Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a 7 hetes...

Mit csináljak, hogy a 7 hetes argentin dog kan kiskutyám ne vonyítson egész nap?

Figyelt kérdés

Éjjel-nappal vinnyog, ha csak egy percre is magára hagyom. Amúgy teljesen egészséges, nagyon szeretjük, talán túlságosan is el van kényeztetve, mert eddig mindig az ölembe vettem ha hisztizett. Mostmár nem veszem fel, és vinnyog. Kivéve ha játszik vagy alszik. Tudom, hogy nem szabad engedni, nekünk kell erősebbnek lennünk, de már tegnap azon a szinten voltam hogy nem érdekel, beengedem az ágyba. De azt se lehet, mert férge van, és még van egy napi adag a féreghajtó tablettából. Tudtok valami tuti trükköt?

Eddig az jött be hogy nappal nem hagytuk aludni, és sokat játszottunk vele, de amikor dolgozunk, ez megoldhatatlan. Még 3 oltást meg kell kapjon mire kirakhatjuk a kertbe, tehát ne olyan válaszokat küldjetek hogy rakjuk ki.



2014. márc. 15. 09:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Amikor lefárasztjuk akkor alszik egész éjjel, egy mukkanása nincs. Olyankor van baj mikor mindketten dokgozunk és nem tudunk foglalkozni vele.

Egyébként ahogy már írtam, folyamatban van a féreghajtás, de ilyen fiatalon még bőven mehet bele, szóval erre nem kell beszólni.

2014. márc. 15. 15:25
 12/23 anonim ***** válasza:

Olyat még nem hallottam,hogy normális tenyésztő kiad úgy kutyát,hogy az férges.

Van törzskönyve,szerződés,garancia?Melyík kennelből vetted?

2014. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, az én kutyámban soha egy féreg se volt. Persze nem is 7 hetesen kaptam. Egy kölyök kutya sokkal többet alszik mint egy fel őtt, ha már most se tudjátok rendesen minden nap elfárasztani akkor mi lesz később? Olyan nincs hogy ma le tudom fárasztani, holnap már nem, aztán 2 napig megint, aztán 1 hétig nem. Amúgy amíg a nevelés alapjaival sem vagytok tisztában (következetesség, hiszti figyelmen kívül hagyása) minek kellett pont argentin dog?
2014. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A kommentjeiteket olvasva újra rá kell döbbenjek arra, hogy a kutyákban sokkal több szeretet van mint a legtöbb emberben. Ez emlékeztet arra, hogy miért is akartam annyira egy kiskutyát: megvigasztal, jobb kedvre derít, boldoggá tesz. Az emberek meg csak lehangolnak, boldogtalanná tesznek. Kösz hogy eszembe juttattátok, mennyire kell hálát adnom az én kedves, csupa szív kiskutyámért!
2014. márc. 15. 15:44
 15/23 sippara ***** válasza:
71%
Akkor itt nekem már nincs is dolgom :D Köszönöm, névtelen idegen :D
2014. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 sippara ***** válasza:
81%

...és mégis van.


"Ez emlékeztet arra, hogy miért is akartam annyira egy kiskutyát: megvigasztal, jobb kedvre derít, boldoggá tesz."


Ha te ezért vettél kutyát, akkor nagyon-nagyon-nagyon nagy pofáraesés lesz belőle. Persze, egy kutya MAJD egyszer erre (is) "jó lesz", de addig még hátra van két-három év kőkemény nevelés, képzés, odafigyelés, utánaolvasás, tanulás és legalább egy idegösszeomlás, pláne, ha hét hetesen nulla tudással vállaltatok dogót - amit (halkan jegyzem csak meg) két-három oltás múlva sem lehet kirakni a kertbe, a kutya falkaállat, fontos neki, hogy a gazdája közelében legyen (nem, fél óra játék meg a két etetés nem számít gazdi közelében levésnek), de ha ez nem lenne elég, egy argentinnak még a kicsi p*cs*ja is befagy abban a szőrben.

2014. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Ez az oldal azért van hogy megkérdezzek valamit amit nem tudok, és szépen ellátnak tanácsokkal olyanok akik tudnak. Nem azért hogy leugassanak azért mert nem tudok valamit.

Kár is kiírni ide bármit is. 10-ből 9-szer hasztalan választ kapok.

2014. márc. 15. 17:40
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Tanács: Vidd vissza, olvass 2-3 évig a fajtáról, vegyél magadhoz egy menhelyi felnőtt kutyát és ha már mindent tudni vélsz olvasgass még egy kicsit és AZTÁN vegyél magadhoz újra egy dogót.
2014. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%
Ami azt illeti teljesen felesleges volt kiírnod ezt a kérdést, mert 654165416547 hasonló kérdés van már itt kint, tehát akár vissza is lehetett volna olvasni. De tudok még jobbat. Felhívod a tenyésztőt akitől vetétek, (aki amúgy is nyilván tájékoztatott az alap tudnivalókról, hogy pontosan hogyan is kezdünk neki egy kiskutya nevelésének) Ja várj, hogy nektek inkább az volt a fontos, hogy MOST AZONNAL, SZOMSZÉDBÓL, és OLCSÓN. Akkor viszont igenis fogadd egyenes gerinccel a kritikát, és tanulj belőle.
2014. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Eddig mindig az ölembe vettem, ha hisztizett", illetve

"Eddig nem engedtünk neki, mindig a miénk volt az utolsó szó, és ez így is marad."

Ez ELLENTMONDÁS, akárhogy is értelmezem. Ne csodálkozz, ha sír, hiszen eddig elérte, hogy a hisztizést követően ő kerül a középpontba!

Kertbe játszani és wc-zni már most kimehettek vele, utcára sétálni majd minimum a 2. oltás utáni 2. héten mehet...sokan 3 oltást is megvárnak, de szerintem a szoci szempontjából jobb korábban vinni.

Tanítsátok játékosan kajával már most trükkökre, feladatokra, apportjátékokkal, kereső játékokkal fejleszthetitek a kutyát.

Youtube-on írjátok be, hogy kölyök kutya tréning vagy puppy training, sok hasznos vidit találtok majd.

Egyedül hagyásra már most szoktassátok, pár percre menjetek ki a szobából az ajtót becsukva magatok után. Ha nem sír, akkor menjetek vissza és NE foglalkozzatok vele, csak ha már lehiggadt és elfeküdt valahol, akkor mehet kis játék-simi. Szokja meg, hogy nem ő irányít. NE akkor legyen simi-játék, ha a kutya követeli, hanem miután Ti ilyenkor elkülditek, ő lenyugszik, na AKKOR hívjátok ti a közös foglalkozásra! Amint megkapta az oltásait, KUTYAOVI!!!

2014. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!