Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy nagyobb kutyát nem lehet lakásban tartani, csak pl. a yorkit? Miért hiszik azt, hogy egy lakáskutyának csak napi 3-szor 5 perc séta jut?

Figyelt kérdés

Nekem 2 kutyám van, az egyik border collie. Minden nap 3-szor vagy 4-szer sétálunk, ebből 2 egészségügyi, de minden nap van egy nagy sétánk, ami legalább 2 óra, de inkább több. Eközben tanulunk, játszunk. És 8 órát dolgozom. Egyáltalán nem szenved, megadom neki azt a mozgást, ami kell. Nem értem, miért hiszik azt egyesek, hogy ha 35 centinél és 7 kilónál nagyobb egy kutya, azt nem lehet lakásban tartani (ha amúgy a mozgásigénye ki van elégítve és eleget foglalkoznak vele)?

Ja és járok túrázni is hétvégente, nem csak a városban éli az életét.


2009. dec. 26. 11:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%

Te hogy éreznéd magad egy hörcsögketrecbe zárva? Persze meglenne a mozgásigényed, naponta többször ki lennél engedve.

Amúgy szerintem a kutya nem a lakásba való, annak élőhelye a természet, ha már bezárjuk, legalább ne a lakásba, csak az udvarba.

2009. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%
A collie nem nagy kutya, hanem közepes termetű. Nagy kutya alatt a németjuhásztól fölfelé kutyaméretet értem, és nekik tényleg nem lehet jó, vakvezető kivétel, mert az arra van idomítva, de szerintem még ott is nézik, hogy lehetőleg lakásba ne a nagyobb termetűek kerüljenek. Egy kutyának van mozgásigénye, akiket én ismerek, nem 8 órát dolgoznak, hanem többet, aki közülük kutyát tart, az kicsi kutyát tart, amelyiknek annyira nagy gondot nem okoz, ha valamivel kevesebbet tud a szabadban lenni, és nem nagy térigényű a lakásban se. Nem tudom, én nem örülnék, ha a kutyám (nincs, de ha lenne) csak azzal, hogy megfordul, leverne valamit egy polcról, mert nagy, de a kutyának se jó kis térben mozogni, olyan lenne pl. itt nálam egy nagytestű kutyának, mint ha én a fürdőszobában élném le az életem.
2009. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha jól van tartva egy kutya, igenis elvan a lakásban. Sokaknál a kertben is kennelben van a kutya, ami nem szokott olyan hatalmas lenni, ne mondja senki, hogy egy kerti kennel, ami alig pár négyzetméter, jobb, mint a lakásban lenni a gazdival - ha persze emellett napi több óra séta is jut...

Az időbeosztás más dolog: aki 8 órát dolgozik, az mondjuk még legalább 1 órát utazik is a munkahelyére, az legalább 9 óra... ha utána még elmegy bevásárolni, akkor az már 10 óra is lehet - na én ezt nem tartom normálisnak, hogy 10 órát egyedül legyen a kutya. Akár kertben, akár lakásban. A normális az, ha valaki hamarabb ér haza, vagy váltásban dolgoznak, és mondjuk jut a kutyának déli séta is, és nem csak reggel 7-kor meg este 7-kor tudják sétálni vinni...

2009. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

De a lakást be lehet úgy rendezni, hogy ne verjen le a kutya semmit. Meg nekem sem kényelmes, ha nyomorgok, úgy vannak a bútorok, hogy kényelmes legyen a kutyáknak is, meg nekem is. :)

Azért is van 2 kutyám, hogy ne egyedül legyen, míg dolgozom. De ez nem azt jelenti, hogy kevesebb gondom van velük, sőt. Most télen 2 órás az esti sétánk, nyáron 7-kor lemegyünk és lent vagyunk akár 11-ig is. Reggel 9-kor megyünk le sétálni.

Szerintem semmivel sem jobb azoknak a kutyáknak, akik a kertben vannak és a gazdi csak annyit foglalkozik velük, hogy odaadja nekik a kaját és megsimogatja, mikor hazamegy. Egy kerti kutyának is ugyanúgy jár a séta, új ingerek és a gazdi társasága. És jobban el vannak a lakásban, mert a társaságomat élvezhetik.

2009. dec. 26. 11:54
 5/33 A kérdező kommentje:

És amúgy nem mérettől függ. Egy bernáthegyi óriási kutya, de nyugodt, egész nap képes elheverészni. A border collie közepes és hiperaktív. A jack russel vagy beagle vagy spániel kicsik, de nagy a mozgásigényük. Szóval szerintem ez nem mérettől függ, hanem a fajta igényeitől.

De várom a további érveket, ellenérveket, mit gondoltok és miért?

2009. dec. 26. 12:00
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Én sem értem, hogy az emberek állatkínzást kiáltanak, ha a kutya a lakásban van a gazdival, de ha a lakásnál sokkal kisebb kennelben van a kert végében, akkor az szerintük megfelelő egy kutyának.
2009. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Szomszédomnak egy mudija van kertben, de egész nap rá se néz. Akkor most ki az állatkínzó, te aki foglalkozol a kutyáddal, de lakásban van, vagy ő, aki vett egy munkakutyát kertbe, de egész nap annyi a feladata, hogy őrizze a házat? A munkakutyákat egyébként is úgy tenyésztették ki, hogy aludjon, ha nincs munka, de pörögjön, ha a gazdi szólítja.
2009. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig előző.:) A kutya 100 ezer éve az ember társa. Pont ugyanannyi ideje szoktatják lakáshoz, mint az embert! Ennyi erővel mi is aludjunk a kertben, nem? Nem azt mondom, hogy a kerti kutyának rossz, csak ez a "kutya a természetbe való" dolog is hülyeség.
2009. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
22%

Első vagyok. Természetesen nem azt mondom, hogy azoknak a kutyáknak a jó,akik kint vannak, és néha löknek valamit enni nekik. Az ilyen embereknek minek kutya?

Legszívesebben amúgy én is egy ágyban aludnék a kutyával, de azt sajna nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy akármilyen tisztán is van tartva, a kutya és a macska is rengeteg betegség forrása lehet. Épp ezért az a véleményem, hogy a kutya a kertbe való. Ha nagytestű, akkor meg főleg. Továbbra is kérdezem, hogy ki hogy érezné magát egy hörcsögketrecben...

2009. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Én meg azt kérdezném meg, hogy aki a lakásban tartja a kutyáját, macskáját, kapott-e már el vala betegséget BIZONYÍTHATÓAN a kutyájától/macskájától? És aki ágyban alszik vele?
2009. dec. 26. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!