Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleim...

Hogy vegyem rá a szüleim arra, hogy vegyenek nekem egy kutyát?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, lány. Nagyon szerettem mindig az állatokat, több éve szeretnék egy kutyát, de se anyukám, se apukám nem pártolja.

Mindig az jön fel, hogy,"rengeteg gond van vele", mindig itt lesz a lábam alatt, hasonlók.. Hiába mondom nékik, hogy én fogom gondozni, én viszem sétáltatni,stb. Tobb honapja nézegetek interneten cikkeket kutyákról, gondozásukról, meg higgyétek el nem az a típus vagyok aki 1 napig szereti. "jaj de aranyos" és kész. Lehet, hogy ezt gondolják a Szüleim, nem tudom. Valami tipp, hogyan beszéljem meg Velük érthetően? :-( előre köszönöm :-)



2014. márc. 12. 22:24
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

Hely van? Lehet az a probléma.


Hogy hogy tudnád őket meggyőzni én arra gondolok hogy valami tárgyal szimulálnotok kéne a kutyát és ha x időpontig gondját viseled úgy a tárgynak hogy az egy kutyának megfelelne akkor lehet megtudnád ezzel őket győzni.

2014. márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hely van, azzal biztos nincs gond. Társas házban lakunk, de van kertünk is.

Nagyon tetszik amit írtál, ki fogom próbálni. Köszi! Várok meg válaszokat :)

2014. márc. 12. 22:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Én tanulással értem el. :) most fogok nyelvvizsgázni ha leteszem meglepnek álmaim kutyájával. Én a jobb tanulást,s spórolást és több segítséget javaslok :)
2014. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Előbb magaddal beszéld meg, magadat vizsgáld meg. Én ugyanis arra gondolok, hogy talán a szüleid nem látják benned azt a fajta gondozási ösztön megnyilvánulást, ami egy kutya tartásához mindenképpen kell. Azaz, van-e már szobanövény, amit te ápolsz, van-e más állat, amire gondot viselsz (hörcsög, hal, teknős). Ezek mind "bevezető jelek" lennének arra, hogy valóban meg lehet bízni benned ilyen szempontból. Részt veszel-e aktívan a család háztartási munkálataiban, takarítasz-e, főzöl-e, kiteregeted-e a mosott ruhát, vasalsz-e, varrsz-e ?? Egy kutya valóban nagyon sok törődést kíván. Nem lehet egyedül otthon hagyni 6 óránál hosszabb időre (kezdetben biztosan lesznek szeparációs félelmei, ha egyedül van és mindent tönkretesz majd a lakásban). Naponta legalább 3x le kell vinni sétáltatni (legalább 1/2 óra alkalmanként), nemcsak azért, hogy a dolgát elvégezze, de szocializálódnia is kell emberek és más kutyák között. Van olyan kutya, amelyiknél többször kell a sétáltatás. Bírod-e ezt te egyedül ? Az utolsó séta este 10 körül kell, alkalmas-e ez az időpont arra, hogy te sétáltasd. Ha rájön a hasmenés (ami kutyáknál nem ritka), akkor éjszaka is le kell vinni, ráadásul, esőben, hóban, fagyban. Én attól tartok, hogy ez egy 13 éves lánynak nem biztos, hogy helyes és helyénvaló. Arra gondoltál, hogy mennyibe kerül az étkeztetés, a gondozás, karomvágás, állatorvos (kötelező oltások, betegségeknél) ?
2014. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó mindent leírt, plusz még valami: 13 vagy. 5 év múlva vagy továbbtanulni mész, vagy munkát vállalsz, akkor mi lesz az alig ötéves kutyáddal? Nem biztos, hogy akkor is gondoskodni tudsz majd róla, akkor viszont a szüleid "nyakán" marad, akik alapból nem is szeretnének kutyát tartani.. Erre is gondolni kell, lehet ez a problémájuk.
2014. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, tisztába vagyok ezekkel, sok a gond vele. Tény es való. Mégis rengeteg korombelinek van kutyája, akit csakis ő gondoz egyes egyedül, vagy nagy részben. Úgy gondolom a kutya is visszaadja nekünk azt, amit mi teszünk érte. Szóval Visszatérve: otthoni házimunkákba, növények gondozásába szoktam segiteni. Nem hinnem, hogy ezzel lenne a problema, ugy érzem őket zavarná. De mért?
2014. márc. 12. 22:50
 7/24 anonim ***** válasza:
A kutyák átlagéletkora majdnem 13 év. A nagyobb testűeknél alacsonyabb, a kisebb testűeknél magasabb. A szüleid nyilván nem biztosak abban, hogy 13 évesen tudsz olyan kötöttséget vállalni, ami akár 25-30 éves korodig kitart.
2014. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Azt még senki nem írta, hogy az állatorvosi költségek is a szüleidet terhelik majd. Mert kétlem, hogy 13 évesen tudnád fizetni az oltásokat, kezeléseket, speciális tápot, ha szükséges. Milyen fajtát szeretnél? Hol szeretnéd megvenni? Esetleg fajtamentésben, vagy menhelyben gondolkodsz? Egy egészséges, fajtatiszta kutya nem olcsó, a beteg, szaporított, meg még drágább. Persze megvenni kevesebb, de később a többszörösét hagyod az orvosnál. A barátnőm közel 100 ezret hagyott az orvosnál egy patellaműtétre vizsgálatokkal együtt, a kutyát 40-ért vette szaporítótól.

Ezeket még gondold végig.

2014. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Biztosan tudnák fizetni nekem, aránylag gazdagok vagyunk, mindent megvesznek nekem, ami olykor nem is kéne. Otthon is olyan dolgok vannak amik méregdragak, közbe feleslegesek. Fizetnék nekem, biztosan, ha ráveszem őket

.

2014. márc. 13. 14:46
 10/24 anonim ***** válasza:

"Biztosan tudnák fizetni nekem" nah pont ez a probléma :D nem akarják fizetni neked. Ha hajthatatlanok akkor így is úgy is meg kell várni míg elköltözöl,saját lakásod lesz,fenn tartod magad és utána lehet kutyád.

milyen fajtát akarsz egyáltalán? vagy keveréket?

2014. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!