Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nincs penzem royal caninra...

Ha nincs penzem royal caninra ne tartsak kutyat?

Figyelt kérdés
mar lassan ott tartunk hogy aki nem premium tappal eteti a kutyajat,annak inkabb ne is legyen....hat nekem a kutyaim pedigreet esznek es hazikosztot. ( kolbaszt szoktam nekik adni,szalamikat, meg ilyen husos-csontos dolgokat....miert kellene a szuperpremium??? egeszsegesek energikusak eletvidamak...ja es most azzal fognak jonni egyesek ha nincs penzem draga tapra akkor mibol fizetnem az allatorvost stb...hat elmondom ha surgos lenne azt a fold alol is elokeritenem !! es megoldanam a helyzetet az 10000%....az altalanos allapotfelmerese a kutynak ingyenes, oltasokat rendeztem...menhelyrol valok imadok oket csak eppen nem kostoltak meg eukanubat orijebt acanat stb....bunos vagyok?
2014. márc. 10. 22:19
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
63%
Az ízfokozóról meg annyit, hogy a prémium tápoknak csak nagyon enyhe íze van (kostoltam párat), míg az általunk fogyasztott ételek (amiknek a maradékát istenítik egyesek) valóban tele vannak ízfokozókkal. Lásd kolbász, amit a kedves kérdezőnk is rendszereresen ad a kutyájának. Igaz nálunk ritkán jut az asztalra, nemhogy a kutya táljába, de biztosan valamit én csinálok rosszul, hogy csak prémium tápra futja és nem tudok ilyen változatos és finom maradékokat prezentálni a kutyáim számára. Ami nálunk maradék termelődik, attól szegények éhen halnának, mert annyit főzünk, amennyit meg is eszünk. Ha az ételeink nem lennének tele ízfokozókkal, akkor mi se fogyasztanánk őket ekkora lelkesedéssel. Csak hogy a legegyszerűbbet a sót említsem, ami a kutyának még sokkal többet árt, mint nekünk.
2014. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Sippara :DDDD
2014. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy nem drága tápot adsz neki, hanem hogy Pedigreet. A 4% hús és állati melléktermékért fizetsz 4-500 Ft-ot kilónként. Ennyi pénzért vehetnél neki olyat, amiben ennél sokkal több hús van, sőt, 600 Ft-ért már olyat vehetsz, amiben 40%-a hús (mármint hús, nem állati melléktermék).
2014. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Nem vagy bűnös :D


Pedigree árkategóriában viszont vannak jobb tápok is, ha csak azt nézem, hogy kevesebb benne a színezék, már akkor is jobbak.


Házikoszt se feltétlenül rossz.

2014. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a probléma, hogy valaki nem engedheti meg magának a prémium tápokat, hanem azzal, hogy sokszor meg sem nézi egy táp összetevőit, csak azt látja, hogy ár-mennyiség arányban jó, megveszi. Továbbmegyek, sokan azt sem nézik meg annak a kutyának mennyi kellene egy adagként a tápból, csak odalöknek elé két marékkal és kész.

Nekem sincs pénzem prémium tápra, még arra sem, hogy mi mindennap húst együnk a családban. Valamikor kicsit jobban megy, valamikor nem, ez van. Én arra törekszem, hogy ár-tápérték arányban tűrhető tápot tudjak venni a kutyámnak és emellett bizonyos táplálékkiegészítőkre is fussa, mivel egyikőjük sajnos tartósan beteg. Fontosnak tartom, hogy ahogy mi igyekszünk középkategóriás, jobb minőségű kajákat venni magunknak, úgy a kutyáimmal se az utolsó, legolcsóbb, 999 forintos tesco gazdaságos 15 kilós kaját etessem, mert én sem enném meg a 200 forintos tescos 1 kilós szalámit. (most mondtam valamit)

Ezen felül pedig tudomásul kell venni, hogy a kutya mindent szívesen megeszik, amit a gazdi is. Ő nem tudja, hogy neki mi a jó és mi nem. A süti, az édesség, a csoki NEM kutyának való, ahogy a nagyon fűszeres ételek sem, amiről mi emberek viszont híresek vagyunk, hogy imádjuk.

Én azt mondom nem szabad röstellni segítséget kérni. Mi is sokféle tápot kipróbáltunk mire lehorgonyoztunk egy mellett, amit a nehezebb időkben is kitudunk fizetni és a dokink is azt mondta rá, hogy középkategóriás, elmegy, a kutyák is szívesen megeszik.

2014. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatot írok le,mert általában én mindig azt írok.


Mi a kutyánk 7 éves koráig Pedigree-t,Chappi stb-t adtunk, aktív volt,jó kedvű, viszont a széklete nagyon sok volt,emellett hízott is,pedig az előírt adagot kapta.

Illetve sokszor volt beteges.

Orvos mondta,hogy jó lenne 7+-os vagyis senior tápot adni neki.

Chapi,Pedigreebe nem volt senior és így akadtam a neten rengeteg márkájú tápra, persze drágábbak voltak.

