Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár a kutyatartás? Jó...

Mivel jár a kutyatartás? Jó gazdik lennénk?

Figyelt kérdés

Hamarosan kertes házba fogunk költözni, és arra gondoltunk, tarthatnánk 1 (vagy akár 2) kutyát. Amiben biztosak vagyunk, hogy menhelyről hoznánk ki, mindenképpen ivartalanított kutyust, és lehetőleg még kölyök legyen.

Nagy kert lesz, kinti kutya lenne, a férjem csinálna neki kutyaházat.

Havi 10 ezer forintot tudnánk rá szánni. Járnánk vele sétálni, napi 1-2 óra vele való foglalkozás mindenképpen belefér az időnkbe. És mivel van egy 4 éves fiúnk, és imádja a kutyákat, azt hiszem ő is sokat játszana vele.

Ez elegendő törődés egy kutyának? Esetleg tudnátok oldalakat ajánlani, vagy feltétlenül kutyaiskola szükséges, hogy megfelelő nevelésben is részesüljön?

Minden tanács jól jön. :)


2014. febr. 21. 11:11
1 2 3
 11/21 Firestorm ***** válasza:

Kistestűnek nem ajánlott a kinti tartás!

Főzni főzhetsz Te is neki pl rizs nyers csirkehús-marha-egyéb szárnyasok,vadhúsok zöldségekkel,rizs-csirkefarhát-csirkemellcsont-csirkenyak-egyéb szárnyas dolgok és zöldségek.Rizs-főtt sertéshús-zöldségek.


Az étrendben,ha nyerssel akarod etetni akkor is ajánlott időnként rizzsel elkeverni és zöldségeket hozzáadni.

Nyersen a SERTÉST szigorúan tilos adni a kutyáknak!

Szárnyasokból nem szabad olyan csontot adni,ami szilánkosra törik pl:combcsont,szárny.

Nyersen adható a kutyának fogtisztítás gyanánt,marhacsont nyersen vagy füstölve,sertéscsont főve vagy füstölve.


Az oltás: Kölyök kutyának!

[link]


Felnőtt kutyának évente kell a veszettség elleni oltás ami 5 ezer forint körül van,plusz érdemes egy kombinált oltást is beadatni.

Ugye chipeltetni is kell,bár menhelyen be vannak chippelve a kutyák és az oltási programot is elkezdik,így olcsóbban megússzátok,hiszen 5-10 ezer forintot adtok a menhelynek és kész.Jóval drágább lenne az egész,ha nem menhelyről hoznátok a kutyát.

Féreghajtani is kell a kutyákat 3 havonta az kb 200-400 ftig terjed,viszont súly szerint van a tabletta.

2014. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én sem házikosztra gondoltam, hanem külön csak a kutyának főzni olyat, ami neki való. Magunknak is én főzök, és tudatosan, alaposan utánanézek annak, hogy mit, hol vásárolok, igyekszem adalékanyag, színezék mentes élelmet vásárolni. A Tescot messzire kerülöm, nemhogy kutyának, még magunknak sem vásárolok ott semmit, sőt, egyik multiban sem.. De nagyon eltértem a témától :) Szóval: nem néztem még alaposan mindennek utána, megmondom őszintén, mert annyi, de annyi fórum, oldal van, és már nem láttam a fától az erdőt, azért gondoltam, hogy itt kérdezek! :) Még várat magára a dolog egy-két hónapot minimum, sőt, inkább május, június, mire aktuálissá válik, de úgy gondoltam, időben elkezdek utánanézni, hogy legyen időnk dönteni. :)
2014. febr. 21. 11:40
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne bátortalanítsanak el az itt hozzászólók, tényleg, értelmes, felelősségteljes gazdiknak tűntök, szerintem jól fog járni veletek a kutya:)Szerintem érdemes már most kutyusokat nézegetni akár ideiglenes befogadóknál, ők jobban ismerik a kutyákat, tisztában vannak nagyjából a természetükkel, mozgásigénnyel. Nézegethettek fajtákat is, hogy milyen keverékek vannak előnyben:)

(van több lista is a neten az első kutyának való ideális fajtákról, én velük kezdeném)

Mindent olvass el, azután összeáll majd egy kép a fejedben, ugyanakkor szerintem legjobb ösztönből kutyát nevelni:)

2014. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lebeszélő és bátorító kérdéseket egyaránt!

