Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem tartjátok igénytelennek...

Ti nem tartjátok igénytelennek azt, aki a lakásban tartja a kutyáját, és felengedi a kanapéra/fotelra és tiszta sző a bútor? És akkor mondják, hogy ülj le!

Figyelt kérdés

Mit csináljak ilyenkor? Kiráz a hideg, hogy tiszta szőr lesz a pólóm, pulcsim, és szedhetem le a szőrszálakat!


Mondjam meg, hogy "én nem ülök oda ahova a kutya szokott!"?


Legalább porszívóznák le naponta!


Elég igénytelenség nem?


2014. márc. 4. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom igénytelennek, ha felengedi, viszont azt gondolom, ha olyan vendége van, akiről lehet sejteni, hogy őt zavarja, illik neki biztosítani egy olyan ülőhelyet, ami nem a kutya helye. Nekem 5 kutyám van, de már rég rájöttem, ha kirekesztem az emberiséget az életemből (amit szívesen megtennék olykor), a kutyáimmal sem teszek jót. Jobban szeretem az olyan vendégeket, akik szívbaj nélkül leülnek velem a kutyák mellé a nagy szivacsra a folyosón, de senkitől sem várom el, hogy megtegye. De nincs is nálam nagy vendégjárás. Valahogy az ismerőseim túlnyomó többsége olyan ember, akinél a kutya kintre való vagy max. a folyosóra. Valószínűleg azért is, mert vidéki vagyok. Én kialakítottam úgy az életünket, hogy a háznak vannak kutyás részei és vannak szobák, ahova nem mehetnek be. Így tudok fogadni olyan rokonokat, akiket nagyon zavarna a kutya bent. Viszont nem engedem, hogy beleszóljanak abba, hogy a kutya bejöhet a konyhába is, vagy hogy hova jöhet be egyáltalán. A szobámból is csak azért lettek kiszoktatva 5 évvel ezelőtt, mert tervbe vettük a gyereket és én magam is úgy láttam jónak, hogy ennyi létszámnál már biztonságosabb, ha a kutyák nem szoknak be a leendő babaszobába. Eszemben sincs steril anyukának lenni, nem kapok a szívemhez, ha a kutya megpuszilja majd a babámat, sőt, örülök neki, de az ésszerű biztonsági és higiéniás szabályokat meghoztam. Már csak a kutyák érdekében is. Ugyanis onnan kezdve, hogy terhes lettem, olyanok is beleszólhatnak az életembe, akik azelőtt nem: pl. a védőnő. Nem tehetem meg, hogy nem veszem figyelembe őket egy határig, mert sajnos árthatnak a kutyáimnak. Én meghúztam a határt a kutyáknak, de azt már nem tűröm, hogy akár védőnő, akár anyós, akár bármilyen vendég további határokat húzzon nekünk. Ismerek embereket, akik a védőnő első szavára elpaterolták másik gazdához a kutyát. Na ha nekem ilyet merne mondani, azonnal lemondanám a védőnői szolgáltatást és szeretettel várnám a gyámügyet. Anyósom is pedzegette már, ha meg lesz a baba, akár kint is alhatnának a kazánházban. Mondtam neki, akár alhatnának ott is, meg lehetnének az udvaron is, ha csak annyi időre akarnám őket látni, amíg kiadom nekik az ételt.

A lényeg, én tekintettel próbálok lenni a vendégeimre, akiket zavar a szőr, de túl gyakran nem kívánom őket látni. Úgy vagyok vele én is, hogy végül is nem kötelező ide jönni. Amúgy kutyaszőr még így is van mindenütt, hogy a legtöbb szobába be se jöhetnek. Ha valaki betegesen sterilizálja magát, az biztosan igénytelennek tart engem is.

2014. márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:

Utolsó: 5 kutya?? :) Hol laksz, esküszöm átmegyek és meggincsolom mindegyiket egyesével! :)Áh, én itthon a kutyáimmal meg a cicámmal kúszok-mászok a földön. :) Egyik most is mellettem fekszik, bukója meg az ölemben. :)

Én az utcán is leülök a földre (a fűre) ha olyan van. Nem érdekel, hogy a nadrágom tegnap lett kimosva. Nyilván nem fetrengek benne, de most ennyi, hogy picit poros lesz... nem izgat.

2014. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:

A kutyások nagyon agy része szerintem tuti takarít ha vendéget vár. Arról nem is beszélve hogy a kutyások többet takarítanak, mint egy átlag ember. A kommunikációtok hiányát tükrözi az általad leírt dolog. Ha az illető nem veszi magát észre, neked kell udvariasan megkérdezni, mondani. Szerintem ha tényleg éppen nagyon szőrös a kanapé, mert váratlanul toppantál be mindenki megérti, hogy nem akarsz oda leülni és hoz egy plédet vagy egy széket. Van ilyen, hisz nem takaríthat az ember minden percben, sőt időnként összegyűlnek a dolgok, ha kihagy az ember egy napot és máris mintha 2 hete nem lenne. Viszont azt is el tudom képzelni, hogy van aki tényleg nem foglalkozik ezzel. De ha ismerősöd az illető elég gáz, ha neki nem mondod és nem beszélitek meg a dolgot.

Egyébként nálunk is feljöhetnek a a kutyák, de van nekik ráterítve pléd, amire én sem ülök rá. Rendszeresen porszívózva van, ami miatt lehet, hogy kevesebb por is van benne, mint akinél nincs kutya. Ugyanis sokan azt nem takarítják rendszeresen, csak nem látszik.

Ha jön hozzánk valaki, ha csak egy pillanatra ugrik is fel előtte tuti porszívózva van. A finnyásabb ismerősömnél, meg direkt figyelek jobban a szőrre. Ennyi.

2014. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
Nem szoktam felengedni az ágyra, de ma reggel rossz kedvem volt így felhivtam magam mellé a 30 kg-os csöppemet. Elfeküdt mellettem én meg az oldalára hajtottam a fejem és rádöbbentem nincs ennél jobb kedély javító. Úgyhogy mától rendszeres lesz a reggeli együt lustulás.
2014. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

ha olyan vendég jön aki fél,vagy nem szereti a kutyát, egyszerűen minden bútort letakarunk a neki szánt tiszta szőrmentes plédekkel :),a kutya bezárva, és természetesen a vendég ezt tudja .

érdekes módom a legtöbb esetben ,pár látogatás után a vendég kéri,hogy engedjük ki a kutyát,és .....:)

pár perc mulva, a kényes,és tiszta-ruhás vendég ölében fekszik egy nagy ,és szőrös kutya ,a vendégek pedig örömmel símogatják,miközben a szőr hullik az ő tiszta ruhájukra :) de a kutyasimogatás nyugtatóan hat ,ráadásul ,ezt ők kérik :)egyszóval ,a kutya miatt jönnek ??? :)

2014. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!