Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megint volt egy cikk, hogy...

Megint volt egy cikk, hogy családi kedvenc megölte az újszülöttet. Vélemények?

Figyelt kérdés
A kutya állítólag mindent eltűrt a család nagyobb gyerekétől, sosem volt támadó. A kicsit mégis megölte. Mi válthatja ki ezt a kutyából?? Van előjel?
2014. febr. 19. 19:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%
Most ahogy elolvastam a cikket, egyáltalán nem biztos, hogy a kutya ölte meg. Lehet, hogy a maga módján próbált segíteni pl. a fulladozó csecsemőn, ahogy egy kölyökkel tette volna, egyre erősebben, mert nem hatott, nem lenne egyedi eset. De ugye eleve nem szabadott volna egyedül hagyni őket, hülyék az emberek, na. Csak az a baj, hogy aztán a gyerek meg a kutya szívja meg az egészet.
2014. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként simán lehet, hogy a kisgyerek meghalt (ahogy a cikkben is írják), és adott esetben a kutya segíteni akart rajta (pl. meg akarta fogni). Mennyi időre hagyhatta egyedül a gyereket és hol?? Miért mehetnek be a kutyák a gyerekszobába?

(Mondjuk az nekem gyanús, h ilyen kisgyerekes sztorit én eddig kb csak malamuttal hallottam)

2014. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

MOndjuk a nagy nálunk is nyúzza a kutyád...bunyóznak, de pl. a kutya ágyába ha elvonul az "szent" hely...

sokszor megszaglássza a kicsit a kezemben

egyébként állatorvos is azt csinál vele amit akar, szinte le se kell fogni

mondjuk sose volt bántva, szerintem fel sem merül benne, hogy bármi ellen tiltakozzon, hogy rosszat akarunk

2014. febr. 19. 21:04
 14/35 anonim ***** válasza:
85%
(megjegyzendő utolsó előtti h a másik malamutos történetben sem széttépte vagy megharapta a kutya a csecsemőt, hanem "agyon rázta")
2014. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
a gyerek szempontjából mindegy, hogy halálra rázzák, vagy harapják
2014. febr. 20. 07:35
 16/35 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
Adott egy olyan fajta kutya, amelyik nem való mindenkinek.. az előző gazdája el akarta pusztítani, ami gondolom azt jelentette, hogy nem tudja kézben tartani a kutyát, nem elégítette ki az igényeit, kinézet alapján választott...és nem bírt vele. Egy család örökbe fogadta...és 2 hét után ráengedte a gyerekeket, hogy nyúzzák... ha azt írja a cikk, hogy birka türelme volt a kutyának...vagyis... folyamatosan stresszelték a gyerekek. Nem volt ideje beilleszkedni, megismerni az új falkát... Kettesben hagyták egy kisgyerekkel...amit tapasztalt kutyások sem tesznek meg. Valószínüleg a család nem tudta kezelni a kutyát, fogalmuk sem volt, hogy hogyan mutatunk be egy kisgyereket egy kutyának....rögtön terrorizálták. Hogy pontosan mi történt, azt nem lehet tudni, a cikk nem ír arról, hogy a gyermek miben is halt meg, hogy esetleg fuldoklott...és a kutya csak segíteni akart... nem beszélve arról, hogy minden sajtócikk szenzációhajhász, és túlzó... de mindenkép többszörös emberi mulasztás van a dologban.
2014. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
50%
Vagy csak a néhány napja ott levő csecsemőt zsákmánynak nézte.Van ez így,egy nyöszörgő hangú valami simán kiválthatta belőle,sajnos.De a szűlők nem nagyon ismerhették a fajtát.Teljesen biztonságos kutya,meg nincs.Legalábbis annyira,hogy ész nėlkül nyūzzák,vagy egyedül hagyják egy picivel.
2014. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
78%
Éppen lehetnek jelei is,csak ezt sokszor rosszul értelmezik a gazdik.A szomszédomban volt egy goldi,akit annyira de annyira lehetett nyúzni a szülők szerint,hogy az sem volt probléma,hogy a gyerek folyton a szájába nyúlkált,meg a pofáját rángatta.Amikor pedig a földre nyomta a kutya a gyereket,szerintük csak játszott vele.Kíváncsian vártam,mikor únja meg a kutya és kap oda a gyereknek.Szerencsére tovább passzolták,mert rág meg szétkakálja a kertet,de előtte még egy fél évet bezárva töltött egy kennelbe.
2014. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

én attól "félek", hogy mi lesz, ha megindul a pici

mégis egy 50 kilós kutya

a nagy fiamat imádja, de vele nőtt fel

eleinte kivonult, ha nyöszörögni kezdett a baba, most már nem reagál az ilyenekre sehogy...néha jön szaglászni és csóvál közben

2014. febr. 20. 11:49
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a videó, amit a többiek említettek a rotiról, aki birkamód tűr, és nincs semmi jele annak, hogy valami gond lesz:

[link]

Ezer jel van.


Az meg alap, hogy kutyát nem hagyunk kettesben csecsemővel, mert baj lehet belőle. Csodálkozom, hogy hol volt az anya ezalatt, mert gondolom a csecsemő sem néma csendben tűrte, hogy széttépjék. Egyértelműen szülői felelőtlenség történt itt is.

Nekünk nyuszink van, aki ráugrik a kutya hátára, a lába alatt tekereg evés közben, semmi olyan jelet nem láttam soha, egyszer sem, ami alapján azt gondolhatnám, hogy a kutya veszélyes lenne a nyuszira. Ennek ellenére ha szabadon van a nyúl, akkor mindig ott vagyok és figyelek, mert tisztában vagyok azzal, hogy egy zsákmányállat és egy ragadozó van együtt. Nem engedem, hogy ezek ketten elmenjenek szem elől, hanem visszahívom a kutyát a közelembe mindig, mert tudom, hogy egy pillanat alatt megvan a baj.

Ha meg mással vagyok elfoglalva, és nem tudok figyelni, külön zárom őket.


Szóval őszintén kíváncsi lennék, hogy anyuka akinek a felelőssége a gyerek és a kutya is, hol a csudában volt miközben ez történt.

2014. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!