Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár a kutyatartás? Jó...

Mivel jár a kutyatartás? Jó gazdik lennénk?

Figyelt kérdés

Hamarosan kertes házba fogunk költözni, és arra gondoltunk, tarthatnánk 1 (vagy akár 2) kutyát. Amiben biztosak vagyunk, hogy menhelyről hoznánk ki, mindenképpen ivartalanított kutyust, és lehetőleg még kölyök legyen.

Nagy kert lesz, kinti kutya lenne, a férjem csinálna neki kutyaházat.

Havi 10 ezer forintot tudnánk rá szánni. Járnánk vele sétálni, napi 1-2 óra vele való foglalkozás mindenképpen belefér az időnkbe. És mivel van egy 4 éves fiúnk, és imádja a kutyákat, azt hiszem ő is sokat játszana vele.

Ez elegendő törődés egy kutyának? Esetleg tudnátok oldalakat ajánlani, vagy feltétlenül kutyaiskola szükséges, hogy megfelelő nevelésben is részesüljön?

Minden tanács jól jön. :)


2014. febr. 21. 11:11
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Szia, én mindenféleképpen kicsi vagy közepes testűt választanék, 1-2 óra aktív foglalkozás úgy hogy sétáltok játszotok vele, kint vagytok vele és mozog elég. Én személy szerint ajánlom a benti tartást legalább éjszakára, nálunk is így jött volna a kutya hogy kinti lesz, aztán jött a csak éjszakára marad bent, aztán jó lehet bent nappal is ha akar, de csak a fölszinten majd az egész házba jöhetett, egy kis testű energia bomba egyébként. Elég rá napi 1-2 óra ha az aktív. Nálunk ma már van egy másik nagytestű is, ő is kinti benti (dobermann). Én sose vittem kutyasuliba első kutyát sem de nálunk volt rokon aki segített, és mi nem juti falatoztunk amit kutya suliban csinálnak. Így mi nem jártunk meg más úton indultunk el. Teljesen kezdőként segítség nélkül érdemes elmenni. A gyereknél mindenféleképpen figyelj főleg az elején hogy ne legyen sok a kutyának, ne legyen vele frontális mert a gyerekeknél előfordul. Biztosítsatok neki olyan helyet ha kinti ha benti ahova elvonulhat és ott nem piszkálja senki. Sétálni mindenféleképpen szükséges. Illetve hetente vagy két hetente egy a szokásostól eltérő helyre menni egy nagyobb sétára. Ajánlani tudom még hogy mikor sétáltok közben ha füves területen mentek vagy határan néha megállni és játszani egyet vagy dolgozni így semleges területen, nagyon fejleszti azt hogy a kutya séta közben figyeljen rátok. Ha sétán csináltok néhány feladatot fontos hogy rövid legyen, elég 2-3 feladat is majd kiengedni a feladatból, és zárni például egy közös futással. Én tudom ajánlani kajának a tápot, mi nagy kiszerelésben szoktunk venni kb 10 kg-s halas rizseset anno amikor csak a kistestű kutyánk volt (kb 7 kg súly) akkor kicsit kevesebb mint egy évig ette ezt a nagyot. Most így árat hirtelen nem tudok mondani de annyira vészesen nem volt drága és jó minőségű volt, rögtön kifényesedett tőle a szőre és jó erőben volt. Póráz nyakörv feltétlenül, kocsiba illetve én szoktam sétához is használni hámot. Pórázból egy 2 méterest ajánlok elsőre, hosszú pórázból pedig 5-10 méterest, bár a 10 méterest kezdőként nehezebb kezelni. Játékokból érdemes beszerezni labdát, illetve egy huzi-vonis játékot. Játéknál hogy ha azt szeretnétek hogy eresszen és oda adja akkor amikor eldobjátok neki adott esetben a labdát ne vegyétek el erővel (egy idő után félteni fogja), csak üljetek le mellé bíztassátok vakarjátok, amikor már nyugodt akkor próbáljatok hozzá-hozzá nyúlni a játékhoz az adott parancsszót ismételgetve és dicsérni. Türelem kell hozzá de hamarabb fogja oda adni, én ezt anno elrontottam, most már sokkal nehezebb dolgom van. Huzi-vonisnál amikor ráfogott akkor lehet húzni de a végén a kutya nyerjen, és ne azt érezze hogy átengedted neki hanem hogy ő megszerezte, ettől több önbizalma lesz. Játékokból nem mindegyik kutya szeret mindennel játszani. Fontos hogy ne hagyjatok előtte játékot, pont ezért nagy érték számára a játék és ezért erősíti a kapcsolatot a kutyával mert akkor kerül elő amikor a gazdi is ott van és együtt játszotok. Illetve ha előtte marad és szétrágja sok kutya lenyeli a darabkákat, ami bélelzáródást okozhat. Legyetek mindig következetesek, ha egyszer megengedtek valamit az onastól kezdve legalizálódott a kutya számára. Szerintem ha összeségébe nézem a havi 10000 Ft elég, de nem ilyen egyenletesen, néha több, viszont van hogy szinte alig van költség. Elsőre mindenféleképpen egy kutya.
2023. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!