Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti pórázzal vagy nélküle...

Ti pórázzal vagy nélküle sétáltatjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Én most kezdem a kutyámat rászoktatni a póráz nélküli sétára.

2014. jan. 27. 15:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

A parkban, mezőn, vízparton és az erdő szélén elengedem. Mindenhol máshol pórázon van.

Ill. ha falun járunk, ahol tök csendesek az utcák, ott is.

2014. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Általában pórázon viszem el olyan helyre ahol már el lehet engedni (park, mező, erdő) de az utcánkban is el szoktam engedni hazafele, mert arra a madár sem jár. Egyébként behívható, jól nevelt kutya most 11 hónapos.
2014. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Mindig elgondolkodom rajta, hogy az emberek mit értenek behívható kutyán. Sajnos nagyon sok szánalmas gazdival találkozok, aki már azt is behívhatóságnak hívja, ha ingerszegény környezetben egy velőscsonttal be tudja hívni... persze ha a kutya elmegy csajozni, vagy verekedésbe keveredik, na akkor pont lesz...rja, mit mond neki a drágalátos gazdi!!! Nagyon kevés valóban behívható kutyát látok, és nagyon ciki helyzetekbe kerülök, amikor egy agresszívebb kutyával sétálok, és szemből rohan rá a mütyűr, felfele álló farokkal, teljesen domináns testbeszéddel, és cseszik a gazdira...
2014. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Én csak pórázzal sétáltatok!

Nem magunk miatt, kényszerből.

Debrecenben lakunk és itt sajnos nagyon sok a rettenetes gazdi és a szocializálatlan vagy kóbor kutya, az enyém meg alfa, szereti letisztázni a szabályokat.

Erdőben volt már rá példa, hogy a pórázon levő, fényvisszaverős-nyakörves kutyát majdnem kilőtte a vadász, mert az ordas nj-mat "veszélyesnek ítélte"...

Nagyerdő környékén ráadásul nem csak ezek a szocializálatlan kis nyomikutyák mennek rá rendszeresen az enyémre, de volt már példa betámadó vizslára, öreg néni rugdosódásra, kisgyerek-támadásra... tehát baromira bizonytalan egész Debrecenben a helyzet, és mindig (még ha tök egyértelmű a szitu) akkor is a nagyobb, félelmetesebb kutya a hibás. Sajnálom szegényt, hogy nem szaladgálhat mindenhol, mint a hülyébb társai, de én úgy gondolom, legalább azt megteszem a biztonsága érdekében, amit meg tudok.

2014. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

jo olvasni utolso 2t mert engem leoltottak, h nagy kutyat is el lehet zavarni, meg minden, meg h lehet csak jatszani akar...

igen mondom vszinu, csak ugy csetteg a vas lemez kapu, mikor a jatszani akaro nj nekifut, mikor meglat minket...

meg orjong szinte.

nem tudom mit csinalnek ha kijonne.

en csak porazzal, bar igy is en lennek a hibas, ha kisebb kutyaba kart tenne.

2014. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Behívható alatt azt értem, hogy első szóra (már nagyon régen nincs jutalom falat, csak dicséret, és simi) le tudom hívni biciklisről, futóról, kutyáról, más állatról vagy bármiről, futás közben is. Ha ez nem így lenne, én sem engedném csak úgy el. Más kérdés, hogyha jön valaki megszoktam fogni, mert sokan félnek tőle, pusztán a fajtája miatt.(staff)
2014. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Az én kutyám sem szent, ő is megesz bármit ami be akar jönni és nem én hozom be, sőt, egyszer a nyitott kapun keresztül berongyolt hozzánk egy vizsla, akit egy 10éves kiscsaj "sétáltatott"... csúnya közelharc volt mikor a 2 kan összefeszült...és durva állatorvosi számlákat fizettem, pedig az én nj-om parancsra enged... az nem probléma, hogy az én kezemet is varrni kellett, mert a vizsla belesz.rt nagyívben a flexit rángató kiscsajba...

