Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek előfordult már ilyen?

Veletek előfordult már ilyen?

Figyelt kérdés

Vettem 10 hónapja egy kutyát. (fajtája igazából lényegtelen)A tenyésztő akitől vettem ma volt megnézni mi a helyzet a kutyával. Nagyon szépen fejlődött ,kutyaiskola, fül vágva lett...

Azt az ajánlatot tette, hogy a kutya amiért tőle vettem háromszorosát fizeti érte és kapok egy első választású kölyköt a most születendő alomból, ugyan úgy tk-val oltásokkal,szűrésekkel.


2014. ápr. 23. 21:47
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
70%

,,van farka és normálisan tudja csóválni, nem úgy, hogy szegény az egész hátsó felét "beremegteti" .'


Nekem canariom van, és akár hiszed akár nem, hiába nem vágják ennél a fajtánál a farkukat, az egész segge jár amikor örül......

A füleket meg mindenképpen vágni kell még kicsi korban. Az hogy szebben néz ki csak hab a tortán. Ha összeakad egy kutyával az utcán és sérül a füle annyira hogy vágni kell, sokkal jobban megviseli a kugyát mint kölyök korban amikor mér nagyon puha a porc. Macerásabb kezelni is.

Nekem ne mondja senki hogy fegyelmezetlen a kutyám, ugyanis viszgázott őrkutya. Vizsga nélkül nem is dolgozhatna. Viszont amikor megyünk haza rengeteg a kóbor kutya ahol lakok. Számtalanszor támadta meg önsétáltató vagy kóbor eb amíg a vasútállomásról haza érünk.

Szerintem meg az az állatkínzás hogy kiengedik az utcára még akkor is amikor ebzárlat van. Igaz könnyen elbánik velük, de áldom az eszem amikor a tenyésztőre hallgattam hogy érdemes a füleit levágni.

Nyugodtan lelehet pontozni nem érdekel!

Jah még mielött szó érné a ház elejét: a kutyákat mindig én próbálom meg elzavarni, de egy kettő nem foglalkozik vele és odajön pöffeszkedni. Verekedő kufya közé meg nem nyulkálok ( saját tapasztalat ) de ha látom hogy a másik kutya feladta, akkor simán ráordítok kutyámra, és elengedi. De ez már más téma, épp úgy mint a fülvágás.

Tehát akárki akármit mond, bizonyos fajtáknál KELL a kupírozás törvény ide vagy oda!

2014. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
29%

Ez mekkora baromság...Nézzetek már körbe,kedves csonkítók..


Miért csak bizonyos fajtáknak van vágva a füle,farka?

Ha annyira helytállóak lennének az érveitek,akkor MINDEN kutya fülét,farkát vágni kellene,mert a ti érveitek alapján az utolsó keverék kutyának a füle is begyulladhat,és összeverekedhet bármilyen más kutyával és lehet gond a fülével.


Mellesleg van olyan külföldi kiállítás,ahol vágott fülű kutyával nevezni sem lehet!!


Nekünk staffordunk és egy corsonk van,egyiknek sincs vágva semmije és láss csodát,soha az életben nem volt begyulladva sem a fülük és a farkukat sem rágják le maguknak,mivel foglalkozunk velük,így unalmában nem kezd öncsonkításba a kutya...

2014. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
28%

Ez akkora hülyeség, hogy bizonyos fajtáknak kell a fülvágás azért, mert mi lesz ha sérül a füle. Pl egy canarionak azért elég strapabíró füle van, nem sérül az olyan könnyen.

Nekem corso-m van és nincs vágva a füle, voltunk már mindenféle helyzetben és a füle még mindig egyben van karcolás nélkül, jobb mint a Taft :P :D

A fülgyulladásról nem tudok nyilatkozni, még nem volt, de azt még elfogadható indoknak tartom.

