Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem tartjátok igénytelennek...

Ti nem tartjátok igénytelennek azt, aki a lakásban tartja a kutyáját, és felengedi a kanapéra/fotelra és tiszta sző a bútor? És akkor mondják, hogy ülj le!

Figyelt kérdés

Mit csináljak ilyenkor? Kiráz a hideg, hogy tiszta szőr lesz a pólóm, pulcsim, és szedhetem le a szőrszálakat!


Mondjam meg, hogy "én nem ülök oda ahova a kutya szokott!"?


Legalább porszívóznák le naponta!


Elég igénytelenség nem?


2014. márc. 4. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is ez van! Sok a kutyánk.

Ha nekem egyszer mondta valaki hogy vegyem le a kutyát a kanapéról ő nem ember...

Megfogtam és jó nagyot löktem a csajon,utána rájött hogyha nem tetszik nem kell jönni... TE csak egy VENDÉG vagy a kutya ott lakik ez van ezt kell szeretni,ha nem tetszik el lehet menni az ajtó nyitva áll.

2014. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
54%
Kutyás nemzet,turul madár,árpád vére
2014. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam végig az összes választ.


Szerintem az igénytelen, akinél a sarkokban elkezdtek már gyűlni a szőrpamacsok. Velem is volt ilyen, mikor nagyon beteg voltam, nem volt erőm a porszívóval bíbelődni, akkor bizony nem is volt igényem arra, hogy nagy rend legyen.

De azt tudni kell, hogy ha valahol kutya van, és felengedik a bútorra (ami szerintem önmagában nem igénytelenség, mert ezt lehet normálisan is) ott nem tudsz úgy feltakarítani, hogy egy szőrszál se legyen. Ha tudom, hogy jönnek hozzánk, én mindig kiporszívózom az ülőfelületeket is, még direkt erre való fejem is van, de nem lesz tökéletes. Ebbe bele kell törődni.

Sőt, bútorra úgy is kerülhet szőr, hogy a kutya ott se járt, mert jöhet a ruháról, vagy vedléskor van, hogy hirtelen a kutyából egy egész szőrcsomó röppen a levegőbe, amit mondjuk nem veszel észre, ráülsz, már bele is préselted a szövetbe. Szóval ezt tudni kell, ha az ember kutyás helyre megy, és ehhez képest kell az elvárásokat belőni, mert lehetetlent azért bunkóság kérni.


Viszont "vendéget fogadni annyit tesz, mint felelősséget vállalni azért, hogy jól érezze magát nálunk" szokta mondani keresztanyám. Nálunk úgy van, hogy ha tudjuk, hogy valaki nem szereti a kutyákat, akkor őket a helyükre küldjük egy rövid vendégség erejéig, ha viszont ez több pár óránál, akkor csak szimplán figyelünk rá, hogy ne nyomuljon a kutya. Ha ilyen vendég van, a kutyákat nem hívjuk föl a bútorra, előtte ugye felporszívóztunk, szóval sok kivetnivalója nem lehet neki. De ha mégis szólna, hogy neki túl szőrös a kanapé, akkor adnék neki valamit, amit maga alá teríthet. Ezt igazán nem nagy dolog megtenni, meg se érdemes rajta sértődni, neki nagyobb baj, hogy ennyire érzékeny.

Szerintem ez a normális, pontosan azért, mert én vagyok itthon, a másik pedig a vendég.


Viszont, ha valaki olyan stílusban hozná elő a problémáját, mint amilyen ez a kérdés, és elkezdene itt igénytelenezni, azt kitenném a kapun túlra.

2014. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
91%

Nah most már, hogy elvonatkoztattam a válaszoktól, és ismét csak a kérdésre figyelek, azért egy "tiszta szőr" bútorra én se szívesen ülnék le, csak ha kutyás cuccban vagyok.


A kérdésre válaszolva:

Ha ilyen helyzetbe kerülsz, illedelmesen kérj valamit, amit magad alá teríthetsz, és szólj, hogy nem igazán szereted a kutyákat, tartasz tőlük. Sőt, szerintem az a normális, ha ez utóbbit már előre megmondod, ha tudod, hogy kutyás otthonba mész. Lássák rajtad, hogy rosszul érzed magad amiatt, hogy kellemetlenséget okozol nekik ezzel, de sajnos ez a helyzet.

Ha valaki ezen megsértődik, ahhoz ne menj többet, és kész.

