Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek előfordult már ilyen?

Veletek előfordult már ilyen?

Figyelt kérdés

Vettem 10 hónapja egy kutyát. (fajtája igazából lényegtelen)A tenyésztő akitől vettem ma volt megnézni mi a helyzet a kutyával. Nagyon szépen fejlődött ,kutyaiskola, fül vágva lett...

Azt az ajánlatot tette, hogy a kutya amiért tőle vettem háromszorosát fizeti érte és kapok egy első választású kölyköt a most születendő alomból, ugyan úgy tk-val oltásokkal,szűrésekkel.


2014. ápr. 23. 21:47
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az. Rotinál tudom egyik német előttünk meghagyta a farkát ás lerágta.. szerintem ez az állatkínzás és ilyenről többet olvasni..

Én azért vágattam le a fülét, hogy ne gyulladjon be neki, levegőzzön és azt sem tagadom,hogy így jobban tetszik. Nagy hülyeségnek tartom ,hogy nem lehet! Azért boxer,roti,dobberman hosszú farokkal egyszerűen undorító ,de nem gond majd lerágják maguknak vagy össze vissza beverik valahova az nem állatkínzás, hanem az,hogy nagyon fiatalon levágják a farkukat . Kutya füle érzékeny, begyulladhat (ismerősöm aki ellenezte nagy állatorvosi javaslatra megcsináltatta mivel hetente begyulladt a kutya füle.. azóta semmi gond vele). Ezt a kárt , orvosi kezelést, utólagos fülvágást nem neki kellett volna sok pénzért ki fizetnie, hanem a nagy állatvédőknek vagy aki elrendelte ezt a törvényt...

Ez az én véleményem szimplám, de én inkább kiviszem külföldre, hogy ez a kockázat csökkenjen. Németországba a 7 hónapos kutyám fülét úgy megcsinálta a doki én is csodálkoztam, össze se volt varrva, annyit mondott esténként tisztítsam meg és nyomkodjam ki a gennyet belőle utána kenőcs és ennyi. A kutya nem is érzete ! Azóta nagyon szép a füle. Legszívesebben amennyi eurót fizettem érte azt is odaraknám az illetékesek elé.

2014. ápr. 23. 22:41
 12/44 A kérdező kommentje:

Hát igen ebbe van valami én nem tenyésztési szempontból vettem.

Köszi szépen a jó kívánságot!

2014. ápr. 23. 22:43
 13/44 anonim ***** válasza:
25%

Ez meg az én véleményem:

Csak azoknak a fajtáknak vágták, kurtították fülét/farkát, akit harcokra tenyésztettek ki, pl. bikaviadalra az Angol buldogot, a piteknél a fület csonkították, merthogy azok nyakra, fejre mennek egymással és ne sérüljenek meg.

Nekem úgy igazi egy kutya, ha kurtítatlan füle, van farka és normálisan tudja csóválni, nem úgy, hogy szegény az egész hátsó felét "beremegteti" . Szerencsére ez csak pár fajtánál van így. Itt megjegyezném, hogy a vágott fül jobban ki van téve az időjárás szeszélyeinek (homok, bogarak és egyéb más is, tehát könnyebben begyulladhat). Ha 1 fül begyullad, ott komoly ok áll a háttérben. Egyes fajtáknál (pl. spániel) hajlamosabbak a fülgyulladásra. Tisztítani kell rendszeresen, ezzel megelőzhető. Mindegy, hogy vágott a füle vagy nem.

A farok szerepe igen fontos. Többek között: egyensúly (futás közben irányváltásnál) jelzés a másik kutya felé, a kinti kutyákat védi a hideg elől (pl. a szánhúzó kutyáknál). Nem értem, hogy miért rágná le? Ha unatkozik, akkor kényszeresen csonkítja magát, de nem azért, mert farka van.. Nem mellesleg a kutya farka is viszkethet, ha viszont vágva van, nem tudja megvakarni magának..

És mitől lenne állatkínzás az, ha beverik a farkukat valahova? Te nem ütötted be magad soha? A seb begyógyul.

2014. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
Linkelsz képet a kutyusodról?
2014. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Jó ez a te véleményed, nagyon nem értünk egyet . A fülvágás elvégzése egyrészt állat-egészségügyi szempontból indokolt, másrészt bizonyos fajtákra a standard is előírja. Aki látott már egymás mellett vagy akár külön-külön kupírozatlan, illetve kupírozott ( fülű kutyát (boxert, dobermannt stb.), és van egy kis érzéke a kutyafej szépsége iránt, az valószínűleg inkább a kupírozás mellett van.A fülvágás egyébként nem olyan fájdalmas és veszélyes, mint ahogy ezt sokan gondolják.


