Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás, abszolút nem hallgat...

Behívás, abszolút nem hallgat rám, segítség?!

Figyelt kérdés

Van egy 4 es fél hónapos kutyám. Első kutya, golden retriever.

A kertben mikor gyakoroltuk a behívást mert akkor még nem lehetett kivinni többi kutya közé, akkor jutalom falattal vissza tudtam hívni. De most, hogy már egy ideje kint vagyunk a futtatóba ami nyitott, hiába mondom neki, hogy "név + gyere ide", meghallja a nevét megáll rámnéz mondom megint hogy gyere! de semmi. Elmegy... (Van, hogy a nevére se mindig reagál ha valami érdekeset talál). Nem szoktam utána menni, de mivel nyitott a futtató így sajnos volt már rá példa hogy simán kifutott akkor már rohantam utána. De mikor ketten vagyunk csak, es tud rám figyelni, latja a jutalom falatot akkor vissza jön (bár nem mindig :(). Eléggé kétségbe vagyok esve mert nagyon rossz így, hogy nem be hívható. Mindenképp elvisszük kutyaiskolaba csak oda 7 hónapos kort meg kell várni :( valaki segítsen, adjátok tanácsot mit lehetne még csinálni? Akinek volt már ilyen esete, azok is írjanak, hogy sikerült a behivhatoság. Előre köszönöm. (Bevallom nem vagyok tapasztalt kutya tartó, első kutyus, de nagyon igyekszem, olvastam könyveket is, köztük Cesar millan könyvét is.)



2014. ápr. 21. 15:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jah meg elég egyszer kétszer ráijesztened és otthagynod, h kétségbeessen és utána menni fog :oP
2014. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én nem ráncigálnám a kölyökkutyát, max legvégső esetben, nem egyet ismerek, aki majd besz*rt tőle. Attól is eléggé megijed, ha elfutsz tőle.
2014. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hol volt szó ráncigálásról?
2014. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
"berántod"
2014. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szövegértelmezés 1es, ülj le...

Berántod, annyit tesz, hogy rántasz egy nagyobbat a kötőféken, jelezve h "odáig is elér a kezem, így nem előnyös megtagadni a parancsot". Ha még erre se indul el feléd, akkor apró rántásokkal, úgy h közben mész az ellenkező irányba, hívod - ekkor már tuti jön.

Megjegyzem, amelyik kutya attól h megrántom a pórázt, megzuhan ott komoly idegrendszeri és/vagy kutya-gazda kapcsolatbeli problémák vannak...


(ráncigálás annyit tenne ha azt használtam volna, h ész nélkül cibálom abba az irányba amerre menni akarok vele)

2014. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

apró rántásokkal?

Szerintem ez pont azt jelenti mint a ráncigálás.

Azt hiszem nem én vagyok szövegértésből 1es.

De nem veszekedni jöttem ide, tök mind1 te melyik szót használod, nálam a rántásokkal magamhoz húzom sem fér bele, nálad igen, mindenki úgy neveli a kutyáját ahogy akarja.

2014. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem kell ahhoz egy domináns kutya, elég hozzá egy önállóbb vagy ösztönerősebb fajta, hogy kihívás legyen a behívás (haha még rímel is). Behívás: első szóra jön, kutyától, kajától, játékból. És nem ötödszörre és nem akkor, ha elfutsz. Na ez kétlem, hogy minden 4 hónapos kutyával rendelkező tulajnak megy. Lehet, hogy vannak ilyen csodák, de ne ez legyen már az alapelvárás...amikor küszködtem az 5 hónaposan szárnyait bontogató kölykömmel, a gyk-n ugyanez a maximalizmus fogadott, hát sokáig tartott, míg félre tudtam tenni. Megpróbáltam felnőni az elvárásokhoz, és láss csodát, most egy szuper kutyám van. De nem jött be első szóra 4 hónapos korában sem, lehet a harmadikra már igen, vagy ha elfutottam igen, de ez nem azt jelenti, hogy behívható lett volna...sőt, 9 hónaposan megint csak küzdöttünk, most mégis ott tartunk, hogy nyugodtan el merem engedni, mert benőtt a feje lágya, kialakult a tisztelet, és amiatt visszajön, első szóra.

2014. ápr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mindjárt kitalálod h mekkora állatkínzó vagyok, mert "rángatom" a kutyát :D


Ha olyan a kutya kvalitása és a gazdáé, akkor simán lehet 4 hónaposan full behívható a kutya. Én 2,5 hónapos kora óta póráz nélkül sétáltatom. Behívható és ismeri a járdaszabaályt a kezdetektől.

2014. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyát felesleges büntetni. Max félni fog, vagy még kevésbbé megy oda hozzád.

Az én tippjeim:

-sok gyakorlás, kedvesen hívd , guggolj le, ha odamegy dícséret, játék.

- ne hívogasd feleslegesen a kutyát. Elég akkor, ha okod van rá, de akkor gondold is komolyan.

- ha csak rád néz, de nem megy, tehetsz játékosan pár lépést hátra, ez többnyire beválik. Ha odamegy dícséret, játék.


A legfontosabb a türelem, és hogy ne várj el tőle túl sokat túl gyorsan. Az is idő neki, míg megszokja magát mindenféle környezetben, teljesen természetes, ha kölyökként lefoglalják az új ingerek, illetve az ismerkedés a világgal.


Nekem segített még a csipogós labda hangja, ha a te kutyád szeret játszani labdával, használd bátran, közben mondd, hogy gyere, majd dícséret, és játék.

2014. ápr. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A fent említett dolgok abban segítenek, hogy rögzüljön a kölyök kutyában, hogy a "gyere ide" szóra neki mit kell tennie és az, hogy ha megcsinálja, utána valami pozitív dolog jön. (dícséret, jutalomfalat, játék).


Én hiperaktív kutyával csináltam így, és mostanra behívható. Idővel azt is megtanultam, hogy ha becsúszik egy egy baki, attól még nem kell odalenni, sem kétségbeesni. A kutyával való élet folyamatos munka, gyakorlás mindkét fél részéről. Lényeg, hogy motiváld a kutyát, ha egy mód van rá, pozitívan.

2014. ápr. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!