Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás, abszolút nem hallgat...

Behívás, abszolút nem hallgat rám, segítség?!

Figyelt kérdés

Van egy 4 es fél hónapos kutyám. Első kutya, golden retriever.

A kertben mikor gyakoroltuk a behívást mert akkor még nem lehetett kivinni többi kutya közé, akkor jutalom falattal vissza tudtam hívni. De most, hogy már egy ideje kint vagyunk a futtatóba ami nyitott, hiába mondom neki, hogy "név + gyere ide", meghallja a nevét megáll rámnéz mondom megint hogy gyere! de semmi. Elmegy... (Van, hogy a nevére se mindig reagál ha valami érdekeset talál). Nem szoktam utána menni, de mivel nyitott a futtató így sajnos volt már rá példa hogy simán kifutott akkor már rohantam utána. De mikor ketten vagyunk csak, es tud rám figyelni, latja a jutalom falatot akkor vissza jön (bár nem mindig :(). Eléggé kétségbe vagyok esve mert nagyon rossz így, hogy nem be hívható. Mindenképp elvisszük kutyaiskolaba csak oda 7 hónapos kort meg kell várni :( valaki segítsen, adjátok tanácsot mit lehetne még csinálni? Akinek volt már ilyen esete, azok is írjanak, hogy sikerült a behivhatoság. Előre köszönöm. (Bevallom nem vagyok tapasztalt kutya tartó, első kutyus, de nagyon igyekszem, olvastam könyveket is, köztük Cesar millan könyvét is.)



2014. ápr. 21. 15:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hosszúpóráz párti vagyok, de egy kölyökkutyára az ég-világon semmi értelme. Ha most ellövöd az összes puskaport, mi marad a valóban problémás kamaszkorra? Én inkább azt javasolnám, hogy minél több időt töltsetek együtt, taníts neki trükköket, apportozzatok, játsszatok eszköz nélkül is, plusz az sem árt, ha nem kaja után viszed sétálni, hanem kicsit éhes kutyával próbálod a behívást.

Az is jó lehet, hogy valaki megfogja, te elfutsz előle, mikor sétáltok (csak biztonságos helyen engedd el!!), akkor elbújsz előle, és nem kell megijedni, ha nem keres azonnal, időt kell neki hagyni, hogy kétségbeessen. Sose menj a kutya felé, mindig távolodj tőle, és nagyon kedvesen hívd, csalogasd, ha pedig végre odament, nagy dicséret, ami lehet játék, kaja, simi, akármi, ami jó neki. Sok sikert!

2014. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!