Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem tartjátok igénytelennek...

Ti nem tartjátok igénytelennek azt, aki a lakásban tartja a kutyáját, és felengedi a kanapéra/fotelra és tiszta sző a bútor? És akkor mondják, hogy ülj le!

Figyelt kérdés

Mit csináljak ilyenkor? Kiráz a hideg, hogy tiszta szőr lesz a pólóm, pulcsim, és szedhetem le a szőrszálakat!


Mondjam meg, hogy "én nem ülök oda ahova a kutya szokott!"?


Legalább porszívóznák le naponta!


Elég igénytelenség nem?


2014. márc. 4. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően nem lenne gond ezzel a kérdéssel, ha nem ilyen provokatív és bunkó hangnemben lenne megfogalmazva. Mint kutyás, én tiszteletben tartom azt, akinek nincs kutyája, vagy esetleg nem szereti a kutyákat, fél tőlük, undorodik a kutya szőrtől, bármi. Oké, van ilyen is, de ezt meg lehet mondani normálisan nem pedig úgy, hogy igénytelennek nevezel mindenkit, aki lakásban tart állatot. Kikérem magamnak, mert nekem is van kutyám a lakásban, de normálisan takarítok, nincs szőr sem a kanapén, sem a tányérban, sem a ruhámon. Nekem az az érzésem, hogy ezzel a kérdéssel sokkal inkább az a szándékod, hogy felhúzd a kutyásokat, mert ahogy végig olvastam, hiába tanácsoltak neked bármit te folyton csak a magadét hajtod, vagy rosszul látom és inkább a felfogásoddal vagy a szövegértéseddel van a gond?
2014. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
96%

Hát figyeljetek... Nekem párom mikor összekerültünk ilyen steril volt 2 macskával... hamar megszokta, hogy itt bizony szőr kerül a ruhájára... Tudomásul vette, hogy a cica meg a kutya volt előbb. Nem hagyja, hogy a nj dörgölőzzön hozzá, nem viszi sétálni. A hívatlanul beállító barátoknak elmondtam, hogy ez van. Hiába porszívózok naponta, itt bizony van szőr. Én allergiás vagyok, de kibírom. Akkor nyilván más is kibírja.

Mivel ebben a házban én voltam az utolsó kisgyerek 10en évvel ezelőtt, nem gyerekbarát, ezért nem hoznak ide kisgyereket, én meg nem viszem máshoz az állatkáimat. Nem mellesleg az én kis falkám itthon van, a vendég meg vendég. Ha másnál vagyok, én sem őrjöngök, meg nem szólom meg, ha a gyerek végig borítja a szőnyegen az üdítőt, nem sír a szám, ha a kis fikás vagy csokis ragacsos mancsaival taperol mindent... Az ő gyereke, az ő háza, viszont akkor talán jogom van elvárni, hogy senki ne nyekeregjen, hogy nálam gyerek helyett (egyelőre) kutya meg cica alszik a kanapén ( meg a cica velem), néha bizony a hosszú hajszálaim mellett a földön cica vagy kutyaszőr van, stb.

Akinek ezt nem veszi be a gyomra, azt én nem látom szívesen. Ez van, bunkó vagyok...

2014. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
82%
"Ne haragudj kicsit zavar a kutyaszőr,átülhetnék egy másik székre?"
2014. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:

"És ha én szőrösnek akarom, akkor hadd legyen az"

NA itt a gond! Ez a DIREKT legyen már szőrős a kanapé amire ültetek másokat, ha nem tetszik, lehet hazamenni!


Na Igénytelen itt kicsoda? :D

2014. márc. 4. 14:20
 55/75 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem igénytelenség. Viszont én nem engedem meg a kutyának, hogy a kanapéra, vagy az ágyra feküdjön. Szerintem ez nevelés kérdése. Bár imádom az állatokat, én sem örülök, ha az utcai ruhám tiszta szőr lesz.
2014. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
78%
Na jó, elegem van már belőled.. de tényleg. Úgy látom simán csak unatkozol és jöttél kötekedni. Mehetsz is, amerről jöttél, vedd úgy, hogy csupa szőr a gyakori... Szia!
2014. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
68%

De nem érted. Ha én azt AKAROM A SAJÁT OTTHONOMBAN, h szőrös legyen, akkor miért is nem lehet? Vagy ha azt akarom, h a könyvek fordítva legyenek, akkor miért is nem lehet? Mert neked nem tetszik? És ki vagy te? Vendég, vagy tulajdonos? Neked kell, hogy megfeleljen az igényeidnek a lakás, vagy a tulajnak?


Amúgy bőrkanapém van, az nehezen lesz szőrös...De van helyette a földön. Meg a kutya saját fotelján. Meg az ágyában. Meg a lakás minden pontján :P

2014. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
92%

Hát nálunk mondhatni átjáró ház van és jön mindenféle vendég, de még soha senki nem húzta a száját. Van olyan akiről tudom hogy szívrohamot kapna ha egy kutya betenné a lábát a lakásába, de nálunk abszolút nem problémázik, hogy hova üljön, hova rakja le a cuccát. Sőt simogatja a kutyákat is és már egy ideje nem mos kezet utána pedig régen indulás előtt ki nem maradhatott az alapos kézmosás :D

Anyukám ő irtózik mindenféle állatszőrtől és a kutyáimat is egyszer simogatta meg nagy nehezen, de őt sem zavarja hogy hova ül, pedig ő megmondaná az biztos :D

Az emberek 90%-a örül egyébként a kutyáknak :)

Minden nap takarítok, de a szőnyeg kivételével semmi sem problémás terület szőr szempontjából és ha leülök az ágytakaróra ahol fekszenek akkor sem leszek szőrös.

A ruháimon sincs szőr vagy csak nagyon ritkán pár szál, viszont nyáron szokott nyálfoltos lenni a nadrágom amikor lihegnek és séta közben túl közel jönnek és ahogy lépek hozzáérek a fejükhöz, na az milyen undorító és igénytelen kérdező? :D :D

2014. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tartom igénytelennek azt aki a kutyáját a lakásban tartja,mondjuk az én kutyám nem hullajtja a szörét (yorki) és nem szaros a segge. A lábát és a fenekét is törlöm ha kint volt.Nem alhat az ágyban ,mert van sajátja de ezt mindenki maga döntse el ,hogy mit enged meg neki.Mondjuk azt nem tudom elképzelni ,hogy az ismerösöd azt mondta volna ---nah helloh ,szijjah örulök ,hogy jöttél ulj a kutya mellé---találtál volna helyet biztosan ott is ahol nincs kutyaször.Persze azt érthetö ,hogy zavar ha szörös ruhában kell távoznod ,esetleg máshová is menned még de ez nem szurok le lehet takaritani és kezet is moshatsz,biztosan nem haragszik meg az ismerösöd ha ezt kéred.Nyugodtan mond meg neki ha ez zavar téged,sokkal jobb mint igy a háta mögött igénytelennek nevezni.
2014. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
43%
Igényzelenség nem kellőkėppen takarítani benti kutya után.Udvariatlanság a kutya helyėre,egy rakãs szőrbe ültetni a vendéget.Persze az ő lakása,úgy él benne ahogy tetszik,de attól még igénytelen.
2014. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!