De gondoltam,szeretem ahhoz a kutyámat,hogy vegyek neki jobb tápot.Bár sokkolódtam amikor megtudtam,hogy a Pedigree és társai egyenlőek a szeméttel :(

Aztán Acana bárányosat kezdtem adni a kutyámnak szóval minőségi tápot,a változás nagyon hamar észre vehető volt,kevesebb széklet,kevesebb adag,szebb lett a szőre.Plussz lefogyott szépen,végre nem volt dagi.Egészen tavaly májusig Acanát kapott a kutyám.( bár a 3-4 év alatt többször váltottunk,kapott Pro Plant,Hills-t,Royal Canint,de egyik se vált be,így mindig az Acanára tértünk vissza )Kb 2 éve kezdődött,hogy 4-6 havonta elő jött hol egy gyengébb hol egy erősebb bélgyulladás a dokinál hol csak 8,de volt hogy 15 ezret is ott hagytunk,mert infúzióra is kötni kellett.Elhatároztam,hogy keresek vmi más kaját,mert tuti a tápok váltják ki a bélgyulladást.

Aztán Facebookon csatlakoztam egy csoporthoz,ahol a nyers etetésről olvashattam és sok pozitívumot olvastam.Gondoltam,annyi mindent kipróbáltam már,hogy veszteni valóm nincsen.

Tavaly júniusban elkezdtem a nyers etetést és sokkal olcsóbban jöttem ki mint bármilyen más kajával.Illetve a pozitív hatások egyből jelentkeztek.Még kevesebb széklet,eltűnt a szájszaga,sokkal energikusabb lett és a legjobb,hogy az allergiája már tavaly nyáron sem jött elő(az allergia is kb 2-2,5 éve jelentkezett,nyaranta véresre rágta magát,dokik nem tudták kideríteni mire allergiás) Illetve a bélgyulladása sem volt azóta amióta nyers koszton él.

Jelenleg 12 éves a kutyám.Energikus,egészséges,szép a szőre,fogai.Voltunk egy vér vizsgálaton is minden szerve rendben működik.


Hozzá teszem,hogy régen és most is időnként kap konyhai kosztot.Tésztát,húslevest,rizst,főtt zöldségeket ami megmarad.Szóval főzeléket meg minden szart régen és most sem kap.

De kb ha 2 havonta 1x van ilyen,mert nálunk sose marad maradék.

Még több napos szalámit,sajtot adunk neki amit már nem eszünk meg de nem penészeset!!!!


Én amúgy nem is értem,hogy vki hogy adhat minden nap akár több kutyának konyhai maradékot,mert nálunk sose volt annyi,hogy minden napra és hogy jól is lakjon vele a kutya.Pedig nem is nagytestű kutyám van.


Tarthatsz kutyát,attól mert nem royalal etetsz.Csak gáz,hogy tisztában vagy hogy nem jó kaját adsz a kutyáidnak,mégis azt adott,mert olcsó és régen is sokáig éltek a kutyák.


De ha nem is a prémium tápokról beszélünk,lehet főzni külön a kutyára vagy nyersen etetni és olcsóbb,egészségesebb,mintha konyhai maradékkal és pediggrével etetnél.Tény,hogy a főzőcskézés és a nyers etetés kicsit macerásabb mint,hogy a zacskóból vagy egy edényből(amibe gyűlik a maradék) bele öntenéd a kutyák táljába.


De mindenki azzal etet amivel akar.

2014. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
egyébként akik ezeket a "döglött állatos meg ízfokós prémium tápokról" beszélnek, azok mégis honnan veszik ezeket a blődségeket? esetleg ott dolgoznak a gyárban???
2014. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
a hazikolbaszunk nem fuszeres direkt azert hazi hogy a sajat szaj izem szerint legyen keszitve es nemszeretem a fuszereset..es igen nalam HUST is kapnak, mivel nagyszuleim disznot es tyukokat tartanak ahol vagaskor tobb kilo nyesedek marad amit lefagyasztok....tehat a pedigree xsak mellekes...soha nem tomnem oket tapokkal !!! se olcsoval se hiperszuper premiummal !!! csak kiegeszitesnek adom..amugy az osszetetelere annyit mondok hogy diakmunkan dolgoztam egy bizonyos uzemben ami tobbek kozt egy elismert narkaju szalamit gyart....reklam miatt nem irom le a nevet ... azota nem veszek onnet szalamit!!! leesett a foldre a hus, koszos lett ugyanugy dobtuk vissza a gép bedaralta oszt joovaan .2 hete lejart arut osszedaraltak a frissel azt mehetett a bótba ' !!! szaga nemvolt mert tobb volt kozte a friss de azert koszonom szepen...ment ra a folia , aztan el lett adva.. muszak vegen fertotleniteskeppen sima vizzel vegig slagoztak az uzemet aztan kifujt...es mondom nagy markarol van szoo...a tapoknql is a nevet fizeted meg nem a minoseget...nemgondolod komolyan hogy valoban beleteszik a meregdraga barany meg marhahust ugye ????
2014. márc. 11. 23:52
 39/42 A kérdező kommentje:
a romlottat esetleg beleteszik ja...utana meg ott van mellette hogy 60% gabonafélék...:D hat akkor tenyleg szuper premium....inkabb adom nekik a nyershust meg a főzöttet !! meg heti 2-3 x a 400 ft os pedigreet...koszonik jol vannak
2014. márc. 11. 23:56
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

"a hazikolbaszunk nem fuszeres"


Nem mondod, hogy a nyers húst beletöltitek a bélbe mindenféle ízesítés nélkül és azt eszitek! :) Nagyon perverzek lehettek! ;)

2014. márc. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!