Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nincs penzem royal caninra...

Ha nincs penzem royal caninra ne tartsak kutyat?

Figyelt kérdés
mar lassan ott tartunk hogy aki nem premium tappal eteti a kutyajat,annak inkabb ne is legyen....hat nekem a kutyaim pedigreet esznek es hazikosztot. ( kolbaszt szoktam nekik adni,szalamikat, meg ilyen husos-csontos dolgokat....miert kellene a szuperpremium??? egeszsegesek energikusak eletvidamak...ja es most azzal fognak jonni egyesek ha nincs penzem draga tapra akkor mibol fizetnem az allatorvost stb...hat elmondom ha surgos lenne azt a fold alol is elokeritenem !! es megoldanam a helyzetet az 10000%....az altalanos allapotfelmerese a kutynak ingyenes, oltasokat rendeztem...menhelyrol valok imadok oket csak eppen nem kostoltak meg eukanubat orijebt acanat stb....bunos vagyok?
2014. márc. 10. 22:19
1 2 3 4 5
 11/42 sippara ***** válasza:
84%

"fogd mar fel ba***zdmeg hogy a pedigreet csak mellekeskent adom..."


Ne haragudj, neked valamiféle dühkezelési problémáid vannak?


"hazikoszt a jajajuk 90%-a... es itt nyilvan nem fozelekekre gondolok...mittudomen pl fasirt , kolbasz,hurka,csont...egyket fajta leves amibe van mondjuk ilyen aprolék stb..."


A fasírt feleslegesen rengeteg fűszer tartalmaz nekik, a kolbász szintén túl fűszeres, hurka szintén, csontból viszonylag kevés adható főve biztonsággal. Tehát 90 százalékban olyat esznek, ami vagy hosszú, vagy rövid távon tönkre vágja a gyomrukat és rengeteg egyéb problémát is okoz.


"erre en meg csak annyit mondok hogy 21 eves vagyok de az en gyerekkoromban nemvolt meregdraga milumil tapszer, nem főzte ki minden ledobalasom utan anyukam a cumit ,es megis felnottem !!!"


Valóban így van, csak tudod van különbség aközött, hogy nem nevelem burokban a gyereket, és aközött, hogy a lehető legolcsóbb szarral tömöm nem törődve azzal, milyen károkat fogok ezzel neki okozni.

2014. márc. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
imadom a kutyaimat mindketto menhelyrol van es erdekes modon imadjak a hazikosztot...allatorvos is epp 2 hete dicserte a 7 evest higy milyen aktv meg...
2014. márc. 10. 22:47
 13/42 sippara ***** válasza:
93%

"imadom a kutyaimat mindketto menhelyrol van es erdekes modon imadjak a hazikosztot..."


Nyilván imádják, hiszen teli van fűszerrel ízfokozóval. Az emberek többsége például odavan a mekis kajáért, ha láttad a Supersize Me című filmet, tudod, mi lesz belőle, ha valaki éjjel-nappal azt zabálja. Így van ez a kutyákkal meg a maradékkal is.


"allatorvos is epp 2 hete dicserte a 7 evest higy milyen aktv meg..."


Egyrészt hét évesen szerintem még a kutyák nagy többsége aktív, másrészt az aktivitásának semmi köze a szíve, mája, gyomra, veséi állapotához.

2014. márc. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Kérdező: ""fogd mar fel ba***zdmeg" annyi azeszed amennyit értesz kutyád korához.." 7- évre gondolok..." Tartsál cicát

"ba***zdmeg"

