Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleim...

Hogy vegyem rá a szüleim arra, hogy vegyenek nekem egy kutyát?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, lány. Nagyon szerettem mindig az állatokat, több éve szeretnék egy kutyát, de se anyukám, se apukám nem pártolja.

Mindig az jön fel, hogy,"rengeteg gond van vele", mindig itt lesz a lábam alatt, hasonlók.. Hiába mondom nékik, hogy én fogom gondozni, én viszem sétáltatni,stb. Tobb honapja nézegetek interneten cikkeket kutyákról, gondozásukról, meg higgyétek el nem az a típus vagyok aki 1 napig szereti. "jaj de aranyos" és kész. Lehet, hogy ezt gondolják a Szüleim, nem tudom. Valami tipp, hogyan beszéljem meg Velük érthetően? :-( előre köszönöm :-)



2014. márc. 12. 22:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az "egész biztosan gondozni fogom" sok esetben csak egy kijelentés. A kutya nem tanul ám meg mindent magától! Oké, hogy fogod vinni sétálni, de mi van ha nehezebben fogja megtanulni a sétálást? És ha netán elszalad sétánál? Hogy fogod behívni? A kutya okos állat, de ha a gazdája nem okos, akkor nem passzol a dolog. Esetleg ha jobban elmélyülnél a dologban, megmondanád nekik miért szeretnél kutyát, esetleg konkrét célt tűznél ki (pl.: agility, dog dancing...) és elmagyaráznád nekik, hogy ez neked nagyon fontos, és normálisan megbeszélnétek, több esélyed lenne.

Felvetheted a kutya jótékony hatásait is (akik állatok mellett nevelkedtek nyugodtabbak, a kutya simogatása csökkenti a vérnyomást, segít a depressziósokon, mivel sétáltatnod kell szabad levegőn mozogsz..)

2014. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

de mi van ha nehezebben fogja megtanulni a sétálást? És ha netán elszalad sétánál? Hogy fogod behívni?


Létezik az, hogy póráz. :D

Mellesleg tudom, hogy nehéz elképzelni, de biztosan gondoznám. Nem szeretnék ezen vitatkozni, hogy fizetés, meg teher. (Ezt nem utolsónak mondom, mert ő jó tanácsot adott)

Csak egy tippet/módot kérek, hogy mi módon mondjam meg neki, hasonlót mint az utolsó.

2014. márc. 13. 19:27
 13/24 anonim ***** válasza:
A póráz nem ad olyan nagy teret a kutyának. Játéknál meg egyenesen veszélyes. Márpedig a kutyának szüksége van a társaival való játékra.
2014. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Elég érdekes válasz, hogy van póráz... Nem arra van szüksége, hanem nevelésre.


Egyébként én 16 vagyok 2 éve könyörgök egy kutyáért, vagy macskáért, de nem, és miért? Mert a válasz nem. (Pedig jól tanulok, itthon is segítek, és pénz is lenne rá.)

2014. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ismerősi körömből 2 olyan esetet tudok, ahol hozzád hasonló korú gyerek kikönyörögte a kutyát, 2-3 évig lelkesen foglalkozott is vele, de aztán jobban érdekelte a csajok és haverok, a kutya gondozása pedig szinte teljesen a szülőkre maradt.
2014. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Igazból nekem is hihetetlen lenne, ha válaszoló lennék, de akkor is tudom, és véglegesen tisztába leszek vele, hogy élete végéig gondozni fogom. Anyukám ismer annyira, hogy tudja ezt rólam, hogy biztos gondoznám végig. Sőt, ő még bele is menne abba, hogy legyen kutyám.


Apukám nagyon nem szeretné.

2014. márc. 15. 22:49
 17/24 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ne erőltesd nekem az ismerőseim közül több család ráment a kutyára…
2014. márc. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

amikor majd rá tudod beszélni a szüleidet , NA akkor már megértél egy kutyára . addig viszont nem !

hiszen a szüleidet sem vagy képes rábeszélni, vajon akkor ,hogyan is akarnál felelősségteljesen kutyát tartani ???

a legtöbb felelőség a szüleidé !

a te dolgod : csak a sétáltatása,meg a kutyus szórakoztatása !

a szüleidé pedig minden más ! ez így nem korrekt !

ők keresik meg a lóvét a kutya tartására !!! ők viszik állatorvoshoz,ők keresik meg a kaja árát .stb.

2014. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Lehet, hogy azt hiszik, hogy nem gondoznád és majd nekik kéne, azt meg nem akarják.
2014. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha elkezdenél menhelyre járni önkénteskedni? Vannak olyan menhelyek tudtommal ahova nem kell 16 éves kort betölteni, és van amit tudsz csinálni. Ideiglenes befogadók is lehettek akár.


Apukád mennyire szigorú ebben a témában? Mármint, ha beállítanál egy kutyával akkor azonnal kidobná? (Ezt nem viccből kérdezem, volt aki ezt megcsinálta és bejött, de természetesen, ha kockázatos akkor semmiképpen sem ajánlom)

2014. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!