Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy nagyobb kutyát nem lehet lakásban tartani, csak pl. a yorkit? Miért hiszik azt, hogy egy lakáskutyának csak napi 3-szor 5 perc séta jut?

Figyelt kérdés

Nekem 2 kutyám van, az egyik border collie. Minden nap 3-szor vagy 4-szer sétálunk, ebből 2 egészségügyi, de minden nap van egy nagy sétánk, ami legalább 2 óra, de inkább több. Eközben tanulunk, játszunk. És 8 órát dolgozom. Egyáltalán nem szenved, megadom neki azt a mozgást, ami kell. Nem értem, miért hiszik azt egyesek, hogy ha 35 centinél és 7 kilónál nagyobb egy kutya, azt nem lehet lakásban tartani (ha amúgy a mozgásigénye ki van elégítve és eleget foglalkoznak vele)?

Ja és járok túrázni is hétvégente, nem csak a városban éli az életét.


2009. dec. 26. 11:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is az a véleményem, hogy nem való lakásba nagy kutya (nekem vag egy mopszom:). Azonban az már az írásodból látszik, hogy sokat foglalkozol vele. Az ilyen emberek, ilyen helyzetek az én szememben kivételt képeznek. Csak az a baj, hogy a nagy-kutyatartók jó része nem foglalkozik ennyit a kutyájával. És amikor a belvárosban látok vénembereket, akik járni nem bínak, és csoszog mellettük egy elhízott, elmeszesedett csontú németjuhász. Na ez egy picit sok....
2009. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a német juhászom két évig itt élt velem a lakásba. Tökéletesen el volt. Sokkal jobban szeretett itt bent lenni velem mint most kint kertben rokonoknál. Napi háromszor négyszer le volt véve elrohangált a futtatón a többi kutyával. Sokkal jobb dolga volt itt bent.


Most egy pincsim van őt is ugyanúgy leviszem, de áprilisban jön mellé egy Amstaff is. Szintén itt a lakásba lesz.


Ja és Rocky (a pincsim) minden nap velem alszik és még soha semmi bajom nem lett tőle. Ez hülyeség hogy bajod lesz tőle!

2009. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
hat szerintem szuper gazdi vagy .én sose gondoltam volna hogy 2 orat setaltassam a kutyat.m1 szerintem egy nagy vagy kis kutyat ugy tarthatsz hazban ha az nem hazorzo ugatos agressziv kutya ...ha mas vagy ugy van nevelve akkor nagyon is jo hejen van nalad es ne torodj mas mit mond mert nem jol mondjak ,szuper gazdi vagy :D
2010. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Én is inkább azon a véleményen vagyok, hogy max a közepes termetű kutyát lehet még lakásban tartani. Nem tudom mit művelne az én kis 8 hónapos bernipásztorom, idebent, mert ő már most majd 50 kb, és a megforduláshoz is kell neki legalább 3 méter. Na meg ő még gyerek és állandóan rosszalkodik. Arra pedig nem is gondolok, hogy a kuvaszom behozzam, nekik ott az egész kert napközben, délután játék, tanítás, este séta.
2010. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Köszi az elismerést, bár nekem is vannak hibáim.

Eleinte golden vagy labrador volt a tervem a második kutyát illetően, de jött a border szerelem, ez a kutya nálam mindent söpör. :)

De ha nem ismerem meg a bodrit, akkor egészen biztos, hogy labim vagy goldim lett volna, na erre is kaptam hideget-meleget...

De most őszintén: nem mindegy, hogy egy hiperaktív, közepes termetű kutya vagy egy nyugisabb, de nagyobb kutya van a lakásban? Szerintetek? Még mindig érdekel, mit gondoltok. :)

2010. jan. 2. 12:39
 26/33 anonim ***** válasza:
Írta valaki, hogy egészségtelen bent tartani a kutyát. Az én kutyám kinti-benti, de még soha semmilyen betegséget nem kaptam el tőle, sőt, amióta megvan, ritkábban vagyok beteg, gondolom a sok séta miatt. Pedig nálunk soha nem volt az a nagy tisztaság!
2010. jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy csak mert udvarban/kertben tartják zárva a kutyát, annak jobb az élete... Sajnos. A kutyának a gazda a legfontosabb. Vele szeretné a legtöbb időt tölteni. Ha lakásban van és biztosítva van a napi mozgásigénye, sokkal boldogabb kutya, mint egy kertben tartott, napi 2szer a gazdáját látó kutyánál!! Sokan sajnos azt hiszik, hogy attól boldog egy kutya, hogy hány négyzetméteren él... Pedig az a fontos, hogy hogyan él! Nem a mennyiség, a minőség a fontos!!!
2010. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Én szobakonyhás lakásban tartok doberman-t és bátyám lovardában dolgozik ezért napi több órát kint szalad a lovardában, rendszeresen járok vele kutyasuliban, amíg jó idő van sok úszás és tök jól elvan lakásban is, mert otthon is játszunk vele és meg van neki az a mozgás ami kell. Egyik ismerősöm pedig staffi-t tart lakásban és ő is teljesen jól érzi magát. Szóval lehet nagy termetűt is lakásban tartani, max. nem ajánlott.
2010. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem volt 8. emeleten kutyám, most meg van kertben kutyám. Illetve dehogy van, az összes itt fekszik a szobában, pedig állítólag szeretik a hideget.

Kedves kérdező: Miért nem mindegy Neked más mit gondol? Lényeg, hogy Te és a kutyáid jól érezzétek magatokat.

Én letojom, hogy más mit gondol rólunk, nekünk így a jó.

Egyébként egy lakáskutya csak a gazdinak többletmunka. Ha esik, ha fúj, sétálni kell. Napi 2-3 óra a gazdi egészségének is jó.

2010. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Én is letojom, hogy kinek nem tetszik, hogy border collie-t másodmagával tartok lakásban. És nem gondolom ,hogy jogom van hozzá, hogy bárkinek az életébe beleszóljak. Egyszerűen érdekel, hogy ki mit érvel, nagyon sokszor hallani azaz olvasni ezen a fórumon is, hogy (nagy) kutya lakásba nem való, csak a kertbe. Érdekel, ki mivel indokolja meg az álláspontját, mert az nem válasz egy kérdésre, hogy a kutya a kertbe való. Egy állításnak csak magyarázattal együtt van létjogosultsága.

És örülök, hogy ennyien írtatok már a kérdésre! :)

2010. jan. 2. 21:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!