Viszont azt azért tudja mindenki szerintem, hogy akik vágatnak azoknak a 99%-a szimplán esztétikai okokból csinálja...szóval nem kell a plusz körítés. Miért nem lehet azt mondani, hogy azért van mert így tetszik és kész?

Mindezeket úgy mondom, hogy én abszolút vágás párti vagyok, mert úgy szép, nem azért mert bla bla, hanem mert szép és ennyi.

A farokvágással viszont már nem értek egyet, egyrészt mert nem tetszik,rontja az összképet kivéve a dobinál, de ez csak magán vélemény, másrészt, ami fontos, mert a farok állásból nagyon sok mindent meg lehet mondani egy pillanat alatt.

Az ideiglenes rotimnak vágva volt a farka és nagyon idegesítő volt, hogy amikor találkozott a kutyáimmal (és ilyen élménye még előtte nem volt, szóval nem lehetett tudni mit fog reagálni) akkor nem tudtam azonnal megmondani, hogy ő most mit is gondol, tiltsam ne tiltsam. Állt a kis csonk felfelé, de ez kevés, az is számít, hogyan áll a farok vég.

A sajátomnál is ha áll de a vége lazán kunkorodik akkor tudom, hogy nyugodt csak figyel, de ha már olyan egyenes, hogy fogja az HBO-t akkor már rá kell szólni. Most akkor találd ki, hogy ha lenne vége akkor az hogy állna. Hasznos az a farok na :D

Ha meg beüti, hát pont nem érdekli, ahhoz, hogy eltörjön mondjuk egy roti, canario, corso farka akkora erőhatás kell, hogy az már eltörné bármelyik másik kutya farkát is, olyanét is akinek sose vágták.

2014. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Nem minden fajtánál standard .Igen van külföldi kiállítás ahol nem engedik arra meg az a válaszom nem kell oda vinni a kutyát ! Utálatos dolog ,hogy megváltoztatják pár barom nyavalygására a standardot! Nagyon sokan meg se veszik, ha nem tudja levágatni a fülét vagy a farkát és meg is értem! Amúgy is én leírtam,hogy teszik is azért is csináltattam meg a fülét. Farokvágás teljesen normális dolog bizonyos kutyafajtáknál most gondolj bele x évig voltak vágva a fülek,farkak kialakult a kutya képe mindenki számára erre meg átformálják? Nem evvel kéne foglalkozni,hanem a sok keverék meg a menhelyi kutyákkal!

Meg mint írtam előbb is hasonlítsd össze a fülvágott pl. standard amstaffot egy nem vágottal ég és föld!

2014. ápr. 24. 12:24
 25/44 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Mindenre lehet példát találni!
2014. ápr. 24. 13:11
 27/44 anonim ***** válasza:
A képfeltöltős vagyok! Gondolom ezt az utolsó hozzászólásodat nem nekem szántad.
2014. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Nem minden kutya támad fülre. Az enyém pl azt kapja el ami lóg. Amikor egy rotit ráküldött az ostoba gazdája annak a fülét is műteni kellett. Ennyit a lógó fülről. Az én kutyám fülét biztos hogy nem cibálják le! Úgy hogy elsősorban azért vágattam ne legyen később probléma. És most jönnek majd az ellenérvek hogy jajj akkor a lábait le lehetne akkor vágatni blablabla.......

Igen a lábain is szokott lenni egy két lyuk, de a lábakat egyik kutya se tudha félig letépni míg a füleket igen. A lyukak meg beheggednek pár nap alatt.

2014. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Igazából mindenkinek. Lehet mellette is meg ellene is érveket találni,de viszont maradjunk annyiban a kutya gazdája dönt mindenről! Bele lehet menni vitákba, de nem akarok .
2014. ápr. 24. 13:27
 30/44 A kérdező kommentje:
erre egy cikkben olvastam régebben egyik állatmentő jó meglátása: Akkor lesz állatkínzás a fül kupírozás amikor a plasztikai sebészet ember kínzás!
2014. ápr. 24. 13:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!