Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti pórázzal vagy nélküle...

Ti pórázzal vagy nélküle sétáltatjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Én most kezdem a kutyámat rászoktatni a póráz nélküli sétára.

2014. jan. 27. 15:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
43%
Kedves Szilvi! Az ilyenekről beszéltem, mint te. Aki azon kísérletezik a szomszéd kutyájával, hogy vajon épp szót fogad vagy sem. A kutya miatt nem azt kívánom, hogy egyszer szedjék szét a kutyádat, de azt mindenképpen, hogy egyszer büntessenek meg érte, hisz nem csak etikátlan, amit csinálsz, hanem jogellenes is. Maradj a kutyasuliban, az való arra, hogy gyakorolj, nem a szomszéd kutyája, élete, nem a biciklis, és nem a játszadozó, rohangáló kisgyerekek. Jöhet a sok leszavazás :D
2014. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Emese: ha kocsival állok ki-be, kutyám a házában, vagy az udvarban fekszik, kapu nyitva. Ha vmi kutya bejön és összebalhéznak, nehogy már én legyek a hibás :O ha meg is van kötve esetleg, ő nem tud kimenni, de a másik bemehet...Car ez a jog :(


Utolsó válaszoló:

Ma is el volt engedve, nem idegen kutyáknál tesztelem, azoknál időben megfogom, hogy ne rohanja le őket messziről.

Igaz, hülyének néztek, mert a kutyával folyamatosan kommunikáltam, artikulálatlan hangokkal is :D Ismerős kutyáknál próbáltam, milyen messziről tiltható le, hívható be futkározó kutyáktól...későn szóltam, de nagyon kemény tiltással visszajött és nem ment oda.

Ellenben Argival való szabadon sétán, sötétben járdán utolértünk egy szabadon lévő uszkár-pumi-óriásfehérakármi közép méretű keveréket, amint Argi (kérésre ment tovább) egy vonalban ért vele, a fehérizé nekiacsarkodott, igaz fél méterrel előtte megállt. Full félelmi agresszió, de gazdi le se szarta. Na az ilyenekkel van a baj

2014. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Közvetlen ezután történ(hetet)t egy necces szitu. A hatodik megérzésem vhogy működik kutyák terén :D

Argi kocog előttem, bal oldalt átláthatatlan kerítés, a sarok után szabad zöld placc km hosszúságban, jobbra kis forgalmú út. Argi halad a sarok felé, de megmerevedett, farka fel, ezerrel fülelt balra...vmi hangokat szintén hallottam onnan, gyorsan rászóltam, ÁLLJ...pont a sarkon volt ez. Odalépek, hát a sokak által rettegett pasi ment két pittel/amstaffal...egyik gumit húzott maga után hámmal, másik csak sétált, pórázon persze. Mi a járdán, ők a füves placcon. Arginak azonnal kemény "ide", jött szépen lábnál, a két kutyával a pasi ment, de mondta, hogy ha fiú, meg kéne fogni. Mondtam, hogy 100%, hogy nem fog odamenni. Mondta, hogy reméli, mert a kutyáit nem tudja leszedni a kutyámról...és mondták már, hogy nem fog odamenni kutya, mégis odament.

Azért az gáz, hogy ha már ilyen kutyákat tart, ugyan szabályosan pórázzal sétáltat, de ha TUDJA, hogy kutyáznak a kutyái és tudja, hogy NEM TUDJA leszedni őket a másikról egy esetleges balhé során, akkor MI A FRANCÉRT NEM RAK RÁJUK SZÁJKOSARAT???

Ugyanis ha a kiszámíthatatlan, támadásra hajlamos kutyára mondjuk a jog is előírja, de ez most a kisebb érv.

Saját dolgát könnyítené meg a pasi, ha a kutyákat szocializálta volna...mondjuk amíg meg tudja tartani őket, én magasról letojom...

Volt már 2-szer is, hogy corso jellegű keverék pórázon tőlünk 15-20 méterre, pasi szól, meg kéne fogni. Szintén mondtam, millió százalék, hogy nem fog odamenni, nem hülye, hogy balhézzon...erre ő visszavág nagyzolásból: de az övé balhés...mondom pórázon van. Ő: de lehet, hogy nem tudja megtartani :O na itt mondtam mindent...barom

2014. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Gyerekek ne már!

Az ún. "harci" kutyák manapság nagyon menők 15éves kortól felfelé, csak a megfelelő intelligencia sokszor hiányzik.

Mellesleg ha én 50kilósan meg tudom fogni a 45 kilós német juhászomat, meg 4 hónap múlva mellette a dobit is, meg ÖV-n tudok nekik tartani, meg lefeszgetni őket a csibészkarról, akkor nehogymár egy fickó ne tudja ugyanezt megtenni!

2014. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

azert 1 pitet ne hasonlits nj hez huzasba, amugy abban tok igazatok van h meg kene tartania, en is meg tudom az enyemet.

amugy ha jol olvastam te vagy ti fizettetek mikor a kutya bejott hozzatok?

2014. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nem a két kutyát akarom összehasonlítani, de mondjuk 5 kilóval vagyok nehezebb... rosszabb napjain is szétrángathatna amerre csak menni akar...

Igen, én fizettem a vizsla fülének a varrását meg elég csúnyán megskalpolta szegényt az enyém. Azért fizettem ki, mert előtte fél évvel a betörő jelentett fel, mert a kutya levitte a földre és nem engedte felállni, miután átmászott a kerítésen. A karján lett egy emberes véraláfutás. Sajnos 1-1 ellen volt a helyzet, szó a szó ellen, viszont az ügyet ki kellett vizsgálni, ugyanis a "kutya emberre támadt" egy olyan mondat, amire mindenki ugrik, főleg egy munkavizsgás kutya esetében. Na mindegy, a lényeg az, hogy nem szeretném, ha ilyen idióta emberek miatt az én kutyám szívna, tehát marad a pirosbetűs figyelmeztetés a kisajtón, meg a fokozott figyelem. ..

2014. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Ugyanis ha a kiszámíthatatlan, támadásra hajlamos kutyára mondjuk a jog is előírja, de ez most a kisebb érv. "


Érdekes jogértelmezés ez... hiszen jog írja elő azt is, hogy fogd meg a kutyádat, de azt eddig nem említetted. Most akkor hogy is van ez? Mert szerintem úgy, hogy mindketten ugyanolyan hibásak vagytok, ugyanakkor Te legalább meg tudod fogni a kutyádat, ha kell...

Az jut eszembe rólatok, mint amikor az autós, aki megállás nélkül megy át a zebrákon még anyázik is, hogy a hülye gyalogos ráijesztett, amikor lelépett, habár elsőbbsége volt. Persze ha egyszer elüti, majd elgondolkodik, hogy miért csukják le, de addig marad a "hülye gyalogos" kép erősítése a fejében. Direkt nem osztottam le a szerepet a hasonlatban... Egyik kutya, másik eb... :)

2014. jan. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 zsuzsabazsa ***** válasza:
Póráz nélkül. Azért a póráz nálam van, hátha jönnek a közterületesek.
2014. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Igaz, hogy én is szabályt sértek, de a kutyám nem veszélyeztet másokat...ellenben az ő köztudottan agresszív kutyája szájkosár nélkül, fegyelmezetlenül pórázon is veszély forrás
2014. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Hát, Szilvi, én elfogult vagyok veled pozitív irányba, de attól még nem értek egyet az önkényes törvénykezőkkel.
2014. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!