2014. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Miért kérdezed, ha nem akarsz rá választ kapni? Normálisan leírták, hogy pedigree többe kerül mint a brit, ami eleve egy jobb táp, de azzal, ha csak husit és zöldséget/gyümölcsöt adnál nekik szerintem még jobban kijönnél. Mondjuk az én öreg kutyám is 12 évet élte pedigreen óriástestűként, de ez nem a kaja miatt volt, hanem mert a tenyésztője egy egészséges, jó kutyával ajándékozott meg minket. Azóta viszont brittel etetjük a második kutyánkat, mert ez neki is jobb, és mert nem akarok totózni, hogy vajon egészséges marad-e a kutya...
2014. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
44%
Régen is eléltek 15 évet a kutyák házi koszttal, moslékkal. Semmi bajuk nem volt tőle. Ezek a tápok az utóbbi években lettek felkapva. Én a táplálékkiegészítőkhöz és a vitaminbogyókhoz tudnám hasonlítani. Azt is rengeteg ember tömi magába, ezzel károsítva a máját, veséjét. De ugye azt mondja a média, hogy egészséges, így el is kell hinni. Birka szemlélet. Akinek pedig más a véleménye, azt egyből lehurrogják. A tápok, még a Brit vagy Royal,... mind döghúsból, szemétből készül. :)
2014. márc. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

hát, barátocskám, nagyon nagy a szád, de majd pofára esel

nem olvastam el a korábbi hozzászólásokat, és most saját történetet mesélek el...

korábban mi is így gondolkodtunk a kutyatartás tekintetében: jó lesz chapi, pedigree és társai, néha kolbi, szalámi, stb, 9 évvel később jelentkeztek is az első problémák... kis májmegnagyobbodás, kis epe gondok..., fél évig küzdöttünk azért, hogy meggyógyuljon, sokkal többet költöttünk a kezelésre, mintha az elejétől fogva normális étrenden tartjuk, ezt soha az életben nem fogom magamnak megbocsátani

mint már írtam, fél éve gyógytápon van, gyönyörű lett a szőre, tele van energiával, nem tud leállni, egésznap jön-megy

te még nem láttál energiával teli kutyát, az biztos, ha nem akarsz te is így járni, vagy még rosszabbul, akkor válts, vagy te magad ölöd meg a saját kutyádat

(és még meg sem említettem a zsírdaganatokat...)

2014. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
és még annyit: egyetlen egyszer olvasd el, hogy pedigree és társai milyen összetevőkből áll, pl hamu, ha te ezt képes vagy a kutyáidnak adni, akkor hajrá..., de legalább először te is kóstold meg, mivel eteted őket...
2014. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy tárgyilagosan szigorúan a kérdésednél és a később adott válaszaidnál maradjak és anélkül, hogy minősítenélek:

Amivel most eteted őket, azok mindent egybevéve összességében olyan sokba kerülnek, hogy mindezek helyett akár Royal Caninnal is etethetnéd, de létezik olyan táp ami még annál is jobb, mégis olcsóbb lenne (akár pl. a Brit).

2014. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát már bocs, de Pedigréből 100 Ft-tal drágábban jövök ki/nap, mint a Pro Plannel, és ez még jobb is, fényévekkel. Nem fél kilókat kell venni a Spárban, hanem megrendelni a netről 30 kilót (ingyenes házhozszállítással) és akkor arról még nem is beszéltem, hogy ebből KEVESEBB kell sokkal, mert van benne tápanyag nem úgy mint a szutyok Pedigrében. Az én kutyám pl. allergiás, de megveszem neki a prémiumot mert ezt vállaltam amikor magamhoz vettem, amúgy szintén menhelyi kutya. Nem tudom mire vered itt magad, hidd el nélküled is beszabadult már elég sok idióta a gyakorira. Amúgy meg nyers etetéssel még olcsóbban ki lehet hozni a dolgot, nem feltétlen kell olyan szeméttel etetni mint te a szerencsétlen kutyádat. Fűszerhalmok, meg olyan csontok, főtt aprólék amik bármikor felsérthetik a nyelőcsövét és akkor írhatod ki a gyakorira hogy mitől hány vért a kutya. Persze egy anyuka is vehet Kinder tojást vagy helyette egy csomag datolyát a gyerekének, de hadd ne az legyen már a sz***r aki odafigyel a normális étkezésre...
2014. márc. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!