A kutyakölyök farkát kettő-négy napos korban kell csonkolni; az idősebb kutyák farokkurtítása már nem is olyan egyszerű műtét, és a seb nem gyógyul olyan gyorsan, mint szopóskorban. A farok vágását különböző módszerekkel végzik. Az egyik: a kiskutya farkát fertőtlenítik, majd a faroktőre vérzéscsillapítás céljából összecsavart mullpólyával szorítókötést tesznek, aztán ollóval hirtelen levágják a fölösleges részt, majd a lekötést tizenöt-húsz perc múlva leveszik. A másik: ugyancsak steril ollóval a kívánt részt levágják, és a csonkot vas-kloriddal ecsetelik vagy termokauterrel leégetik.


Érzéstelenítésre egyik esetben sincs szükség, mert kellő gyakorlattal a farokcsonkolás körülbelül fél perc alatt elvégezhető. A "műtét" a kölyköt egyáltalán nem viseli meg, olyannyira nem, hogy csonkolás után azonnal szopik, ha az anyja alá tesszük. A farokcsonkolást egyébként a gyakorlottabb tenyésztő maga is elvégezheti, de csak akkor, ha biztosan tudja: milyen hosszú farkat kell meghagyni.


A műtét, mint már említettük, teljesen veszélytelen; elvérzéstől nem kell tartani. A farokvágásnál a csigolyaközök tapintása jóformán lehetetlen, de nincs is szükség rá. A farok hosszúsága szemmérték vagy mérés után dönthető el. Amennyiben a vágás nem a két csigolya között történik, abból sem származik semmiféle kellemetlenség a kutyára nézve, még felnőttkorában sem. A kurtításnál a kölyök visító hangot ad, ezért a fölösleges izgalmak elkerülése végett ilyenkor az anyakutyát el kell távolítani, de a beavatkozás után azonnal visszatehetjük az anyjához. A csonkolt farok két nap alatt teljesen beheged.

2014. ápr. 23. 23:23
 16/44 A kérdező kommentje:

Másrészt amit írtál.

"Csak azoknak a fajtáknak vágták, kurtították fülét/farkát, akit harcokra tenyésztettek ki"

Ez így van,de akkor maradjunk is annál a kinézetnél,ha így alakították ki, nem én találtam ki. Attól mert sokan hisztiznek miatta ez a standard és maradjunk az eredetinél.

2014. ápr. 23. 23:27
 17/44 anonim ***** válasza:
42%

a farkát vágják/vágták olyanoknak amik nem harcokra lettek tenyésztve.

más: vannak olyan országok ahova már nem viheted kiállításra, sőt semmilyen versenyre sem a kutyát, mert vágott fülű/farkú. szóval...

amúgy nem tartom állatkínzásnak, csak feleslegesnek, de szíved joga... van olyan fajta ami nekem is jobban tetszik vágva, más, hogy én nem csinálnám meg.

2014. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Imola Ágnes ***** válasza:
Az mondjuk dícséretes, hogy elment meglátgatni, nyilván nagyon jó kutyád van. Ami a farokvágást illeti, rotim van, farokkal. Soha nem rágja (amelyik rágja, az stressz/unalom kombinációja miatt teszi), a tenyésztőnél is minden kutya farokkal van, SOHA egyik sem rágta/verte be/törte el, viszont nekem, mint gazdának nagy segítség, hogy a faroktartást figyelni tudom, jobban olvasom a kutya jeleit.
2014. ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Elfogadom,hogy neked ez a véleményed.
2014. ápr. 24. 09:48
 20/44 anonim ***** válasza:

Szerintem is valamiért kellene neki a kutyád. Nem hinném hogy a riválisát látná benne. Minél több jó kölyköket hoz le annál elismertebb a tenyésztői munkája.

Nekem kan kutyám van szintén fülvágott, és a tenyésztő nekem is tett ajánlatot. Mi pénzben egyeztünk meg, de nálatok más a helyzet.

Átgondolhatod esetleg az első almot hogy az Ő által kiválasztott kannal fedezteded majd, de mindig van az ilyen szitukba kockázat.

2014. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!