Persze anyukáék fel voltak háborodva, hogy szegény kutya, meg feljelentés meg stb... és ilyen teljesen jól bizonyítható helyzetben is a nagyobb, erősebb, durvább kinézetű kutya a hunyó. Persze azon nincs sérülés, mert miért is lenne néhány karcoláson kívül más, meg parancsra enged és helyére megy... a vizsla meg azért harapott meg mert ráfogtam a nyakörvére...

Tehát szívás "rossz" kutyás környéken élni, ilyenkor megoldás a póráz

2014. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
91%

emese92, nagyon gáz, amit leírsz :O ha a kutya kintről ment be a Ti kertetekbe és a saját kutya nekimegy terület védelemből, az nem a Ti hibátok, már ha ott vagytok jelen, persze. Nyilván nem akkor van nyitva a kapu, ha nem vagytok ott :D

Behívható alatt én azt értem, hogy csak a hangjával a gazda meg tudja akadályozni, hogy a kutya bárkihez odafusson és be tudja hívni és/vagy adott helyen lefektetni. Nem feltétlen első szóra. Pl. Argi, ha ismerőst lát, hajlamos szelektíven hallani...megáll és elindul visszafele parancsra, de szokott ilyenkor megállni és ismét ismerős felé fordulni...Ha hangosabban-határozottabban szólok és közben persze megállok, azonnal jön láb mellé :D

A szomszéd fiatal német juciját is elengedem, pedig rohadtul nem behívható még első szóra, de ha jönnek szemben kutyások, nagyon jól lehet gyakorolni. Hívom magas hangon, megállok-hátrálok, biztatom, tapsolok, vagy tiltok, ha nem jönne...odajön, simi-juti, mehetsz...közelebb engedem a szemközi (nem pórázon lévő) kutyához, majd ismét hívom vissza...végül kis ül-szemkontakt után mehet szabadon :) Így tanulják meg a behívást :)

2014. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Igen, gáz, azóta kb mi vagyunk a környék "réme", mindenki fél, senki nem engedi közel a kutyáját. Pedig mi lehetnénk igazán felháborodva, de a többség dönt, tehát marad a póráz és szájkosár ha valaki véletlen elengedett kutyával jönne. Egyébként az incidens szimplán azért történt, mert sajnos a saját udvarunkra akartunk beállni kocsival... és hát ilyenkor elvileg be kéne zárni/ el kéne tüntetni a kutyát... Jelezném, kerítés sem kéne, ugyanis engedély nélkül ki sem teszi a lábát. A postást is csak ugatja, a kapu vonala előtt szaladgál ha tökig nyitva van is.

Ezekért az esetekért utálom a neveletlen gazdikat, meg mert nyilván a tudatos kutyatartó szívja meg. Nem tudom, hogy az én nagy benga, elvben veszedelmes kutyám akkor mégis miért fogadta el a 3hete érkezett kölyök dobit, miért tűri hogy a nyakát tépje, kiegye a jutifalatot a szájából...nameg a számtalan haverkutyát...

Aki meg tudja, hogy mire hogy reagál a kutyája, mert nyilván ismeri és nem azért tartja mert a táskában trendi vagy mert jajj de menőn néz ki velem ha sétálunk, az sétáltassa annak megfelelően.

A másik kedvenc szitum, ami főleg kölyökkutyásoknál jellemző (annó a spánielem egy életre antiszociális lett miatta), hogy anyuka sétáltatja a gyereket és az első szembejövő kölyökkutyára ráengedi... semmi kérdezés vagy valami, "menjél, simogasd meg ". A gyereknek meg életében nem lett elmondva hogy kell bánni egy kutyával és szétgyomrozza, neadjisten fájdalmat okoz neki. Tegnap a nj-ra engedte így rá egy anyuka a gyereket, aki mire észrevettem a kutya torkára dugta a koszos kis öklét... élmény volt megmagyarázni, hogy a kutya nem morog és nem a gyerek kezét eszi, hanem fulladozik és legyen szíves vigye már el a gyereket mert nem vagyunk sokat 6év alatti gyerekek közt és nem tudja őket hova tenni a kutya

2014. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
xD Hát igen... én is szóltam már rá anyukára, hogy "Kérem, fogja meg a gyerekét!" :D:D
2014. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!