Viszont olyat jobb, ha nem mondasz, hogy "én nem ülök oda ahova a kutya szokott!", mert ez viszont részedről lenne bunkóság, és senki nem venné jó néven.

2014. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 zsuzsabazsa ***** válasza:
89%

Nem olvastam végig, mert szinte minden válasz egyforma.


Az én hozzáállásom az, ha a fotel lenne a kutya helye napközben és vendég jönne akkor sec pec letakarom egy lepedővel, vagy takaróval. Hivatalból is jöhet akárki például egy orvos aki le akar ülni, míg a receptet írja, nem fogom neki azt mondani, hogy üljön a szőrös fotelba és ha nem tetszik akkor elmehet.


Én a kocsimmal vagyok úgy, hogy csupa szőr és ha valakit viszek akkor szólók neki, hogy szőrös a kocsi és ha akar akkor hozzon egy lepedőt, és letakarhatja vele az ülését.

Ha nem hozz akkor meg üljön a szőrbe bele.

2014. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
82%

Jó de most na... Nálunk is van 20000 hely, ahova lehet ülni, van fotel, kanapé, puff, babzsák, mégis mindenki abba az egy fotelba akar ülni.

Ebben a dologban az a lényeg, hogy minden benti kutyás takarít, méghozzá nem is keveset, ennek ellenére némi maradék mindig van, mert a kutya ezzel jár, és ezt emberek igénytelennek tartják és megy a berregés. A kutyás meg tudja mit gürcöl a kutyával, a házával, akármi és igenis rosszul esik a finnyázás.

2014. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
93%

Nem, mivel az hogy neked nem tetszik valami, szubjektív, nem pedig "a világ nagy igazsága" szóval...

Ha egy kanapén szőrt látsz, ami számodra visszataszító, akkor egyszerűen ne ülj oda.


Nyilván, ha egy fotelben három marék szőr lenne, és azzal kínálnának meg, akkor köszi, nem... de aki lakásban tart kutyát nem tudja teljesen eltüntetni a szőrt, bármennyiszer is porszívózik naponta.

Ha pedig olyan vendégem lenne, aki a kákán is a csomót keresi, és minden porszemet észrevesz, és finnyáskodik megmutatnám neki az ajtót.

2014. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
78%

Igazából nem tudom átérezni a helyzetet, mert egyszerűen ilyen gerinctelen, sunyi emberekkel akik arra nem képesek, hogy nekem mondják el a gondjukat nem igazán keresem a kapcsolatot, pláne nem engedném a házamba. Nem szoktunk hívni senkit vendégségbe, inkább jelentkeznek, hogy eljönnének hozzánk, szóval akkora nagy mocsok csak nincs itt.

Másrészt egyszerűen nem életszerű az a helyzet, hogy "Kérlek foglalj helyet a kanapén pont a kutya mellett, de sehova máshova nem ülhetsz le"

2014. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:

Figyelj, a te hajad is hullik, ugyan úgy, ahogy az állatok szőre. Igaz, az állatoknak több van, de erről meg nem ők tehetnek.

Mondok egy másik példát: a kisbabákat is szinte mindenki cukinak és édesnek tartja, holott naponta fossák le a tarkójukat, kakiznak meg pisilnek, hánynak össze mindent...


Édesanyám sajnos allergiás az összes állatszőrre, ráadásul 4 keresztes. Azt tudni kell róla, hogy ha valaki takarítás mániás, akkor az ő! Azért kapok beszólást állandóan, hogy hullik a hajam (!!!). Ehhez képest én beállítottam egy kutyával anno és képzeld/képzeljétek el, hogy megszokta, megszerette, és elviselte a lakásban teljes mértékben! :)

Ma már nem otthon lakok, van cica és kutya is nálunk és ha anyum jön, még kaját hoz nekik meg simogatja őket, cicát ölbe is veszi! Néha megjegyzi, hogy "jajj, ez a sok kutyaszőr", de teljes mértékben elfogadja, mert jobban szereti az állatainkat annál, hogy undorodjon a szőrüktől. :)


Mellesleg az az igénytelenség, ha valaki állandóan izzadt és büdös, vagy rossz folyton a lehelete, vagy az állatok büdösek és koszosak, meg ilyesmi. Ez a két dolog nem összekeverendő. :)

2014. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:

Szerencsére nincsenek olyan ismerőseim, akik hisztiznek néhány szőrszál miatt.

Ja de, a nagyanyám, aki a buszról is leszáll, ha valaki tüsszent. Kényeskedőkkel nem barátkozok :)

2014. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!