Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borzasztóan el vagyok keseredv...

Borzasztóan el vagyok keseredve, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Napokban írtam ki kérdést, mert két nagy kutya elég csúnyán megtépte a shar peiemet, akinek a fején, fenekén lettek sebek, 7000 Forintomba került, de nem is ez a nagyobb baj. Nem az enyém kezdeményezte a támadást, és ennek a két kutyának nem ez az első ügye, voltak már a bíróságon is miattuk. A probléma az, hogy rendszeresen hozzák őket a parkba ahol a kutyás közösség mozog, a gazdánál még póráz sincs évek óta. Ott köröznek, a gazda nem figyel oda rájuk a kutyák több száz méteres körzetben rohangálnak. Borzasztó élmény volt ahogy megtépték a kutyámat, és akárki kérdezte mi történt vele (látható sérülései voltak) és elmeséltem a dolgot egyből mondta az illető, hogy ja az a két kutya, egyik se normális, emberre is morogtak már sokszor. Erre ma megyünk ki a parkba, játszanak a kutyák, erre ő megáll az út közepén és még oda is integet, én meg vehettem pórázra az enyémet aki persze tiszta stressz lett, nem felejtette el amit vele csináltak és hiába behívható tuti odamenne hozzájuk. Azt hittem a kutyákban nincs bosszú, de ezt a kettőt megjegyezte magának. Ez a pasas meg mintha mi se történt volna, bocsánatot se kért, orvost nem hajlandó kifizetni, UGYANÚGY LEHOZZA A NYOMORULT, AGRESSZÍV KUTYÁIT (bocsánat a kifejezésért) PÓRÁZ ÉS SZÁJKOSÁR NÉLKÜL! Most komolyan az fog menni hogy nekem kell halálfélelemben rettegve állandóan azt sasolni hol bukkanak elő? Komolyan az én kutyámat kell pórázra venni akit megharaptak és azóta is kivan, ők meg vígan rohangásznak körbe-körbe? Ott tartok hogy már sírógörcsöt kaptam, mert én ezt nem fogom bírni így csinálni, teljesen el vagyok keseredve. Van másik kan is aki most lett ivaros, ilyet szól a két kutya gazdája: "Majd jó lesz mostantól odafigyelni, mert az enyémek dominánsak és az ilyet nem tűrik!"... Szegény nő szintén retteg hogy mikor bukkannak fel, mert egy shar pei-németjuhász keverék túlélte a dolgot de amilyen sérülései lettek egy erdélyi kopó lehet ottmarad. A két kutya ivaros kan testvérpár, óriás méretű keverékek. Voltam rendőrségen, jegyzőnél, köztereseknél, a sebek lefotózva, az orvos látletetet és számlát írt, erre mindenki vonogatja a vállát hogy hát már rendőrségi ügy is volt, perelték és az se érdekelte, akkor most se fogja érdekelni őket bármit mondanak nekik. Olyan szomorú vagyok, mit tehetnék még? 3 napja úgy néz ki a séta a parkban hogy alig merem elengedni őt, ha kicsit messzebre megy már azon rettegek hogy fel ne bukkanjanak valahol, pedig előtte olyan vidáman sétálgattunk mindenfele... Azon gondolkozom hogy elköltözöm mert ezt nem fogom bírni.
2014. febr. 14. 23:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

3 hete történt velem hasonló. Egy hatalmas roti rohant oda a barátnőm 6 hónapos francia bulldogjához. Felrakta, rázta. A gazdák azt mondják másoknak a környéken, hogy megcsípte csak. Nos, 3 helyen varrták, egy heamatoma keletkezett a hátán, fertőzés, satöbbi. Először fizetni akartak, aztán nem, aztán mégis, mert mi lesz ha feljelentjük őket, aztán most megint nem, végül a felét hajlandóak kifizetni. És ezek több hetes rendszeres vizsgálatok, 60.000 ft körül. Mindennap viszik le a kutyát, nincs szájkosár. Póráz is csak addig van, amíg az úton mennek. És tudod, engedje el, mert pórázon nem fog mozogni a kutya, de rakjon rá egy k...rva szájkosarat.


Amikor mi érdeklődtünk, hogy mit lehet tenni, azt mondták, a Lehet úti állatkórháznál van egy jegyző, ő foglalkozik ilyenekkel. Tanúkkal együtt kell menni, elmondani mi történt, majd a rendőrségre is. A környéken mindenkinek elmondani, tudjanak róla, beszéljenek róla. A boltban, a postán, a pékségben, mindenhol. Hidd el, lesz olyan, mint a négyes, aki majd akkor arra sétálgat, nagyobb, erősebb kutyával, és észreveszi magát az ilyen ember. Az ilyenek tudják jól, hogy most baj van, csak amíg nincs egy nagyobb aki a falhoz csapkodja őket, nem fognak változni. Azt tudom tanácsolni, hogy tegyél meg mindent amit lehet, ne hagyd annyiban. Kötelezhetik az ivartalanítástól kezdve, a kutyasuliig, az altatásig, bármire. Pénzbírság, satöbbi.

2014. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
felrakta=felkapta....
2014. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!