerezni, még ha ki is kell fizetnem a tartási költségeket.


2014. jan. 24. 11:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
71%

"a szerződésben benne van, hogy a tenyésztőnek kell szólni, ha kutyát meg kívánunk válni"

Ez hogy van megfogalmazva? Elővásárlási joga van rá?

Mert ha igen, akkor bár apád tulajdona volt a kutya, a tenyésztő lemondása nélkül nem adhatta volna el.

A gond, hogy gondolom adásvételit nem írtak, tehát akár le is tagadhatja az egészet és előállhat azzal, hogy a kutya elveszett.

A facebookon, kutyás fórumokon való megjelenés szerintem jó ötlet, fotóval, chipszámmal és az orvost is megkérdezném. Ha ismeritek egymást, biztos megnézi majd az adatbázist, ez nem hiszem, hogy törvénybe ütköző lenne és bajba kerülhetne tőle, hiszen nem véletlenül van hozzáférése az adatokhoz. Szóval szerintem előny, ha már átíratták, máskülönben lehet, hogy soha nem találod meg a vevőt.

2014. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Úgy adta el apád, hogy a vevő nem is kérte a TK-t?! Miféle vevő az ilyen? Valamilyen kutyaszaporító lesz, ha ez nem is érdekelte, akkor a chipet sem iratta át, mert minek az? Kocsmai részegen kötött "eladás" lehetett, néhány korsó sörért.
2014. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
91%
Ide is feltöltheted, sokan olvassák. [link]
2014. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Voltam az állatorvosnál. Nagyon segítőkész volt e téren, megnézte nekem az adatbázisban a chipszámot (mivel rajta van a TK-n), a chipszám nincs átiratva, továbbra is apám nevén szerepel a kutya. A tenyésztővel is beszéltem közben, mert sokan tanácsoltátok. Most csak annyit tud, hogy próbálkozzam az interneten való kereséssel, mert most Ausztriában van. De a hétvégén jön haza, akkor menjek el hozzá és megpróbálunk valamit kezdeni a szerződés által, hív egy ügyvédet is, mit lehetne tenni (azt hiszem a testvére jogász). Remélem ezen a pár napon már nem fog múlni a dolog. Apám annyit mondott, hogy családba adta, ahol gyerekek vannak és szeretve van a kutya, ne aggódjak (mondhatom megnyugtató) :// Anyukám és a tenyésztő is megígérte, ha megtaláljuk a személyt, akinél a kutya van és követeli a pénzt érte, akkor kisegítenek mindketten. Nagyon remélem sikerrel járunk, és köszi mindenkinek a segítséget! Ha valami alakul, felírom ide ;)
2014. jan. 24. 13:15
 25/46 anonim ***** válasza:
91%
Hol hirdette meg? Ha neten, akkor annak lehet nyoma, ha képet is töltött fel róla.
2014. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Azt mondta újságban :/
2014. jan. 24. 13:20
 27/46 Akiteki ***** válasza:
100%
Írasd oda a chipszámhoz a petvetdata-ban, hogy ellopták a kutyát. És a Te telefonszámod szerepeljen. Elvileg így a következő veszettségi oltáskor látnia kell az állatorvosnak, aki beoltja.
2014. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

bocsánat, ő nem lehet?


[link]


És tényleg elnézést, ha nem, de ezt találtam, a kutyus érdi.

2014. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is beírattam volna, hogy elveszett, keresik. Így ha bármilyen jogi vita is van, ha orvoshoz kerül a kutya a doki remélhetőleg legalább kicsit megvakarja a fejét, hogy mi is van itt.

Egyébként én is írnék egy rövid sztorit facebookra a képével, jellegzetességeit is emeld ki. (Az enyémnek pl. van egy fehér pamacs a fenekén) Ismerősök által tegyétek közzé és osszátok minél többen! Esetleg annyit még írhatnál, hogy az ország mely területén éltek, gondolom valami helyi újságban hirdette meg apud, nem hiszem hogy messzire sikerült eladni. Erre felénk mi többnyire ismerjük egymást a borderesekkel, nem sok van, szinte rögtön feltűnik, ha valamelyik kerítés mögül egy border vigyorog (amúgy is ki vagyok hegyezve rájuk). Esetleg valamiféle fajtamentők oldalára is tetethetnél ki facebookon képet, ott még több borderes akad, hátha sikerül akárcsak úgyis megtalálni, hogy valakinek feltűnik egy udvarban!

2014. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Megvan a kutya! Vagyis a család, akinél van! Apámat háát, más lehetőség nem volt, tenyésztővel és annak ügyvéd ismerősével egy blöff segítségevel sikerült, úgymond "megfenyegetni". Szerződés szerint a kutyát, először a tenyésztőnek kellett volna felajánlania. Na az ügyvéd elmondta, mivel ez nem ügyvéd és tanúk által hitelesített szerződés a bíróságon nem foglalkoznának vele. De hajlandó volt belemenni a játékba és apámnak úgy felvázolni a dolgot, hogy ebből baja lesz ha nem mondja el, hol van a kutya. Hát apám kicsit berezelt ettől, mert nem akart bírósági ügyet belőle és megadta a család telefonszámát, ahová a kutyát eladta.

Most már csak onnét kell visszaszerezni, bár eddig nem hajlandóak rá, azzal kifogásolva, hogy a gyerekeik megszerették a kutyát, de annak a TK-ja tenyésztő nevén van, a chipet meg még mindig nem iratták át, tehát hivatalosan apám nevén van. Most őt oltjuk, hogy szépen szerezze vissza a kutyát, még a pénzt is odaadjuk csak intézze el. Mert akkor bíróságra visszük (ami nem sokat érne, de neki ezt nem kell tudni). Szóval a sztori alakul, és remélem hamarosan újra a karjaim közt tudhatom a kutyát :)

2014. jan. 29. 21:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!