Még ami eszembe jutott: szuka vagy kan? Vagy mindegy?

A táplálék összetétele fajtánként változó? Kb. mennyi része a hús?

2014. febr. 21. 11:54
 15/21 Firestorm ***** válasza:
100%

A szukák kevésbé dominánsak,de mindenképpen ajánlom az ivartalanítást :)

[link]


De erről majd az okosabbak írnak,mert én sajnos nem tudom mit hogyan kell elosztani,de sokan vannak itt akik BARF-oznak és a kutyusuknak nagyon jót tesz! :)


Én főzök a kutyára,közepes testű napi fél/illetve kicsit kevesebb rizs és 3 db farhát-zöldségekkel,illetve van mikor ugyanennyi rizs-zöldségek illetve nyers csirkemáj kb fél kg vagy főzve adom neki,illetve vonatkozik ez a többi belsőségekre is,sima húsból kevesebbet kap olyan 40 dekát.

Az enyém mivel felnőtt kutya napi 1x eszik az esti séta után.


Ja igen arra figyeljetek nagyon,hogy séta,játék vagy egyéb aktív tevékenység előtt ne adjatok enni neki.Csak séta-játék után,hiszen gyomorcsavarodást is kaphat a kutyus.

2014. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy a nem, főleg ha ivartalanítjátok.

Eddig két kan kutyám volt, mindkettő domináns, de szukával is így jártam volna:)

2014. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos vagyok benne, hogy a kérdezőnél jó helye lesz a kutyusnak! ;)
2014. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jó gazdik lennétek, ebben biztos vagyok :)

Nekem csak egy dolog böki a szemem, h kinti kutya lévén napi 1-2 óra foglalkozás lenne, 22-23 órát pedig várna rátok. Ez így unalmas lenne neki, én javasolnám, h kinti-benti kutyus legyen. A passzívan együtt töltött idő is sokkal jobb, mintha egyedül lenne az udvaron a nap jelentős részében. Egyébként is azt szokták javasolni, h min. fél éves koráig bent legyen a házban.

2014. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Többiek már mindent elmondtak, meg nyilván, ha meglesz a kutyátok menet közben sok kérdés merül még fel, amit akkor is feltehetsz.

Én csak egy dolgot fűznék hozzá. Mivel nincs még kutyás tapasztalatotok nyilván ezért gondolkodtok kölyökben. A legtöbb ember azt hiszi a kölyköt még úgy formálja, ahogy ő szeretné, a felnőtt kutya már nem tanítható, nem szokja meg az új helyet, gazdit stb. Én viszont a helyetekben biztos egy (fiatal) felnőtt kutyát vinnék haza. Annak már van egy kialakult jelleme, biztos nem okoz majd csalódást. Ha menhelyről vagy ideiglenes befogadótól viszitek el pontos jellemzést tudnak adni a kutyáról. Kölyöknél (főleg suli nélkül kezdő gazdiként) könnyen "félre" nevelhetitek, egyáltalán nem biztos, hogy egy "tökéletes" családi kedvenc válik belőle.

2014. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Elég sok mindent leírtak már.

Lényeg: mindenképpen mondjátok el a menhelyen, hogy kinti és gyerekbarát kutyát szeretnétek!

Kajának vagy JÓ minőségű tápot vegyetek (chappit, dog-chowt, pedigreet, darlingot és társait felejtsétek el!!!), vagy BARF szerint, nyersen etessetek. Keressetek rá a "BARF étrend"-re.

Havi 10.000 bőven jó nagy testű kutyának :)

Tényleg hanyagoljátok a kölyökkutyát szerintem is, egy 1 év körüli, már nagyjából kifejlődött temperamentumú kutya lenne tökéletes választás számotokra.

Legalább a beszokás idején hadd mehessen be a kutya legalább előszobába v. konyhába, hogy megismerje a családot és szocializálódjon hozzátok

2014. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!