Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár a kutyatartás? Jó...

Mivel jár a kutyatartás? Jó gazdik lennénk?

Figyelt kérdés

Hamarosan kertes házba fogunk költözni, és arra gondoltunk, tarthatnánk 1 (vagy akár 2) kutyát. Amiben biztosak vagyunk, hogy menhelyről hoznánk ki, mindenképpen ivartalanított kutyust, és lehetőleg még kölyök legyen.

Nagy kert lesz, kinti kutya lenne, a férjem csinálna neki kutyaházat.

Havi 10 ezer forintot tudnánk rá szánni. Járnánk vele sétálni, napi 1-2 óra vele való foglalkozás mindenképpen belefér az időnkbe. És mivel van egy 4 éves fiúnk, és imádja a kutyákat, azt hiszem ő is sokat játszana vele.

Ez elegendő törődés egy kutyának? Esetleg tudnátok oldalakat ajánlani, vagy feltétlenül kutyaiskola szükséges, hogy megfelelő nevelésben is részesüljön?

Minden tanács jól jön. :)


2014. febr. 21. 11:11
1 2 3
 1/21 Firestorm ***** válasza:
100%

Kutyasuli nem feltétlen szükséges,ha nem egy makacs keveréket választotok,de abban segíteni fognak az ott dolgozók.Mindenképpen közepes/nagytestű kutya legyen amelyiknek hosszú a szőre,mert azok bírják a kinti tartást.

Viszont havi 10 ezerből nem fog kijönni a kaja 2 kutyára főleg,ha nagytestű.Viszont az oltási program többe van,mint 10 ezer,plusz az alap felszerelések számára a kezdéshez.


[link]


[link]

2014. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ha menhelyről akartok örökbe fogadni, akkor mondjátok, hogy olyan kutyát kerestek, akinek alacsony az energia szintje, és lehetőleg minél fiatalabb legyen.

Ha egy lustább kutyát veszte magatokhoz, akkor elég lesz a napi 2 óra.

Ha egy pörgős energiabombát, akkor meg édeskevés.

Ha nagyon kezdők vagytok, akkor mindenképp ajánlom a kutyasulit mivel a tévhittel ellentétben nem a kutyát, hanem a gazdit tanítják.

Ha tapasztalt gazdi vagy, és megvan a lehetőség ,hogy kutyasuli nélkül is tudd szocializálni a kicsit akkor nem feltétlen szükséges, de ha ezek nem igazak rád akkor ajánlott (nem kötelező).

2014. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
4%
Napi 1-2 óra édes kevés. De már az is több mint némely személy rá szán. Mindenképp kistestűt ajánlok. Havi 10 000 egyenlő a semmivel, ha csak nem tesco-s olcsó kajával akarod etetni, hogy aztán 8 évesen rákot kapjon és megdögöljön. Emellett egy menhelyi, keverék kutyának orvosi elátásra is lehet szüksége bőven és meghaladshassa havi 10 ezret az biztos. Ezen kívül táp kiegészítők, felszerelés, kutyasuli sem ártana de az nem kötelező. Sok minden szóba jöhet. Én két fajta tiszta kutyára csak eddig rá költöttem minimum 1000 Euro-t. De nem is úgy bánok velük mint a többség.
2014. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Teljesen kezdők vagyunk :)

Akkor szűkítsük: marad egy kistestű, közepesen energikus kutyus. Mennyibe kerül átlagosan a tartása? Spórolós fajta vagyok, én is tudok neki készíteni ételt, vagy mindenképpen teljes egészében bolti kutyaeledel szükséges? A gyógyszerek, oltások éves szinten van, vagy vannak havi kiadások is?

2014. febr. 21. 11:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A havi 10 000 szerintem teljesen rendben van, sőt, de én elkülönítenék egy kis pénzt a kezdetekre, orvosi vizsgálatra stb.

Szerintem jó gazdik lennétek ezek alapján:) Arra figyeljetek, hogy a menhelyen mondjátok el, hogy még nem volt kutyátok (ja és egyszerre egy kutya éppen elég gond), és lehetőleg olyan kölyköt szeretnétek, ami vélhetően nem lesz túl aktív (napi 1-2 óra közepes, vagy alacsony mozgásigényű kutyának ideális). Ha találtok valami helyes kis kölyköt, nyugodtan töltsétek fel ide a képet, segítünk megmondani, hogy milyen fajták lehetnek benne, és hogy várhatóan milyen természetű lesz. A kutyasuli nem kötelező, de nagyon szórakoztató:) Plusz nagy segítség lehet pl. tinikor vagy ivarérés környékén. Az egész családnak jó program, új barátságok születhetnek belőle, kutyával is szórakoztatóbb lesz az élet, új módon játszhattok vele (pl. fizbi, agility, flyball).

Szóval én ajánlom:)

2014. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Firestorm ***** válasza:

"Emellett egy menhelyi, keverék kutyának orvosi elátásra is lehet szüksége bőven "


Ha nem szaporítós a kutya akkor miért is lenne igényesebb az orvosra?A keverékek,amik több generációsok jóval szívósabbak,mint a legtöbb kutya.

Csak 1-2 példa mamámék puli-pumi keveréke 18 éves jelenleg.Akkor ismerősöm kutyája kopó-vizsla,németjuci meg az isten tudja milyen keverék volt 20 évig élt erőben egészségben-menhelyről örökbefogadott.

2014. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%

Csak azért mert kertes házba költöztök ne vegyél kutyát. Kerti dísznek jó valami piacon kapható kerti törpe is. Arra ne alapozz, hogy a kisfiadat sokáig érdekelni fogja a kutya. A gyerekeknek csak addig érdekes, amíg újdonság. (Saját tapasztalat, húgom két kutyát is kapott, csak hogy "játéknak". Le se ...)

Tescos vacakkal ne etesd tényleg mert az csak fűrészpor. Szerintem a kicsi kutyák néha pörgősebbek mint a nagyok. Óriások között viszont vannak amelyek egész nap lazulnak.

2014. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Mire kézhez kapod a kutyát a veszetségen kívül talán minden oltása meg lesz. Azt csak évente kell ismételni. Házi koszt nem jó 1: Méreg egyes étel a kutyának, 2: nem kapja meg a megfelelő vitaminokat ( úgy ahogy az ember sem ). Nem olcsó mulatság.
2014. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Amúgy főzhetsz a kutyának, nagyon fogja értékelni, és szerintem olcsóbban is kijöttök:)

Az elején ( első egy év) vannak a nagyobb költségek, ezek várhatóan:

az oltások árai (összesen olyan 20 000, mi ennyit fizettünk)

chip ára (3500-5000)

kezdőszett (nyakörv, spot-on, bolha elleni nyakörv, póráz): 10-15 000

Ivartalanítás : 10-15 000

De ezek nagyon eltérnek, attól függően, hogy milyen mínőségűt vesztek pl nálunk spot-on és kullancs elleni nyakörv is kerül a kutyára, ami nagy tételben egyszeri nagy költség (spot on 6000 3 hónapra, 8000 a nyakörv 7 hónapra), meg ugye a vidéki állatorvosok kevesebbet kérnek.

2014. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

a főzés nem egyenlő házikoszt, én pl. főzöm a husit, rizst, zöldséget a kutyának

ne bátortalanítsuk el már a kérdezőt, bárcsak minden gazdijelöltnek ilyen hozzáállása lenne

bárcsak minden menhelyi kutya legalább egy ilyen családhoz kerülne

2014. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!